miniatura

Z okazji Dnia Europy odbył się 11 maja bieżącego roku, w Kazimierzy Wielkiej, XII Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Kazimierski Ośrodek Kultury i Punkt Informacji Europejskiej w Kielcach. W konkursie wzięły udział szkoły powiatu kazimierskiego.

 

Nasza szkoła przedstawiła program Viva la France, w którym zaprezentowała ten kraj. W programie wystąpili uczniowie z klas: III i II technikum ekonomicznego, III technikum agrobiznesu i III technikum informatycznego.

Widownię rozbawili muszkieterowie, którzy przybliżyli wszystkim znane osoby i zwyczaje, tancerki z Moulin Rouge odtańczyły słynny francuski taniec i poczęstowały widownię croissantami a Mirelle Mathieur zaśpiewała Santa Maria de la mer.

Po występie nasi uczniowie otrzymali nagrody z rąk organizatorów turnieju.

Joomla templates by a4joomla