• Targi pracy „Talent Days”

13 października młodzież z klas IV uczestniczyła w targach pracy i praktyk „Talent Days” w Krakowie. To największe wydarzenie karierowe w Polsce. Organizatorzy tegorocznej edycji targów przygotowali szeroką ofertę warsztatów. Uczniowie klas IV wzieli udział w warsztatach: „Wstęp do międzynarodowej kariery z wykorzystaniem narzędzi Europass”. Europasss oferuje kompleksową usługę do skutecznej prezentacji swojego profilu zawodowego na europejskim rynku edukacji i pracy. W trakcie warsztatu zostały scharakteryzowane poszczególne dokumenty oraz sposób ich otrzymania i wykorzystania. Przedstawiona została platforma europass.eu, która jest narzędziem do zarządzania i planowania karierą zawodową. Młodzież mogła skorzystać również z profesjonalnych konsultacji w zakresie sporządzenia idealnego CV. Bezcenne okazały się bezpośrednie rozmowy z wystawcami. Spotkania te pozwoliły poznać wymagania

• Targi pracy „Talent Days”
        • Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków, obchodzony 26 września, ma za zadanie zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. W wielu szkołach planowane są większe i mniejsze aktywności promujące to święto. Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach z klas IIITE, IIIAGR i IIITI pod kierunkiem nauczycieli języków obcych przygotowali wyjątkowe przedstawienie w czasie którego młodzież i nauczyciele wzięli udział w quizach przybliżających znajomość i kulturę krajów obcojęzycznych.

• Wybory Samorządu Uczniowskiego

Uczniowie naszej szkoły wybrali dziś swoich przedstawicieli. Kandydaci tym razem zaprezentowali wspólne hasło kampanii wyborczej, które brzmiało: „RAZEM dla fajnej szkoły”.

Po kilku godzinach pracy komisji, ogłoszono wyniki. Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Nikodem Wojnarowicz, zastępcą - Karolina Cichy, a Szymon Śmiech i Aleksandra Żarnowiecka - członkami Rady SU. Gratulujemy i życzymy owocnych działań!

• Wybory Samorządu Uczniowskiego
        • Konferencja Samorządów Uczniowskich

W dniu 3 października odbyło się we Włoszczowej ciekawe spotkanie dla przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Tematyka spotkania dotyczyła zaplanowania dalszej ścieżki nauki i kariery z wykorzystaniem możliwości, jakie oferuje region świętokrzyski. Jednocześnie organizatorzy liczyli na informację zwrotną z debaty dotyczącej oczekiwań młodych ludzi wchodzących na współczesny rynek pracy. Naszą szkołę reprezentowali Karolina Cichy klasa IIITE i Szymon Śmiech klasa II TI.

• Mamy Super Chłopaków!

Z okazji Dnia Chłopaka przedstawiciele każdej klasy zgłosili się dziś po konkursowe zadania, które musieli znaleźć podążając za wskazówkami umieszczonymi w wylosowanych kopertach.

Najszybszy okazał się Paweł Niedźwiedź z klasy I TE. W nagrodę trzymał bon na pyszną pizzę. Gratulujemy !

• Mamy Super Chłopaków!

Wtorek 06.12.2022