• Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Wielkanocnych życzy dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.
      • W miniony czwartek w hali Kazimierskiego Ośrodka Sportowego odbyła się w ramach Świętokrzyskiej Giełdy Szkół Ponadpodstawowych - II Kazimierska Giełda Szkół Ponadpodstawowych, której celem była promocja szkół średnich z terenu powiatu kazimierskiego. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali stoisko reklamowe oraz prezentacje dla poszczególnych zawodów nauczanych w naszej szkole.
      • Uczniowie klasy III na kierunku technik ekonomista odbywają praktykę zawodową. Nie jest to jednak zwyczajna praktyka, nasi ekonomiści odbywają ją w pięknej Grecji, gdzie naukę zawodu łączą z odkrywaniem tego pięknego kraju. Praktyki potrwają do 29 marca bieżącego roku. Opiekunem młodzieży jest pani Beata Szmigiel.
      • Podobnie jak w roku ubiegłym, obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Kultury Języka. Z tej okazji uczniowie klas I- IV wzięli udział w Konkursie czytelniczo- językowym zorganizowanym przez polonistkę - p. Annę Adamczyk. Młodzież zaprezentowała się w dwóch konkurencjach: piękne czytanie poezji Miłosza- Patrona Roku 2024 oraz opowiadanie historii wybranego bohatera literackiego.
      • ZSR Cudzynowice dzięki Waszemu zaangażowaniu zdobywa pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich.

Nasi uczniowie łącznie przepłynęli

137 km 300 m.
      • W piątek 8 marca w Starostwie Powiatowym w Busku Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Mój zawód –moja przyszłość. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III technikum ekonomicznego Dawid Chumikowski, który zajął w rywalizacji I miejsce. Konkurs jest szczególnie ważny, gdyż dotyczy tematyki rynku pracy jakże istotnej dla młodych ludzi, rozpoczynających swoją karierę zawodową. Praca konkursowa w formie prezentacji przedstawia
      • Dzień 8 marca jak co roku był obchodzony wyjątkowo w murach naszej szkoły. Uczniowie przygotowali pokaz artystyczny na sali gimnastycznej, a każda uczennica obdarowana została przepięknym tulipanem. Kwiaty wręczone zostały również piękniejszej części naszego Grona Pedagogicznego.
      • Uczennica klasy II TI Natalia Psica wzięła udział w ogólnopolskim konkursie matematyczno-plastycznym "Matematyczne (O)pole", promowanym w naszej szkole przez panią Magdalenę Pęską. Wykonany przez Natalię plakat został wyróżniony przez komisję konkursową, która zakwalifikowała pracę do finału.
      • W dniach 2-3 marca 2024 roku wolontariusze ZSR w Cudzynowicach uczestniczyli w maratonie pływackim. Pełnili funkcję sędziów oraz zawodników.

Głównym celem tego wydarzenia jest popularyzacja tej dyscypliny sportowej oraz rozwijanie postaw i działań, które mają na celu aktywne spędzenie wolnego czasu.
      • Etap regionalny ogólnopolskiego konkursu wiedzy: „Poznaj swoje prawa w pracy” – realizowany przez Okręgowy Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach, pod patronatem Ministra Edukacji.
      • Wolontariusze ZSR w Cudzynowicach przekazali dla podopiecznych Buskiego Hospicjum pieniądze zebrane podczas walentynkowego kiermaszu wypieków. Kwota jaka została zebrana, to około 800 zlotych!
          • Popołudnie w szkole? Tak! To dobry pomysł!

Szkolne popołudnie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, upłynęło pod znakiem nauki i zabawy.
            Spotkanie rozpoczęło się od poczęstunku, po którym uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych przeprowadzanych przez panią Różę Ryczek. Wiedza zdobyta podczas zajęć, pozwoliła uczestnikom na rozwiązanie konkursowego testu. Nagrody w konkursie zdobyły 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na wszystkie pytania w najkrótszym czasie.

• szkole popołudnie
          • Łyżwy to zdrowie, każdy się o tym dowie!

Uczniowie klas drugich 2TO/TUF i 2TI w ramach zajęć z wychowania fizycznego , aktywnie spędzili czas na kazimierskim lodowisku. Młodzież doskonaliła umiejętności jazdy na łyżwach oraz "tańca na lodzie".
            Było bardzo dużo śmiechu, czasami aż do łez bo przecież "piruety" to nasza sprawa,przy tym dobra jest zabawa!

• Studniówka w ZSR Cudzynowice

W sobotni wieczór 27 stycznia 2024 roku uczniowie klas piątych ZSR Cudzynowice wraz ze swymi gośćmi bawili się na balu studniówkowym w lokalu "Monika" w Chmielowie koło Działoszyc.

Uroczystość rozpoczęły się od oficjalnych przemówień i życzeń. Głos zabrali: pan dyrektor ZSR Cudzynowice Jacek Nowak, pan wicedyrektor Paweł Krawczyk, gość specjalny Balu Studniówkowego pan Starosta Kazimierski Jan Nowak oraz przedstawiciele rodziców. Gościliśmy również Przewodniczącego Rady Powiatu Kazimierskiego – pana Jerzego Bojanowicza. Część oficjalna zakończyła się staropolskim tańcem - polonezem. Uczniowie w sposób szczególny podziękowali swoim wychowawcom: pani Sylwii Psicy, pani Katarzynie Bienias i pani Wiolecie Fryt – za całe minione pięć lat, za ich opiekę i pomoc w każdej sytuacji. Podziękowania złożono również rodzicom bez pomocy których nie udało by się przygotować tak pięknego balu.

• studniowka
        • wosp
          • ZSR Cudzynowice na kazimierskim finale WOŚP!

W niedzielę, 28 stycznia, Małgorzata Krupa, uczennica klasy I TI, godnie reprezentowała naszą szkołę w finale WOŚP na deskach Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Wokalistkę przygotowała pani Ewa Wiejacha.
            W kweście brała udział również kolejna uczennica klasy 1 TI Karolina Żarnowiecka. W ten sposób Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach włączył się w ogólnopolska akcję charytatywną.

Czwartek 28.03.2024

• NASZE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE