• kiermasz
          • Szkolny kiermasz podręczników

• Akcja pod nazwą „Szkolny kiermasz podręczników”, organizowana przez bibliotekę szkolną, jest już tradycją w naszej szkole. W tym roku kiermasz miał miejsce 21 września. Wydarzenie cieszy się stale dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, która od początku roku szkolnego wyczekuje na możliwość sprzedaży lub zakupu używanych podręczników. Ta forma jest znacznie tańszą i pewniejszą (łatwość i szybkość zweryfikowania "czy to ta książka") formą zdobycia podręcznika niż tradycyjna księgarnia, antykwariat czy zakup internetowy. W roku szkolnym 2023/24 na kiermaszu wystawiono aż 195 podręczników. Zapraszamy za rok!

Galeria zdjęc

Autor: Ewa Wiejacha

• Pomoc dla Filipka

• Uczennica naszej szkoły, wolontariuszka Patrycja zaangażowała się w pomocą dla Filipka cierpiącego na wadę serca.

• Kibicujemy!

• Grupa uczniów naszej szkoły wyjechała na mecz piłki ręcznej pomiędzy drużynami Industrii Kielce i Aalborg Handbold.

• Europejski Tydzień Sportu

• Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok!

• Narodowe czytanie

• W sobotnie popołudnie, 9 września 2023 roku, nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, którą zorganizowała Biblioteka Publiczna w Kazimierzy Wielkiej.  Podczas spotkania zagłębiliśmy się  w lekturę „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, a wspólne czytanie przeniosło nas do świata Korczyńskich i Bohatyrowiczów. Mogliśmy usłyszeć fragmenty o miłości Justyny i Jana, micie powstania styczniowego i pięknie nadniemeńskich krajobrazów. Wśród miłośników literatury, którzy odczytali pozytywistyczną powieść byli: Kamila Kałuża z kl. I Tuf, Natalia Psica i Oliwer Szarawara z kl. II Ti, Julia Kozik i Martyna Skalska z kl. III Te, Norbert Krawczyk i Paweł Bodzioch z kl. III Ti, w towarzystwie kolegów: Aleksandra Dębowskiego oraz Bartosza Bladego. Opiekę nad uczniami pełniły polonistki: p. Anna Adamczyk i p. Sylwia Psica.

• Bieg Fair Play

• W dniu dzisiejszym w naszej szkole - Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach przeprowadziliśmy akcję #BiegFairPlayPKOL W akcji udział wzięło w niej 374 uczniów. Nad akcją czuwali i ją poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Uczniowie mieli możliwość zmierzyć się z własnymi słabościami w trzech kategoriach. Grupa Sportowa, Rekreacyjna i Turystyczna miała do pokonania odpowiednio 800m 800m i 400m. W promocji zdrowego i aktywnego trybu życia wzięli również udział nauczyciele i pracownicy szkoły :) Razem pokonaliśmy dystans niemal 260km !

• Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024

• W poniedziałek dnia 4 września rozpoczęliśmy kolejny rok nauki – 2023/2024. Inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się w sali gimnastycznej naszej szkoły, gdzie licznie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Po wysłuchaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu pocztu sztandarowego, głos zabrał pan dyrektor Jacek Nowak. Powitał on wszystkich zebranych, a w sposób szczególny pierwszoklasistów. Pan dyrektor podkreślił, że Zespół Szkół Rolniczych to placówka, która może poszczycić się liczbą ponad 400 uczniów – stając się tym samym największą w powiecie. Jest to oznaka zaufania do szkoły, ale jednocześnie i wyzwanie, by nadal utrzymać wysoki poziom kształcenia i wypełnić czas uczniów owocną pracą. Następnie  dyrektor Nowak poinformował o zmianach kadrowych, jakie dokonały się w szkole. Nowym wicedyrektorem został pan Paweł Krawczyk. Po zakończeniu części oficjalnej młodzież wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie omówione zostały sprawy organizacyjne.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy siły i motywacji w zdobywaniu wiedzy oraz  rozwijaniu swoich pasji, nauczycielom zaś wytrwałości i aktywnych działań w pracy z młodzieżą w nowym roku szkolnym 2023/2024.

• Gramy dla Anulki

• Wolontariusze ZSR w Cudzynowicach wzięli udział w akcji charytatywnej "Gramy dla Anulki". Akcja zorganizowana została dla siostry jednej z wolontariuszek.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 - Komunikat

• Droga młodzieży naszej szkoły!

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się dnia 4 września (poniedziałek) według następującego porządku:

08:00 - Msza św. w Kościele PW. Wszystkich Świętych w Cudzynowicach

09:30 - Spotkanie wszystkich klas na sali gimnastycznej