Uczniowie z ZSR w Cudzynowicach najlepsi na maturze spośród absolwentów techników

Dnia 18 czerwca 2014 r. w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczystość podsumowania działań podejmowanych przez szkoły województwa świętokrzyskiego w ramach V Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Dnia 25 marca odbyła się ostatnia sesja nagrań do płyty autorskiej naszego ucznia- Mateusza Żmijewskiego. Niebawem Wasze uszy usłyszą muzykę z albumu w całej okazałości. Dziś miałem okazję posłuchać niewielkiej części tego co będzie dostępne i jestem pod wrażeniem. Wszystkim polecam zapoznanie się z projektem w najbliższych dniach.

23 marca w miejskim parku w Kazimierzy Wielkiej odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe z okazji Dnia Dziecka. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Serweta, Aleksandra Bober, Weronika Różycka, Paulina Dziadana, Kamil Olesiński, Adam Paczkowski, Paweł Gątkiewicz oraz Dawid Dobrzański.

Z okazji Dnia Europy odbył się 11 maja bieżącego roku, w Kazimierzy Wielkiej, XII Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Kazimierski Ośrodek Kultury i Punkt Informacji Europejskiej w Kielcach. W konkursie wzięły udział szkoły powiatu kazimierskiego.