• Szczepimy się!
     • Szczepimy się!

     • Nasz szkoła włączyła się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. Podczas tygodnia informacyjnego, dzięki opiekunom i członkom Samorządu Uczniowskiego powstał plakat popularyzujący akcję szczepień.

      W placówce odbyły się również spotkania informacyjne z rodzicami. Za pośrednictwem dziennika elektronicznego zostały rozpowszechnione materiały dotyczące szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz list Ministra Zdrowia. W placówce przeprowadzono również zajęcia z wykorzystaniem pakietów edukacyjnych (scenariusze lekcji, filmy edukacyjne) przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

    • Bieg Fair Play
     • Bieg Fair Play

     • 7 września nasi uczniowie włączyli się w akcję Bieg Fair Play PKOl z okazji Światowego Dnia Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za organizację akcji, a młodzieży za udział w tym przedsięwzęciu.

    • Narodowe Czytanie 2021
     • Narodowe Czytanie 2021

     • W sobotę, 4 września, odbyła się X jubileuszowa edycja akcji „Narodowe Czytanie” pod patronatem Pary Prezydenckiej. Nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych, włączyła się w działania promujące czytelnictwo i dzieła literatury polskiej.

      Tegoroczna odsłona czytania miała szczególny charakter dla uczniów naszej szkoły. Wzięli oni udział w narodowym czytaniu dramatu „Moralność pani Dulskiej” w Miejsko – Gminnej i Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Kazimierzy Wielkiej, gdzie przedstawili fragmenty z utworu Zapolskiej. Młodzież, pod opieką pani Anny Adamczyk i pani Sylwii Psicy, przygotowała wyraziste scenki, które piętnowały obłudę i zakłamanie oraz podkreślały uniwersalny obraz ludzkich ułomności. 

      W role postaci z utworu Zapolskiej wcielili się: Aniela Dulska – Joanna Doumbia - Nowak, Felicjan Dulski - Jakub Kupiszewski, Hesia Dulska - Natalia Jabłońska, Mela Dulska- Aleksandra Stalmach, Zbyszko Dulski - Piotr Pomykalski, Hanka - Kamila Wicher.

      Całość przedstawienia dopełniła wymowna scenografia, oddająca realia XIX - wiecznej kamienicy mieszczańskiej, która została przygotowana przez Szkolną Grupę Teatralną

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • Jak co roku - 1 września -  w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022, z którego wszyscy bardzo się cieszymy. Czas nauki zdalnej i ograniczenia wynikające z zagrożenia Covid – 19 sprawiły, że z wielkim entuzjazmem powróciliśmy do szkoły. 

      Klasy starsze udały się na spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych, zaś uczniowie klas pierwszych zostali powitani przez pana dyrektora Jacka Nowaka oraz panią wicedyrektor Wioletę Fryt na sali gimnastycznej. Zwracając się do młodzieży klas ósmych, pan dyrektor pogratulował jej wyboru szkoły i zapewnił o możliwości rozwijania swoich zainteresowań i pasji w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. 

      Nowy rok szkolny przyniósł zmiany w naszej szkole. Po wielu latach pracy, na zasłużoną emeryturę udał się pan Andrzej Kowalik - nauczyciel przedmiotów informatycznych i wicedyrektor. Od teraz funkcję wicedyrektora będzie pełnić pani Wioleta Fryt – nauczyciel matematyki. Na stanowisko dyrektora został powołany – już po raz czwarty – pan Jacek Nowak, który będzie sprawował tę funkcję do 2025 roku.

      Rok szkolny 2021/2022 możemy uznać za rozpoczęty! Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom administracji życzy wielu sukcesów, satysfakcji i radości z każdego dnia wspólnie spędzonego w szkole!

    • Pożegnanie wicedyrektora - Andrzeja Kowalika
     • Pożegnanie wicedyrektora - Andrzeja Kowalika

     • W związku z zakończeniem długoletniej pracy w oświacie oraz przejściem na emeryturę w imieniu Zarządu oraz Rady Powiatu starosta kazimierski Jan Nowak serdecznie podziękował Panu Andrzejowi Kowalikowi z Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.