Strona główna
Spotkanie z dietetykiem
22.06.2026 r.
W ramach realizacji programu „Szkoła Promująca Zdrowie” w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach odbyło się spotkanie z dietetykiem, panią Magdaleną Wiśniowską.
W wydarzeniu uczestniczyli wszyscy nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni szkoły. Podczas spotkania pani Magdalena Wiśniowska przybliżyła uczestnikom zasady zdrowego odżywiania, zwróciła uwagę na szczególne znaczenie snu i odpowiednio zbilansowanej diety w codziennym życiu oraz przedstawiła praktyczne wskazówki dotyczące budowania zdrowych nawyków żywieniowych.
„Przedsiębiorcze Nastolatki” – Informatyk
22.06.2026 r.
W ramach konkursu filmowego „Przedsiębiorcze Nastolatki” uczniowie klasy IITB/TI przygotowali dwa filmy ukazujące korzyści z zawodu, który zdobywają w naszej szkole. Prace młodzieży koordynowała pani Sylwia Psica – opiekun Szkolnego Klubu Filmowego.
Uczniowie Technikum Informatycznego stworzyli film pt. „Informatyk na ratunek”, w którym przedstawili, jak można wykorzystać wiedzę z zakresu informatyki w celach zarobkowych. Młodzież przygotowała scenkę, w której naprawa komputera staje się inspiracją do własnej działalności. Wskazują, że nauka w technikum informatycznym to zdobywanie przydatnych umiejętności, które można wykorzystać, wchodząc na rynek pracy.
Dzień Zdrowego Odżywiania
19.06.2026 r.
W ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie” w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach odbył się Dzień Zdrowego Odżywiania, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna. Celem wydarzenia było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia. Ważnym punktem programu był konkurs na plakat o tematyce prozdrowotnej, w którym uczniowie zaprezentowali wiele ciekawych i kreatywnych prac. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników.
Akcja "Dzień Pustej Klasy"
19.06.2026 r.
Uczniowie klasy pierwszej w ramach akcji Dzień Pustej Klasy uczestniczyli w nietypowej lekcji poza murami szkoły. Celem wyjścia było spotkanie z pracownikami oraz dyrektor Banku Spółdzielczego w Kazimierzy Wielkiej panią Beatą Kopeć.
Podczas wizyty uczniowie poznali zadania Banku, jego rolę w systemie finansowym oraz ofertę usług skierowaną do młodych klientów. W drodze do banku pierwszoklascisci realizowali dodatkowe zadanie -mieli odnaleźć w otoczeniu termin ekonomiczny, przedstawić go na fotografii i uzasadnić swój wybór. Autor najlepiej dopasowanego zdjęcia otrzyma nagrodę w dniu zakończenia roku szkolnego. To był dzień pełen nowych doświadczeń, praktycznej wiedzy i dobrej zabawy, jak jednogłośnie podkreślali uczniowie.
„Przedsiębiorcze Nastolatki” – Budowlanka
18.06.2026 r.
W ramach konkursu filmowego „Przedsiębiorcze Nastolatki” uczniowie klasy IITB/TI przygotowali dwa filmy ukazujące korzyści z zawodu, który zdobywają w naszej szkole. Prace młodzieży koordynowała pani Sylwia Psica – opiekun Szkolnego Klubu Filmowego.
Uczniowie Technikum Budowlanego w swoim filmie pt. „Przedsiębiorczość wokół nas” przedstawili, jak nauka na kierunku budowlanym umożliwia zarabianie pieniędzy już na etapie kształcenia. Młodzież pokazała przykładowe prace, które mogą być wykonywane na zlecenie. Wskazują, jak w prosty sposób można wykorzystać wiedzę zdobytą w szkole by osiągnąć zysk.
Czuwaj !
17.06.2026 r.
Wolontariuszki Amelia i Kasia spędziły aktywnie wtorkowe popołudnie z podopiecznymi SOSW w Cudzynowicach. Dziewczyny uczestniczyły w uroczystym zakończeniu drużyny harcerskiej pod hasłem "Harcerze gotowi na wszystko".
Hasło to doskonale wpisuje się w harcerską tradycję i nawiązuje bezpośrednio do zawołania "Czuwaj !", które oznacza stałą gotowość niesienia pomocy i pracy nad sobą.
Konkurs „Jaki to zawód?”
15.06.2026 r.
Konkurs „Jaki to zawód?” za nami!Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie z doradztwa zawodowego zorganizowanym przez panią Beatę Szmigiel oraz panią Bogusławę Lech.
1Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i świetnie poradzili sobie z rozpoznawaniem różnych zawodów.
I miejsce – Kinga Cichy