• Serce dla Hospicjum

     • Wolontariusze ZSR w Cudzynowicach przekazali dla podopiecznych Buskiego Hospicjum pieniądze zebrane podczas walentynkowego kiermaszu wypieków. Kwota jaka została zebrana, to około 800 zlotych!

      Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.

    • walentynki
     • Walentynkowa Loteria

     •   Walentynkowa Loteria to pomysł przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego na świętowanie Walentynek. Ostatni dzień przed feriami gwarantował wszystkim kupującym tosty miłą niespodziankę - każdy tost = los, a każdy los był szczęśliwy. Wszystkie nagrody zakupione zostały ze środków zgromadzonych dzięki działalności SU polegającej na przygotowaniu i sprzedaży tostów i osłodziły dzień zarówno uczniom jak i nauczycielom. Życząc udanych ferii dziękujemy za miniony semestr! Do zobaczenia za dwa tygodnie! Samorząd Uczniowski.

      Iwona Widłak

      Galeria zdjęć

       

     • LEMowisko

     •    Uczeń klasy III TI Kacper Jagliński został wyróżniony upominkami w ogólnopolskim konkursie literackim pt. "Sztuczna inteligencja Lema". 

         Zadaniem uczestników konkursu było dokonanie analizy twórczości Stanisława Lema pod kątem opisywanego przez niego rozwoju sztucznej inteligencji - sprawdzenie w jakiej formie i w jakim zakresie zostały one wdrożone i są wykorzystywane w codziennym życiu.

         Projekt LEMowisko i twórczość Stanisława Lema - polskiego pisarza science-fiction, futurologa oraz krytyka literackiego - promuje w naszej szkole pani Sylwia Psica.

    • kiermasz
     • Charytatywny kiermasz walentynkowy

     • Wolontariusze ZSR w Cudzynowicach jak co roku zorganizowali walentynkowy kiermasz słodkości.
      Tegoroczna zbiórka przeprowadzona została pod hasłem "Serce dla Hospicjum" i cieszyła się olbrzymią popularnością wśród naszej młodzieży oraz nauczycieli.

      Galeria zdjęć

    • maroko
     • Uczniowie z Cudzynowic w... Maroku!

     •    Dnia 6 lutego 2024 r. uczniowie klas 2, 3, 4 technikum ekonomicznego w Zespole Szkól Rolniczych odbyli wirtualną podróż do Maroka. Dzięki uczestnictwu w „Spotkaniu z podróżnikiem”z grupy trzask.pl  panem Rafałem Schmidtem mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o tym arabskim kraju. Maroko kryje w sobie wiele tajemnic, przez co budzi wielką ciekawość. Jest kolorowym, egzotycznym rejonem, pełnym wspaniałych zapachów, smaków i widoków, położonym w północno – zachodniej Afryce.

         W trakcie bogatej prezentacji uczniowie mogli dowiedzieć się:  dlaczego kameleon zmienia kolor skóry i w jaki sposób to robi, w jaki sposób skutecznie targować się w Maroku, jak wyglądają potężne lasy cedrowe i ich mieszkańcy – makaki magoty, o jednym z największych meczetów świata – Meczecie Hassana II. Główne atrakcje turystyczne w Maroku to miasto Marrakesz ze wspaniałym placem Dżemaa El-Fna, grobowcami Saadybów oraz meczetem Kutubijja, kurorty nadmorskie z krystalicznie czystymi wodami, plażami i skalistymi wybrzeżami w Agadirze, Casablance.

         Ogromne wrażenie na wszystkich uczniach zrobiły opowieści o tradycyjnych potrawach marokańskich np. ślimakach, jak również o metodzie zbierania pestek z drzewa arganowego. Spotkanie zakończyło się prezentacją zakładania turbanu arabskiego z udziałem naszej uczennicy Leny.

       

      Galeria zdjęć

       

    • szkole popołudnie
     • Popołudnie w szkole? Tak! To dobry pomysł!

     •    Szkolne popołudnie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, upłynęło pod znakiem nauki i zabawy.
      Spotkanie rozpoczęło się od poczęstunku, po którym uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych przeprowadzanych przez panią  Różę Ryczek. Wiedza zdobyta podczas zajęć, pozwoliła uczestnikom na rozwiązanie konkursowego testu. Nagrody w konkursie zdobyły 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na wszystkie pytania w najkrótszym czasie.

         Kolejnym etapem spotkania był drużynowy popis zdolności artystycznych, co zaowocowało węglem „pisanymi” grafikami „Moja szkoła”. 

         Zwycięska drużyna otrzymała słodki upominek, a wszyscy zgodnie stwierdzili, że przedsięwzięcie trzeba powtórzyć.

      Galeria zdjęć

     • Łyżwy to zdrowie, każdy się o tym dowie!

     • Uczniowie klas drugich 2TO/TUF i 2TI w ramach zajęć z wychowania fizycznego , aktywnie spędzili czas na kazimierskim lodowisku. Młodzież doskonaliła umiejętności jazdy na łyżwach oraz "tańca na lodzie".
      Było bardzo dużo śmiechu, czasami aż do łez bo przecież "piruety" to nasza sprawa,przy tym dobra jest zabawa!

    • studniowka
     • Studniówka w ZSR Cudzynowice

     •    W sobotni wieczór 27 stycznia 2024 roku uczniowie klas piątych ZSR Cudzynowice wraz ze swymi gośćmi bawili się na balu studniówkowym w lokalu "Monika" w Chmielowie koło Działoszyc.

         Uroczystość rozpoczęły się od oficjalnych przemówień i życzeń. Głos zabrali: pan dyrektor ZSR Cudzynowice Jacek Nowak, pan wicedyrektor Paweł Krawczyk, gość specjalny Balu Studniówkowego pan Starosta Kazimierski Jan Nowak oraz przedstawiciele rodziców. Gościliśmy również Przewodniczącego Rady Powiatu Kazimierskiego – pana Jerzego Bojanowicza. Część oficjalna zakończyła się staropolskim tańcem - polonezem. Uczniowie w sposób szczególny podziękowali swoim wychowawcom: pani Sylwii Psicy, pani Katarzynie Bienias  i pani Wiolecie Fryt – za całe minione pięć lat, za ich opiekę i pomoc w każdej sytuacji. Podziękowania złożono również rodzicom bez pomocy których nie udało by się przygotować tak pięknego balu.

         Po części oficjalnej przyszedł czas na smaczną kolację i ... zabawę do białego rana. Kolejny etap? To już egzamin maturalny, którego zdania życzymy wszystkim uczniom klas piątych naszej szkoły.

       

      Galeria zdjęć z naszej studniówki

    • wosp
     • ZSR Cudzynowice na kazimierskim finale WOŚP!

     • W niedzielę, 28 stycznia, Małgorzata Krupa, uczennica klasy I TI, godnie reprezentowała naszą szkołę w finale WOŚP na deskach Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Wokalistkę przygotowała pani Ewa Wiejacha. 
      W kweście brała udział również kolejna uczennica klasy 1 TI Karolina Żarnowiecka. W ten sposób Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach włączył się w ogólnopolska akcję charytatywną.

      Pomagamy!

    • era
     • Wyniki rekrutacji na zagraniczne praktyki zawodowe we Włoszech i Grecji

     •  

      ​​​

      ​​  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z wynikami rekrutacji do projektów 2022-1-PL01-KA121-VET-000064871 oraz 2023-1-PL01-KA121-VET-000148072, w ramach, których uczniowie naszej szkoły wyjadą na zagraniczne praktyki do Włoch i Grecji. Listy rankingowe są dostępne poniżej w formie załączników.

      Pobierz wyniki rekrutacji

      W razie pytań, prosimy o kontakt z Koordynator Projektu - Panią Joanną Porębską-Szolc

       

      Projekt 2023-1-PL01-KA121-VET-000148072jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.

    • wolen
     • Radość daje siłę!

     • Trudno wyobrazić sobie świat bez idei wolontariatu i wolontariuszy. Wolontariuszki Szkolnego Klubu Wolontariatu – Amelia i Kasia Nowy Rok rozpoczęły tanecznym krokiem. Kochają taniec i  to co robią sprawia im ogromną przyjemność i radość.
      Dziewczyny od września 2023 roku spotykają się z dziećmi z SOSW w Cudzynowicach na zajęciach tanecznych, fitness. Wolontariat to dla Nich czas bezcenny – a uśmiech podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego daje im siłę do dalszego działania. 
      Jako wolontariuszki mają szansę zobaczyć radość osób, którym pomagają, a także zmienić na lepsze świat swój i innych!

    • wlochy24
     • Rekrutacja na zagraniczne praktyki zawodowe we Włoszech – Projekt Erasmus+

     •    Rusza rekrutacja na zagraniczne praktyki zawodowe we Włoszech – Projekt Erasmus+ nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000148072

         Mamy przyjemność ogłosić, że rozpoczyna się rekrutacja do projektu 2023-1-PL01-KA121-VET-000148072 finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Akredytacji Erasmusa. Całość procesu zostanie przeprowadzona przez Komisję Rekrutacyjną powołaną na mocy Zarządzenia Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.

         W ramach projektu 26 uczniów wyjedzie na 12-dniową mobilność zawodową do Włoch, w ramach której realizować będą 80-godzinny program praktyk zgodny z kierunkiem kształcenia oraz program edukacyjno-kulturowy, pełny wycieczek i animacji czasu wolnego. Mobilność odbędzie się w dniach 29.04-10.05.2024 (+ dni przeznaczone na podróż).

         Wszyscy chętni uczniowie należący do grupy docelowej określonej w Regulaminie Rekrutacji mogą składać Formularze Zgłoszeniowe między 15 a 26 stycznia 2024 roku. Wyniki zostaną ogłoszone przez Komisji Rekrutacyjną 29 stycznia, a do 2 lutego każdy z uczniów będzie miał prawo odwołać się od ogłoszonych wyników.

         Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Rekrutacji oraz Regulaminem Wyjazdu i złożenie poprawnie wypełnionych dokumentów rekrutacyjnych (Formularz rekrutacji, Oświadczenie uczestnika projektu). W razie pytań, prosimy o kontaktowanie się z Koordynator Projektu - Panią Joanną Porębską-Szolc.

       

      Dokładny harmonogram rekrutacji:

      Przyjmowanie zgłoszeń uczestników: do 26 stycznia 2024 (do godziny 14:00)

      Rozstrzygnięcie postępowania rekrutacyjnego: 29 stycznia 2024

      Procedura odwoławcza: 29 stycznia – 2 lutego 2024 (do godziny 12.00)

      Ostateczne zatwierdzenie wyników rekrutacji: 2 lutego 2024

      Pliki do pobrania (formularz zgłoszeniowy, oświadczenie uczestnika projektu, regulaminy):

      Pobierz pliki

    • erasmus
     • Rusza rekrutacja na zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji – Projekt Erasmus+

     •    Miło nam ogłosić, że rozpoczyna się druga tura rekrutacja do projektu 2022-1-PL01-KA121-VET-000064871 finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Akredytacji Erasmusa. Całość procesu zostanie przeprowadzona przez Komisję Rekrutacyjną powołaną na mocy Zarządzenia Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.

         Wszyscy chętni uczniowie należący do grupy docelowej określonej w Regulaminie Rekrutacji mogą składać Formularze Zgłoszeniowe między 15 a 26 stycznia 2024 roku. Wyniki zostaną ogłoszone przez Komisji Rekrutacyjną 29 stycznia, a do 2 lutego każdy z uczniów będzie miał prawo odwołać się od ogłoszonych wyników.

         W ramach projektu 7 uczniów wyjedzie na 12-dniową mobilność do Grecji, w ramach której realizować będzie 80-godzinny program praktyk zgodny z kierunkiem kształcenia oraz program edukacyjno-kulturowy, pełny wycieczek i animacji czasu wolnego. Mobilność odbędzie się w dniach 18-29.03.2024 (+ dni przeznaczone na podróż).

         Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Rekrutacji oraz Regulaminem Wyjazdu i złożenie poprawnie wypełnionych dokumentów rekrutacyjnych (Formularz rekrutacji, Oświadczenie uczestnika projektu). W razie pytań, prosimy o kontaktowanie się z Koordynator Projektu - Panią Joanną Porębską-Szolc.

       

      Dokładny harmonogram rekrutacji:

      Przyjmowanie zgłoszeń uczestników: do 26 stycznia 2024 (do godziny 14:00)

      Rozstrzygnięcie postępowania rekrutacyjnego: 29 stycznia 2024

      Procedura odwoławcza: 29 stycznia – 2 lutego 2024 (do godziny 12.00)

      Ostateczne zatwierdzenie wyników rekrutacji: 2 lutego 2024

       

       

      Pliki do pobrania (formularz zgłoszeniowy, oświadczenie uczestnika projektu, regulaminy):

      Pobierz pliki

       

    • wigilia
     • Wigilia szkolna i kolędowanie

     • Piątek 22 grudnia był dla naszej szkolnej wspólnoty wyjątkowy. Przeżywaliśmy dzień spotkań wigilijnych. Już od godziny 09.00 uczniowie wraz z wychowawcami uczestniczyli w wigiliach klasowych łamiąc się opłatkiem i składając sobie życzenia. Następnie cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w Jasełkach oraz Szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Poszczególne klasy zaprezentowały swoje wersje najbardziej popularnych kolęd. Uczniowie przekazali obecnym na sali jak ważne są dla nas Święta Bożego Narodzenia, kładąc akcent na przeżywanie ich we wspólnocie rodzinnej z zachowaniem naszych polskich tradycji. Niewątpliwą atrakcją był świąteczny występ Grona Pedagogicznego naszej szkoły. Na zakończenie spotkania Jasełkowo – Kolędowego dyrektor Jacek Nowak, złożył wszystkim Świąteczne i Noworoczne Życzenia.

       

      Galeria zdjęć