Nawigacja
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  
Polecane strony
E-learning - INTERAKTYWNE CENTRUM EDUKACJI SZKOLNEJ

SZKOLNY KLUB PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna W Łodzi

Kuratorium Oświaty w Kielcach

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ - KIELCE

Internetowy informator dla kandydatów na studia

Programowanie

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 15
Najnowszy użytkownik: Ekonomisci1
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Unikatowych IP
Unikatowych wizyt IP:
78398
Twój adres IP:
54.167.182.81
Statystyki
Gosci online: 1
Teraz na stronie:
nie ma obecnie na stronie administratorów


Zarejestrowanych: 15
Ostatni zarejestrowany: Ekonomisci1

Użytkownicy dzis: 513
Użytkownicy online: 1
Rekord max online: 43
Max. na dzień: 12057
Użytkowników wczoraj: 1551
Użytkowników w miesiacu: 28045
Całkowicie użytkowników: 1209940

Ostatnie 24h:
ZOBACZYĆ MATEMATYKĘ

„ZOBACZYĆ MATEMATYKĘ”

VII EDYCJA KONKURSU (2014/2015)

Organizatorem konkursu „Zobaczyć Matematykę” jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Celem jest propagowanie matematyki za pomocą szeroko dostępnych narzędzi komputerowych, jakimi są przeglądarki internetowe i oprogramowanie niekomercyjne.

Uczestnik konkursu powinien przygotować samodzielnie stronę w języku HTML z użyciem animacji typu gif, wykorzystując powszechnie dostępne oprogramowanie niekomercyjne.

Tematem pracy konkursowej jest wizualizacja zagadnienia związanego z matematyką, przedstawiona w atrakcyjny sposób i ułatwiający zrozumienie prezentowanych treści.

Zagadnieniem tym zainteresowali się uczniowie kl II TI i przygotowali pod kierunkiem pani Wiolety Fryt  następujące prace konkursowe:

Łukasz Jackiewicz – „Fraktale spod ołówka”. Głównym celem jego pracy było przedstawienie konstrukcji prostych fraktali, które można wykonać przy pomocy ołówka na kartce papieru. Oprócz animacji typu gif, przedstawiających kolejne etapy tych konstrukcji, strona zawiera informacje teoretyczne dotyczące samopodobieństwa i wymiaru fraktalnego, który został obliczony dla każdej skonstruowanej figury.

Link >> Fraktale spod ołówka

Jarosław Spyrka – „Granice paradoksów. Na stronie przedstawił teorię dotyczącą ciągów i szeregów. Do zgłębienia tego tematu zainspirowały go paradoksy matematyczne. Na opracowanej stronie internetowej  umieścił animacje ilustrujące paradoksy: sprintera, strzały, żółwia i Achillesa oraz sposoby ich rozwiązania, w których wykorzystał własności ciągów i zbieżności szeregów.

Link >> Granice paradoksów

ZSR w Cudzynowicach w gronie najlepszych szkół w Polsce!
Nagrody

ZSR w gronie najlepszych szkół w Polsce!

Według Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015, który po raz siedemnasty został opublikowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, nasza szkoła znalazła się w gronie najlepszych techników w kraju! Głównym kryterium rankingowym były wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, wyniki egzaminów zawodowych oraz sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych. ZSR w Cudzynowicach zajmuje 3 miejsce wśród najlepszych techników w województwie świętokrzyskim, uzyskując w ten sposób Znak Jakości i tytuł „Brązowej Szkoły 2015”.

Jednocześnie, pod względem uzyskanych sukcesów w olimpiadach i konkursach, nasza szkoła zdobyła 110 miejsce spośród liceów i techników z całej Polski. To ogromny sukces, ponieważ ZSR w Cudzynowicach jest jedyną placówką w powiatach: kazimierskim, buskim, pińczowskim i proszowickim, która znalazła się w Rankingu Szkół Olimpijskich 2015. Jesteśmy dumni z takiego wyniku, który jest wspólnym osiągnięciem uczniów i nauczycieli naszej szkoły!


Link do strony: „Ranking Techników 2015”:

http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1983&catid=156&Itemid=337

Link do strony: „ Ranking Szkół Olimpijskich 2015”:

http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1996&catid=156&Itemid=341&strona=3

 

Spotkania z Ludźmi z Pasją

Spotkanie z ultramaratończykiem – Panem Jackiem Łabudzkim

W ramach cyklu: „Spotkania z Ludźmi z Pasją”

Dzisiaj (11 grudnia 2014 roku) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Jackiem Łabudzkim – światowej sławy ultramaratończykiem. Pan Łabudzki w latach szkolnych mieszkał w Kazimierzy Wielkiej i już wówczas interesował się sportem. Edukacja, obowiązki rodzinne i zawodowe sprawiły jednak, że dopiero w wieku dojrzałym mógł w pełni poświęcić się swojej pasji. Wrodzony talent, siła charakteru i regularny trening sprawiły, że obecnie jest on jednym z nielicznych osób, którym udało się zdobyć „koronę biegową”, czyli pokonać wszystkie najtrudniejsze trasy biegowe na świecie. Pomimo tak wielu sukcesów Pan Łabudzki nadal intensywnie trenuje i już w lutym planuje startować w kolejnych zawodach. Dziękując za poświęcony czas i ciekawą rozmowę życzmy Mu „szerokiej drogi” w dalszych ultramaratonach.

Organizator spotkania: Sylwia Psica

oraz młodzież biorąca udział w spotkaniu

 

FOTOGALERIA

Spotkania z "Ludźmi z Pasją"

W czwartek - 11 grudnia - o godz. 1200 w sali nr 13 odbędzie się spotkanie

z Jackiem Łabudzkim

- ultramaratończykiem z Sandomierza, który jako jeden z nielicznych osób na świecie zdobył „koronę biegową”, czyli pokonał wszystkie najtrudniejsze trasy biegowe na świecie.

Images: jacek_Labudzki.jpg

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszę o zgłaszanie się (sala 107) – najpóźniej do środy – 10 grudnia. Jednocześnie należy pamiętać, że wymagana jest zgoda na uczestnictwo w spotkaniu nauczyciela uczącego w czwartek na 5 i 6 godzinie lekcyjnej.

Organizator spotkania - Sylwia Psica

Strategie osobistego sukcesu

„Strategie osobistego sukcesu…”

Młodzież na WSEPiNM w Kielcach

Dnia 26 listopada 2014r. uczniowie klasy I i II Technikum Ekonomicznego uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z zakresu przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych

w Kielcach. Seminaria dotyczyły następującej tematyki:

 „ Od zera do milionera – jak zarobić pierwszy milion i nie zbankrutować”;

 „ Strategie osobistego sukcesu”.

Powyższe zajęcia miały na celu uatrakcyjnienie i urozmaicenie procesu nauczania i wychowania oraz zachęcenie i zaangażowanie uczniów w twórcze uczestnictwo w procesie uczenia się.

Krew

Dnia 17 listopada odbędzie się Akcja Krwiodawstwa organizowana wspólnie ze Szpitalem w Kazimierzy Wielkiej i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Zapraszamy absolwentów oraz wszystkich chętnych do wspólnej akcji oddawanie krwi odbędzie się w Szpitalu w Kazimierzy Wielkiej od 9.00  do 12.00 .
OTK W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH W CUDZYNOWICACH

W dniach 20-26.10.2014r. w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach odbył się V I Ogólnopolski Tydzień Kariery.


OTK to inicjatywa Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej poświęcona promowaniu poradnictwa zawodowego i wspieraniu działań na rzecz rozwoju i kariery. OTK jest przeznaczone dla każdego i w każdym wieku. Do współpracy zapraszane są wszystkie osoby, podmioty, placówki i instytucje świadczące usługi profesjonalnego informowania, doradzania, wspomagania każdej decyzji budującej edukację i karierę, na każdym etapie życia. Patronat nad przedsięwzięciem sprawują: Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Minister Edukacji Narodowej.  Tegoroczne obchody OTK odbywały się pod hasłem „ Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?”

news: otk2015.jpg

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum w ZS Rolniczych w Cudzynowicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2015”.
Zegar
Licznik
ZA ...

WAKACJE !!!!
Losowe media
Losowe zdjęcie
Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa
";
Ostatnie zdjęcia

294

296

297

298

299

300

301

302

303

304