• Kiermasz podręczników szkolnych

W piątek 16 września 2022r. w naszej placówce odbył się kiermasz podręczników organizowany przez bibliotekę szkolną. Kupujący mieli okazję nabyć książki w bardzo atrakcyjnych cenach. Oprócz podręczników na stoisku szkolnym pojawiły się też repetytoria i zbiory zadań.

Kiermasz wzbudził zainteresowanie nie tylko uczniów, ale także rodziców. Coroczne wydarzenie stało się już szkolną tradycją.

• Kiermasz podręczników szkolnych
        • Światowy Dzień Fair Play

7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. Nasza szkoła na zaproszenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Klubu Fair Play PKOl włączyła się w obchody Światowego Dnia Fair Play. Wraz z naszą młodzieżą oraz nauczycielami wychowania fizycznego zorganizowaliśmy szereg rekreacyjnych biegów. Uczniowie rywalizowali, ale przede wszystkim dobrze bawili się na szkolnej bieżni, a także na fragmentach trasy EuroVelo11 biegnącej tuż obok naszej szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział !

• Narodowe Czytanie

W sobotę 3 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. Anną Adamczyk i p. Sylwią Psicą oraz wicedyrektor szkoły p. Wioletą Fryt wzięli udział w akcji Narodowego Czytania, którą na naszym terenie przeprowadziła kazimierska biblioteka publiczna.

Spotkanie zostało zorganizowane w wyjątkowej scenerii zbiornika wodnego, która oddawała klimat tegorocznej lektury – „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Wśród licznego grona miłośników literatury byli uczniowie: Julia Kozik z klasy IITE, Natalia Psica z klasy ITI, Kamila Nawrot z klasy IIITE, Aleksandra Rzepa z klasy IVTE, Oliwier Szarawara z klasy ITI oraz Konrad Jaskuła z klasy IIITO. Młodzież sięgnęła po ballady: „Romantyczność”, „Powrót taty”, „Świteź”, „Lilije”, „Pani Twardowska”, „To lubię”, które przybliżyły słuchaczom czasy romantyzmu.

• Narodowe Czytanie
      • {#1508} 1