• #SzkołaPamięta

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta, przybliżamy Państwu postać Włodzimierza Leona Krzyżanowskiego.

Włodzimierz Leon Krzyżanowski, herbu Świnka – ur. 4 kwietnia 1897 roku w Cudzynowicach, w powiecie pińczowskim, guberni kieleckiej jako najmłodsze z ośmiorga dzieci Włodzimierza i Ludmiły z Boguszów. Małoletni Włodzimierz otrzymał edukację wstępną w rodzinnym domu, później rozpoczął naukę w III Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. W 1915 roku, po złożeniu egzaminu maturalnego, podjął studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego - podobnie jak jego pradziadek Adam Krzyżanowski. W trakcie trwania studiów Włodzimierza powołano do odbycia służby wojskowej, po zakończeniu której 1 grudnia 1920 roku otrzymał stopień podporucznika ze starszeństwem, a następnie został przydzielony do 42 pułku piechoty i przeniesiony do rezerwy.

• #SzkołaPamięta
        • Młodzież klas I pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach

27 października odbyło się uroczyste ślubowanie, podczas którego uczniowie rozpoczynający naukę w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, w obecności dyrekcji, nauczycieli i starszych kolegów, przyrzekali godnie reprezentować szkołę.

Po części oficjalnej w ramach tradycyjnych otrzęsin klasy trzecie zaprosiły pierwszoklasistów do udziału w konkurencjach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Motywem przewodnim były oczywiście „koty”.

• Spotkanie Wojewody Świętokrzyskiego z naszą młodzieżą

W środę, 26 października, gościliśmy w naszej szkole Wojewodę Świętokrzyskiego - pana Zbigniewa Koniusza. Spotkał się on z przedstawicielami młodzieży w ramach cyklu „O takiej Polsce marzę”. Podczas spotkania wojewoda rozmawiał z uczniami na temat ich wizji przyszłości Polski, marzeń oraz celów, jakie chcą osiągnąć w życiu. Wymiana poglądów i wspólne rozmowy o Polsce pozwoliły na ukazanie różnych „niepokojów” współczesnej młodzieży. Dyskutowano o sprawach ekonomicznych, pojmowaniu wolności i tolerancji oraz trwającej wojnie w Ukrainie. Był to czas, kiedy uczniowie mogli przedstawić swoje argumenty i wyrazić głos w kwestiach przyszłości swojego kraju.

• Święty z Wadowic

W naszej szkole w dniu 21 października odbył się konkurs pt. "Święty z Wadowic", zorganizowany przez ks. Krzysztofa Gibasa przy współpracy nauczyciela języka polskiego - Pani Anny Adamczyk. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas I i II.Jury wyłoniło trzy najlepsze prace.

1 miejsce - Tomasz Ptasznik klasa I TB

• Święty z Wadowic