• Tradycyjnie wiosną Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach „świętował” Tydzień Ekonomisty. To
        wydarzenie, które każdego roku organizują nauczyciele przedmiotów ekonomicznych dla uczniów
        tego kierunku oraz uczniów klas ósmych szkół podstawowych.
        W minionym tygodniu, w ramach przedsięwzięcia, uczniowie technikum ekonomicznego przygotowali prezentacje multimedialne o tematyce związanej z lokalnym biznesem. Najlepiej oceniona i nagrodzona zosta

• To już tradycja, że w naszej szkole świętujemy Tydzień Ekonomisty. Jak każdego roku zapraszamy do udziału w zabawie wszystkie klasy technikum ekonomicznego z naszej szkoły oraz przedstawicieli klas ósmych szkół podstawowych. Zgodnie z harmonogramem, od poniedziałku 8 kwietnia do środy 10 kwietnia przewidziane są konkursy dla uczniów ZSR, a w czwartek (11 kweitnia) specjalne warsztaty i konkurs dla naszych gości.
      • Uczniowie klasy III na kierunku technik ekonomista odbywają praktykę zawodową. Nie jest to jednak zwyczajna praktyka, nasi ekonomiści odbywają ją w pięknej Grecji, gdzie naukę zawodu łączą z odkrywaniem tego pięknego kraju. Praktyki potrwają do 29 marca bieżącego roku. Opiekunem młodzieży jest pani Beata Szmigiel.
          • Święty Mikołaj w ZSR Cudzynowice

Święty Mikołaj, jak co roku znalazł czas, aby odwiedzić uczniów naszej szkoły i obdarować wszystkich słodkimi upominkami. Radość była podwójna, gdyż 6 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował również akcję, w której przy zakupie tosta każdy uczeń wziął udział w losowaniu prezentu. Wszystkim w szkole przez cały dzień dopisywał dobry humor.

• Mikołaj
        • dwol
          • Dzień Wolontariusza - 5 grudnia

Jak co roku wolontariusze ZSR w Cudzynowicach z okazji Dnia Wolontariusza przygotowali turniej mikołajkowy.
            W turnieju mikołajkowym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych, którzy zmierzyli się w pięciu konkurencjach: guiz wiedzy o wolontariacie, krzyżówka świąteczna w języku angielskim, wykreślanka
          • II Forum Doradztwa Zawodowego

Dnia 30 listopada 2023r. w Sali konferencyjnej Powiatowego Urzędu Pracy w Kazimierzy Wielkiej odbyło się II Forum Doradztwa Zawodowego pod patronatem Starosty Kazimierskiego. Forum odbywało się z inicjatywy Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Program forum dotyczył Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030. W ramach „dobrych praktyk” z zakresu doradztwa zawodowego działania Zespołu Szkół Rolniczych zaprezentowały Panie Bogusława Lech i Beata Szmigiel.

• forum
        • dziady
          • W teatralnym klimacie

W czwartek 30 listopada młodzież z naszej szkoły udała się do Kazimierskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. "Dziady cz. III". Przestawienie zostało przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Dzieło romantycznego wieszcza obejrzeli uczniowie klas: II TI, IITO/TUF, II TE, TI/TB oraz VTO/TUF - łącznie ponad 100 osób). Opiekę sprawowali nauczyciele: Sylwia Psica, Anna Adamczyk, Ewa Wiejacha, Iwona Widłak, Marek Burgiel, Robert Prusek.

• Andrzejki z Harrym Potterem

Za sprawą tajemniczego zaklęcia 30 listopada budynek Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach zamienił się w Hogwart- szkołę magii i czarodziejów. Tajemnicza zamiana była inicjatywą Samorządu Uczniowskiego, dzięki któremu w tym dniu na korytarzach szkoły królowały stroje w stylu Harrego Pottera.

Dzień rozpoczął się od podsumowania finału konkursu na najliczniej przebraną klasę, zwyciężyła klasa II technikum ekonomicznego, która otrzymała talon na 200 zł. Uczniowie poszukiwali również złotego znicza, w tej konkurencji najlepsi byli uczniowie klasy III technikum ekonomicznego (D. Grzywna, D. Chumikowski i K. Pudo).Na koniec dnia przedstawiciele klas wzięli udział w quizie wiedzy, w którym każda z klas mogła wykazać się znajomością książek J.K. Rowlinga. Zwyciężyły ex aequo klasy IV TE i II TO/TUF.

• andrzejki

Czwartek 18.04.2024