• zwolnieni
     • Wielki Finał Olimpiady Zwolnieni z Teorii!

     • Dziesięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły miała zaszczyt uczestniczyć dziś w Wielkim Finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Uczniowie zostali finalistami tej Olimpiady realizując projekt “Dream School”, który polegał na zebraniu środków na zakup szafek szkolnych dla uczniów.

      Dzięki hojności darczyńców i zaangażowaniu całego zespołu udało się zebrać ponad 16 tysięcy złotych, co uplasowało nasze przedsięwzięcie na 6 miejscu w województwie. Finał Olimpiady, w której wzięło udział 458 szkół z całego kraju, odbył się w Warszawie.

      Uczniowie: Natalia Warchoł, Aleksandra Fular, Julia Psuj, Małgorzata Krupa, Karolina Żarnowiecka, Wiktoria Mazurek, Grzegorz Kania, Kacper Wojtasik, Błażej Niedźwiedź i Michał Rak serdecznie dziękują za każdą wpłaconą złotówkę - razem możemy więcej !

      Galeria zdjeć: Zobacz

      Iwona Widłak

     • Wolontariusze ZSR w Cudzynowicach w akcji - Powiatowy Dzień Strażaka

     • Z okazji Powiatowego Dnia Strażaka wolontariusze ZSR w Cudzynowicach we współpracy z Fundacją Dajemy Wybór organizowali piknik dla mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. W czasie pikniku sprawowali opiekę nad najmłodszymi bawiącymi się na trampolinach. Serwowali słodkie przysmaki :popcorn, watę cukrową oraz kiełbaski z grilla i przepyszną grochówkę przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich w Topoli.

      Dzisiejszy dzień to doskonały czas na integrację nowych wolontariuszy, czas zabawy, radości i uśmiechu oraz pomocy innym.

     • Festiwal Nauki i Techniki

     • Nasi uczniowie wzięli udział w Festiwalu Nauki i Techniki w ramach zadania V projektu Dziś Uczeń - Jutro Student. Festiwal, to wykłady popularno-naukowe, warsztaty, pokazy łazikow marsjańskich, dronów i wiele, wiele innych atrakcji!

      Festiwal odbywał się we wspólpracy z Politechniką Świętokrzyską.

    • turniej
     • Turniej Trzech Rakiet - podsumowanie

     • W budynku naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie trzeciej edycji Turnieju Trzech Rakiet organizowanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. W wydarzeniu udział wzięli: Pan Piotr Łojek – Świętokrzyski Kurator Oświaty,, Pan Jan Nowak – Starosta Powiatu Kazimierskiego, Pan Marek Olejarski – Wicestarosta Powiatu Kazimierskiego, Pan Adam Bodzioch – Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Pan Jacek Nowak – Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, Pan Jacek Sambór – Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Cudzynowicach, Pan Przemysław Wolan – Prezes Federacji Speed – Ball Polska wraz z zawodnikami reprezentacji Polski w tej dyscyplinie, Pan Przemysław Gruchała nauczyciel wychowania fizycznego wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Wiślicy – Mistrzami Polski w Speed – Ballu.

      Więcej możecie przeczytać tutaj: Podsumowanie Turnieju Trzech Rakiet

      Galeria zdjęć: Zobacz

     • Konkurs „Postaw Na Słońce" !

     •    Uczniowie z klasy 2 Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej jako grupa „WAGO" z opiekunem Jackiem Adamusikiem wystąpili w konkursie „Postaw Na Słońce". Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o odnawialnych źródłach energii (OZE). Dzięki zastosowaniu OZE możemy wytwarzać energię na własny użytek w sposób niezależny i przyjazny dla środowiska. Szczególny nacisk kładziemy na instalację PV, które wykorzystując zjawisko fotowoltaiczne pozwalają produkować energię elektryczną – tak niezbędną w funkcjonowaniu wszystkich dziedzin naszego życia.​   

      Członkowie grupy „WAGO” konkurują z 51 innymi grupami z całej Polski, aby stworzyć najbardziej innowacyjne i przyjazne dla użytkownika rozwiązania z dziedziny OZE. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się nowych umiejętności porozumiewania się w grupie i zdobyć cenne doświadczenie na temat nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych, oraz umiejętność obliczania zapotrzebowania energetycznego podczas pracy nad projektem. To nie tylko rywalizacja, ale także współpraca, nauka i wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko. Grupa ma na celu inspirowanie i edukowanie ludzi na temat znaczenia bardziej przyjaznego dla naszej planety trybu życia.

      ​   Pierwszy etap dotyczył głównie zbierania wiedzy na temat szeroko pojętej energetyki – czyli wytwarzania, przesyłania i wykorzystywania energii. Każdy uczeń z zespołu zapoznał się z zasadami konkursu, otrzymał swoją rolę i przesłał wyniki swoich działań pod ocenę organizatorów konkursu. W następnym etapie nasi uczniowie muszą się wcielić w lokalnych reporterów i napisać artykuł wskazujący źródło pochodzenia energii w naszej okolicy z uwzględnieniem oddziaływania na środowisko naturalne. Nasi uczniowie więc opisali założenia nowo powstającej farmy wiatrowej w Bejscach. Kolejnym zadaniem konkursowym są plakaty edukacyjne popularyzujące OZE i prezentacja multimedialna odnosząca się do stanu zaawansowania wykorzystywanych odnawialnych źródeł w Polsce na tle innych krajów.