• Światowy Dzień Jabłka - Jedzmy jabłka na zdrowie!
     • Światowy Dzień Jabłka - Jedzmy jabłka na zdrowie!

     • Powszechnie wiadomo, że jabłka są bogatym źródłem witamin: C, z grupy B, beta karotenu, E, K, błonnika pokarmowego, zwłaszcza pektyny, kwercetyny, antyoksydantów i minerałów.Zawierają wiele związków fenolowych, posiadających udokumentowane właściwości przeciwutleniające, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne, przeciwalergiczne, a nawet przeciwnowotworowe.

      Mając na uwadze angielskie przysłowie „An apple a day keeps the doctor away”, w środę 28 września, jedliśmy jabłka na zdrowie. Piękne, pachnące, soczyste,  różnych odmian jabłka zagościły w naszej szkole dzięki uprzejmości Aleksandry Rzepy z klasy IV Technikum Ekonomicznego. Jabłek wystarczyło dla każdego. Wspierając swoje zdrowie, jednocześnie mogliśmy pomóc potrzebującym zwierzakom. Zebrane w tym dniu środki zostaną przekazane na rzecz schroniska, z którym współpracuje nasz Wolontariat Szkolny Pomocna Dłoń. W ten sposób chcemy się włączyć w obchodzony 4 października Światowy Dzień Zwierząt.

    • Z wizytą w hospicjum
     • Z wizytą w hospicjum

     • Wolontariuszki klasy IV Technikum Usług Fryzjerskich z Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach rozpoczęły działalność w nowym roku szkolnym, udając się do podopiecznych buskiego hospicjum, których regularnie odwiedzają od 4 lat. Pod okiem pani Sylwii oraz opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu uczą się wykonywania zawodu i rozwijają swoje umiejętności fryzjerskie, a tym samym pomagają innym.

    • Wycieczka klasy I TI oraz I TO/TUF
     • Wycieczka klasy I TI oraz I TO/TUF

     • W ramach integracji międzyklasowej uczniowie klasy I TI oraz I TB/TI udali się na wspólny wyjazd do Krakowa. Celem wycieczki było nawiązanie lepszych relacji wśród młodzieży i wzmacnianie więzi koleżeńskich, a także propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, promowanie i upowszechnianie sportu oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu .

      Uczniowie dwiedzili m.in. Zoltar Park  - miejsce, gdzie mogli spędzić aktywnie czas, biorąc udział w grze zespołowej paintball. Gra w paintball dostarczyła im ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do kina na projekcje filmu ,, Top Gun – Maverick ”.

    • Kiermasz podręczników szkolnych
     • Kiermasz podręczników szkolnych

     • W piątek 16 września 2022r. w naszej placówce odbył się kiermasz podręczników organizowany przez bibliotekę szkolną. Kupujący mieli okazję nabyć książki w bardzo atrakcyjnych cenach. Oprócz podręczników na stoisku szkolnym pojawiły się też repetytoria i zbiory zadań.

      Kiermasz wzbudził zainteresowanie nie tylko uczniów, ale także rodziców. Coroczne wydarzenie stało się już szkolną tradycją.

    • Światowy Dzień Fair Play
     • Światowy Dzień Fair Play

     • 7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. Nasza szkoła na zaproszenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Klubu Fair Play PKOl włączyła się w obchody Światowego Dnia Fair Play. Wraz z naszą młodzieżą oraz nauczycielami wychowania fizycznego zorganizowaliśmy szereg rekreacyjnych biegów. Uczniowie rywalizowali, ale przede wszystkim dobrze bawili się na szkolnej bieżni, a także na fragmentach trasy EuroVelo11 biegnącej tuż obok naszej szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział !

    • Narodowe Czytanie
     • Narodowe Czytanie

     • W sobotę 3 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. Anną Adamczyk i p. Sylwią Psicą oraz wicedyrektor szkoły p. Wioletą Fryt wzięli udział w akcji Narodowego Czytania, którą na naszym terenie przeprowadziła kazimierska biblioteka publiczna.

      Spotkanie zostało zorganizowane w wyjątkowej scenerii zbiornika wodnego, która oddawała klimat tegorocznej lektury – „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Wśród licznego grona miłośników literatury byli uczniowie: Julia Kozik z klasy IITE, Natalia Psica z klasy ITI, Kamila Nawrot z klasy IIITE, Aleksandra Rzepa z klasy IVTE, Oliwier Szarawara z klasy ITI oraz Konrad Jaskuła z klasy IIITO. Młodzież sięgnęła po ballady: „Romantyczność”, „Powrót taty”, „Świteź”, „Lilije”, „Pani Twardowska”, „To lubię”, które przybliżyły słuchaczom czasy romantyzmu.

      Uroczystość rozpoczął Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Łukasz Maderak, który odczytał list prezydenta RP, zachęcający do podjęcia akcji Narodowego Czytania. Po prezentacji utworów nastał czas biesiady przy ognisku i rozmów w blasku zachodzącego słońca.

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • Dziś, po wakacyjnej przerwie, rozpoczęliśmy kolejny rok nauki – 2022/2023. Inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie licznie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Po wysłuchaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu pocztu sztandarowego, głos zabrał pan dyrektor Jacek Nowak. Powitał on wszystkich zebranych, a w sposób szczególny pierwszoklasistów, którym pogratulował dołączenia do naszej wspólnoty szkolnej. Pan dyrektor podkreślił, że Zespół Szkół Rolniczych to placówka, która może poszczycić się liczbą prawie 400 uczniów – stając się tym samym największą w powiecie. Jest to oznaka zaufania do szkoły, ale jednocześnie i wyzwanie, by nadal utrzymać wysoki poziom kształcenia i wypełnić czas uczniów twórczą pracą. Następnie  dyrektor Nowak poinformował o zmianach kadrowych, jakie dokonały się w szkole. Na zasłużoną emeryturę odeszła p. Iwona Janowska- Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu i nauczyciel przedmiotów zawodowych w bloku Agrobiznes. Od teraz funkcję Kierownika będzie pełnić pani Bogusława Lech – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych, a także Szkolny Doradca Zawodowy. Do Grona Pedagogicznego dołączyło czworo nowych nauczycieli: P. Ewa Adamczyk – Isaki (j. niemiecki), p. Radosław Matyszkiewicz (przedmioty zawodowe w Technikum Odnawialnym), ks. Marcin Bączek (religia) oraz p. Agnieszka Pyszyńska (psycholog szkolny)

      Następnie głos zabrała pani wicedyrektor Wioleta Fryt, która wspomniała o najważniejszych kierunkach polityki oświatowej na nowy rok szkolny oraz zapewniła wszystkich uczniów o wsparciu ze strony dyrekcji i nauczycieli.

      Po zakończeniu części oficjalnej młodzież wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie omówione zostały sprawy organizacyjne.

      Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy siły i motywacji w zdobywaniu wiedzy oraz  rozwijaniu swoich pasji, nauczycielom zaś wytrwałości i aktywnych działań w pracy z młodzieżą.