• Szkolna Liga Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSR Cudzynowice
     • Szkolna Liga Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSR Cudzynowice

     • 9 zespołów, 67 zawodników, 36 meczy, 3 miesiące sportowych zmagań, 204 strzelone bramki, 0 kontuzji i 435 minut zwiększonego wydzielania serotoniny - hormonu szczęścia... To bilans Szkolnej Ligi w której rywalizowali nasi uczniowie. Ogrom emocji, czasem złości, częściej szczęścia, zawsze w atmosferze fair play... Rywalizacja na wysokim sportowym poziomie towarzyszyła nam przez ostatnie miesiące a dziś znamy już ostateczne rozstrzygnięcia. Wszystkim dziękując za udział, za zaangażowanie, za swój wkład szczególnie gratulujemy zwycięzcom. I tak miejsce trzecie zdobył zespół klasy IV TE/TI, miejsce drugie zespół klasy III AGR/TB/TO, a najlepszy okazał się zespół klasy IV TO/TUF.

    • Wieczór integracyjno - filmowy
     • Wieczór integracyjno - filmowy

     • Wieczór integracyjno - filmowy, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski rozpoczął się od wspólnego posiłku. 

      Młodzież przyrządziła smaczne tosty, a następnie przygotowała salę na spotkanie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej. Zaproszeni goście pokazali jak postąpić z osoba poszkodowana i jak działa defibrylator.

      Uczniowie mogli samodzielnie sprawdzić jak używa się takiego urządzenia, przeprowadzić resuscytację i ułożyć „nieprzytomnego” w pozycji bezpiecznej.

      Następnym elementem spotkania było utrwalenie zdobytej wiedzy i konkurs przeprowadzony przez pana Łukasza Gądzika. Młodzież rozwiązała test, który wyłonił zwycięzców, którym serdecznie gratulujemy: l Martyna Jaskula, II Ilona Stalmach, III Martyna Sobieraj i IV Wiktoria Musiał.

      Na zakończenie wszyscy obejrzeli komedię, a cześć uczestników nawet chciała spędzić w szkole noc. Może następnym razem ;)

    • Kształcenie poprzez sztukę - Narodowy Teatr Edukacji
     • Kształcenie poprzez sztukę - Narodowy Teatr Edukacji

     • W ramach współpracy naszej szkoły z Narodowym Teatrem Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia, ponad 100 uczniów z naszej szkoły udało się, w czwartek 26 stycznia, do Kazimierskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie „Makbet”. Mroczne dzieło angielskiego dramaturga obejrzała młodzież z klas: I TI, I TE, I TO/TUF, I TI/TB oraz II TI. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele: Małgorzata Milka, Iwona Widłak, Małgorzata Pozłótka, Ewa Wiejacha, Anna Zawrzykraj oraz Jarosław Malinowski. Pomysłodawczynią i koordynatorką spotkania z teatrem była Sylwia Psica.  W tym sezonie Narodowy Teatr Edukacji sięgnął po ponadczasowe dzieło Williama Szekspira, by poprzez historię Makbeta przestrzec młodego widza przed nieodwracalnymi błędami. Historia głównego bohatera uświadamia, że żądza władzy może przemienić osobowość i wpłynąć na zmianę postępowania człowieka. Chęć posiadania zaszczytów i bogactwa towarzyszyła człowiekowi od zawsze. Dzieje się tak i dziś. Wielu z nas uczestniczy w niekończącej się pogoni za materialnym lub zawodowym sukcesem. Niestety chcąc dojść do celu można zdecydować się na nieuczciwą drogę lub nawet skrzywdzenie drugiego człowieka. Taki wybór – jak przekonuje sztuka Szekspira - nie gwarantuje sukcesu, lecz przeciwnie – doprowadza do unicestwienia.

    • Turniej Trzech Rakiet - runda druga
     • Turniej Trzech Rakiet - runda druga

     • W dniu 25.01.2023 odbyła się druga runda Turnieju Trzech Rakiet w tenisie stołowym. Turniej organizowany jest przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty  dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu woj. Świętokrzyskiego oraz nauczycieli i pracowników oświaty. Naszą szkołę reprezentowali zawodnicy  w składzie:: Wiktoria Gajówka, Filip Juszczyk, Konrad Jaskuła, Oskar Chumikowski, Krystian Maderak, Sebastian Leśniak, Jakub Łąkas, oraz nauczyciel Paweł Krawczyk.

      Klasyfikacja końcowa

      • Wiktoria Gajówka III miejsce w kategorii dziewcząt
      • Oskar Chumikowski II miejsce w kategorii chłopców
      • Filip Juszczyk IV miejsce w kategorii chłopców
      • Krystian Maderak VI miejsce w kategorii chłopców
      • Paweł Krawczyk IV miejsce w kategorii nauczyciele i pracownicy oświaty.
    • Studniówka 2023
     • Studniówka 2023

     • W piątkowy wieczór 20 stycznia 2023r. uczniowie ZSR Cudzynowice bawili się na swoim balu studniówkowym w lokalu "Monika" w Chmielowie koło Działoszyc. Była to wyjątkowa i niezapomniana noc dla uczniów klasy IV TE/TUF, IV AGR/TB oraz IV TI.

      Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnych przemówień i życzeń, a zakończyła staropolskim tańcem - polonezem. Uczniowie w sposób szczególny podziękowali swoim wychowawcom: pani Annie Adamczyk, pani Annie Zawrzykraj i panu Łukaszowi Gądzikowi za opiekę, okazaną pomoc oraz wspólnie spędzone chwile. nie zapomnieli także o rodzicach, dzięki którym mogli bawić się na tak wspaniałym balu. 

      Po części oficjalnej przyszedł czas na smaczną kolację i ... zabawę do białego rana. Najbardziej wytrwali zeszli z parkietu po godzinie 6:00. Niech będzie to zapowiedź dobrze zdanego egzaminu maturalnego w myśl słów: "jaka studniówka - taka matura".

    • Wyjazd na lodowisko klasy II TE
     • Wyjazd na lodowisko klasy II TE

     • Klasa II TE  zakończyła pracowity semestr I wycieczką do Krakowa. Na rozpoczęcie miłego dnia wybrali się na seans filmowy "Gra fortuny". Kolejnym przystankiem było lodowisko w Nowohuckim Centrum Kultury,  gdzie uczniowie mogli doskonalić techniki jazdy i aktywnie odpocząć. Oczywiście nie był by to udany wyjazd, gdyby nie posiłek w Mc Donaldzie. Podziękowania dla księdza  Arkadiusza Borusińskiego za pomoc w organizacji udanego wyjazdu

    • Dzień przedmiotów matematyczno-przyrodniczych
     • Dzień przedmiotów matematyczno-przyrodniczych

     • Rok 2023 został ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernika. Z tej okazji 12 stycznia 2023 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach po raz pierwszy zorganizowany został Dzień Przedmiotów Matematyczno-Przyrodniczych. Uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w konkursie wiedzy z zakresu matematyki, biologii, chemii, fizyki, geografii i informatyki. Celem konkursu było popularyzowanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej nauk ścisłych i przyrodniczych. Nad prawidłowym przebiegiem tego wydarzenia czuwało jury w składzie Pana Dyrektora Jacka Nowaka, Pani Wicedyrektor Wiolety Fryt oraz Pani Iwony Widłak. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Zwycięzcą konkursu została klasa II TE, drugie miejsce zdobyła klasa II TO, natomiast trzecie klasa III TE. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy sukcesów.

      Mamy nadzieję, że Dzień Przedmiotów Matematyczno - Przyrodniczych stanie się tradycją naszej szkoły.

      Organizatorami wydarzenia byli członkowie zespół matematyczno-przyrodniczego, a koordynatorami panie: Agnieszka Jackiewicz i Edyta Tomal.

    • Spotkanie z przedstawicielami WKU w Busku-Zdroju
     • Spotkanie z przedstawicielami WKU w Busku-Zdroju

     • W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IV TAGR/TB uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wojskowej Komisji Uzupełnień w Busku Zdroju . Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach działań z doradztwa zawodowego. Młodzież dowiedziała się o  możliwości podjęcia  dalszej nauki oraz pracy w służbach wojskowych. Poznała również zasady rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej. Uczniowie zadawali  wiele pytań, wszyscy zainteresowani zostali zaproszeni do indywidualnej wizyty w WKU w Busko - Zdrój.

     • Etap szkolny konkursu wiedzy: „Poznaj swoje prawa w pracy”

     • Dnia 3 stycznia 2023r. odbyły się eliminacje szkolne konkursu wiedzy: „Poznaj swoje prawa w pracy”realizowanego przez Okręgowy Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klasy II Technikum Ekonomicznego: Alicja Witkowska, Nikola Nawrot, Martyna Jaskuła, Dominik Grzywna i Dawid Chumikowski.

      Uczniowie rozwiązywali test składający się z 35 pytań z zakresu znajomości prawa pracy oraz przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

      Najwyższy wynik (100%) osiągnęła Nikola Nawrot a zaraz za Nią na podium uplasowała się Alicja Witkowska.

      Uczennice będą reprezentowały naszą szkołę na eliminacjach okręgowych w Kielcach.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!