08/02/2016
Nawigacja
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 16
· Najnowszy użytkownik: Admin77
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Unikatowych IP
Unikatowych wizyt IP:
86051
Twój adres IP:
54.146.246.186
Statystyki
Gosci online: 1
Teraz na stronie:
nie ma obecnie na stronie administratorów


Zarejestrowanych: 16
Ostatni zarejestrowany: Admin77

Użytkownicy dzis: 1003
Użytkownicy online: 1
Rekord max online: 43
Max. na dzień: 12057
Użytkowników wczoraj: 2942
Użytkowników w miesiacu: 9082
Całkowicie użytkowników: 1849147

Ostatnie 24h:
Studniówka 2016
Wycieczka na lodowisko

W dniu 04.02.2016 uczniowie klasy pierwszej techniku informatycznego oraz techniku urządzeń i systemów energetyki odnawialnej odbyli wycieczkę do Proszówek na lodowisko.

Szkolny Klub Filmowy

Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej

15 stycznia uczniowie IV klasy Technikum informatycznego – Kamil Marzec i Wojciech Ochendóżka – wzięli udział w Wirtualnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej. Każdego roku z filmowymi quizami zmierzają się uczniowie z kilkudziesięciu szkół z całej Polski - w zeszłym roku było to ponad 200 osób. Tym bardziej cieszy zatem fakt, że nasza szkolna grupa, której opiekunem była p. Sylwia Psica, zdobyła wyróżnienie za zadanie dodatkowe polegające na nakręceniu filmu w konwencji westernu, komedii lub horroru, którego temat związany byłby ze szkołą.

Images: Festiwal Filmowy 2016.jpg

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

TEATR

... by poczuć magię TEATRU...

Nie od dziś wiadomo, że młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach chętnie uczestniczy w wyjazdach edukacyjnych. Tak też było w listopadzie, kiedy to 40 - osobowa grupa uczniów z klas: I TUF, I Agr, I TE, I TI oraz III TE, wraz z opiekunami: p. Sylwią Psicą, p. Anną Adamczyk oraz p. Wioletą Fryt, udała się do Krakowa na spektakl „Teatralne potyczki”. Przedstawienie, które było utrzymane w konwencji „teatru w teatrze” pokazało widzom, jak „od podszewki” wygląda praca aktorów oraz jakie emocje wzbudza przygotowanie sztuki teatralnej. Dzięki wykorzystaniu popularnych motywów literackich, rekwizytów i kostiumów przedstawienie przypomniało uczniom poznane w gimnazjum utwory dramatyczne, a także zapoznało z nowymi dziełami Wyspiańskiego, Mrożka i Gombrowicza.

Pozytywne opinie i udany pobyt w Centrum Kijów zachęcił nas do powtórnego spotkania z teatrem. Okazja do obejrzenia kolejnej sztuki przygotowanej przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia nadarzyła się 15 stycznia 2016 roku w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Tego dnia ponad 100- osobowa grupa uczniów z klas: II TE, II TI, II TUF, II AGR, II TUiSEO, III Agr i III TI miała możliwość zapoznania się z adaptacją III części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Aktorzy zaprezentowali kluczowe wątki XIX-wiecznego dzieła, które pozwoliły zrozumieć główną intencję autora utworu. Pomimo trudnego języka dramatu udało się - dzięki oprawie plastycznej i muzycznej – przybliżyć widzom romantyczny świat naszego wieszcza i przy okazji utrwalić treść obowiązkowej lektury, której znajomość jest wymagana na egzaminie maturalnym.

Images: teatr 2015-16.jpg
Jasełka 2015

Jasełka 2015

22 grudnia, w przeddzień udania się na świąteczny wypoczynek, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach stworzyli niezwykłą atmosferę, przenosząc nas w magiczny i niezwykły czas rodzinnych spotkań.

Od samego rana w gmachu szkoły unosiły się zapachy ciast i świątecznych potraw, a z sal, w których uczniowie spotkali się wraz ze swoimi wychowawcami, dobiegały odgłosy kolęd i składanych sobie życzeń. Oprócz tradycyjnego opłatka nie zabrakło tam barszczu z uszkami lub krokietami, pierogów z kapustą czy ryb.

Podczas wspólnego spotkania na sali gimnastycznej młodzież z naszej szkoły obejrzała Jasełka pt. Złóżmy Panu Dary, nad przygotowaniem, których czuwali p. Wioleta Fryt i p. Maciej Ciapka. Wspaniałą scenografię przygotowała zaś p. Anna Zawrzykraj. Występujący uczniowie - A. Pietrzyk, M. Mydłowiecki, M. Bober, A. Biel, B. Sendek, J. Pszczoła - wcieli się w postacie rodziny świętej i drzew. Ważne przesłanie, jakie płynie z przedstawionej historii mówi o tym, by dla Jezusa oddać całego siebie, gdyż każda istota jest dla Boga wyjątkową.

Po przedstawieniu odbyła się piąta edycja szkolnego przeglądu kolęd. W jury zasiedli p. dyrektor Jacek Nowak, p. dyrektor Andrzej Kowalik, p. Bogusława Lech, p. Maciej Ciapka oraz p. Maciej Wasztyl. Wszystkie klasy zaprezentowały się fenomenalnie, stąd mieliśmy aż dwa pierwsze miejsca, które zdobyły klasy: IV TAgr i II TE. Drugie miejsce należało do klas: ITE i ITI/TUiSEO, natomiast wyróżnienie otrzymały klasy: ITAgr/TUF i IIITUF/TE. Konkurs kolęd zakończył występ grupy nauczycieli, do którego dołączyli się wszyscy uczniowie.

Dziękujemy za wspólne kolędowanie.

Mieszko Włodarczyk- z cyklu Spotkania z Mistrzem

„Granice są w nas”

Pierwszego grudnia zawitał do nas Mieszko Włodarczyk- freestyler, człowiek, który z piłkami potrafi… wszystko. Kręcił, żonglował, odbijał w taki sposób, że ciężko było nadążyć wzrokiem za poruszającymi się piłkami. Na godzinnym spotkaniu grawitacja przybrała nieco inny wymiar tak byśmy mogli się razem bawić. Pokaz perfekcyjnego panowania nad piłką to nie wszystko, co Mieszko miał do zaoferowania. Rzeczą znacznie ważniejszą był przekaz, jaki zawsze towarzyszy jego wystąpieniom. „Granice są w nas”- to hasło, ale także myśl przewodnia, motto, jakim kieruje się w życiu i jakie przekazuje młodzieży. Nasz gość opowiedział o swoim życiu, o karierze, o tym jak walczył o swoje marzenia. Posługując się swoją historią ukazał jak ważne są marzenia i konsekwentne dążenie do ich realizacji. Opowiedział o zakrętach życia, których nie należy się bać, a które należy pokonywać- czasem warto zwolnić by nie wypaść ze swych torów, ale zawsze warto iść do przodu. Na koniec nie zabrakło wspólnych zdjęć i autografów. Żegnając się powiedzieliśmy sobie „do widzenia”, bo pewnym jest, że niebawem znów się spotkamy.

news: MW.jpg

Święto Niepodległości

10 listopada obchodziliśmy uroczyście Święto Niepodległości. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, w trakcie którego 20-osobowa grupa młodzieży przedstawiła widowisko „Dla Niepodległej…”. Młodzi wykonawcy, przygotowani pod kierunkiem nauczycielki historii pani Barbary Klimczyk oraz polonistki pani Ewy Więcław, poruszyli do głębi swoim występem zgromadzonych na sali widzów. Nagrodzono ich długimi i gromkimi brawami. Grupa młodzieży tym samym występem uświetniła 11 listopada obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kazimierskim Ośrodku Kultury, godnie reprezentując Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Widzowie wychodzili ze spektaklu ze łzami wzruszenia w oczach. Młodym wykonawcom gratulowali występu pan starosta Jan Nowak, pan burmistrz Adam Bodzioch oraz obecny na gali minister Andrzej Halicki.

news: SN2015.jpg

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum w ZS Rolniczych w Cudzynowicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2015”.
Zegar
Licznik
ZA ...

KONIEC ROKU SZKOLNEGO
Losowe media
Losowe zdjęcie
Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa
";
Ostatnie zdjęcia

001

002

003

004

005

006

007

008

009

010
2,194,418 Unikalnych wizyt Iceberg by Harly