• Majówka w Krakowie
     • Majówka w Krakowie

     • 22 maja klasa II technikum ekonomicznego wybrała się na majówkę do Krakowa wraz z opiekunkami P. Beata Szmigiel i  P. Małgorzatą Muchą. Wyjazd rozpoczął seans filmowy strażnicy Galaktyki. To zdecydowanie smutna, lecz pouczająca historia o wartościach które obecnie są mało popularne zakończona happy endem. Następnie uczniowie udali się do wrotkarni o ciekawej nazwie Przewrotki. Tam spędzili dwie godziny na świetnej zabawie pod okiem instruktora. Po południu w świetnych humorach wszyscy wrócili do Cudzynowic.

    • Cztery lata w szkole - cztery pory roku
     • Cztery lata w szkole - cztery pory roku

     • W piątek 28 kwietnia pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. Uroczystosć przygotowali uczniowie klas przedmaturalnych IV TO/TUF i IV TE/TI pod okiem wychowawców pani Sylwii Psicy i pani wicedyrektor Wiolety Fryt. 

      W tym roku szkolnym mury Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach opuściły trzy klasy: IV TE/TUF (wych. Anna Adamczyk), IV AGR/TB (wych. Anna Zawrzykraj) oraz IV TI (wych. Łukasz Gądzik). Najlepsi z uczniów otrzymali dyplomy i nagrody za osiągnięcia w nauce i sporcie oraz zaangażowanie w życie szkoły. Nagrodę za najlepsze wyniki w bloku agrobiznes wręczył Przewodniczący Powiatowej Izby Rolniczej, pan Krzysztof Ziętek. 

      W programie artystycznym młodzież porównała cztery lata nauki do czterech pór roku. Wiosna to czas beztroski, lato - okres nauki zdalnej, jesień to wkraczanie w dorosłość, zima - czas przygotowań do egzaminów zawodowych i maturalnych. Na nową drogę życia tegoroczni absolwenci otrzymali od swoich młodszych kolegów upominki symbolizujące matematyczną precyzję i polonistyczną kreatywność.

    • Wycieczka klasy IV TI
     • Wycieczka klasy IV TI

     • Koniec kwietnia to dla uczniów klas maturalnych niemal koniec szkolnej przygody. Przed nimi już tylko (albo aż!) matura. Egzamin dojrzałości, który sprawdzi poziom ich wiedzy i umiejętności. Wychowawcą uczniów klasy 4 technikum informatycznego jest nauczyciel wychowania fizycznego. BPS to w nomenklaturze sportowej bezpośrednie przygotowanie sportowe. Nie mogło go więc zabraknąć również przed maturą. Uczniowie udali się na Podhale gdzie rozmowy toczyły się wokół Lalki, Ludzi bezdomnych, Pana Tadeusza... równań i nierówności, rachunku prawdopodobieństwa i funkcji, trójkątów wpisanych w koło i kół opisanych na trójkącie... Nauka to nie wszystko. By oczyścić umysły wszyscy udali się na relaks do chochołowskich term.Drugiego dnia wyspani wypoczęci odbyliśmy jeszcze jedną lekcję. Lekcje (prze)życia. Podstawową wiedzę z zakresu RKO powinien znać każdy. Rozszerza ona Łańcuch życia. Uczniowie IV TI wiedzą w jaki sposób należy poprawnie wykonać RKO i jak zachować się w przypadku zagrożenia życia. Oby tylko nigdy nie musieli z tej wiedzy korzystać.Ten dwudniowy wyjazd był połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

    • Dzień Ziemi z CEO
     • Dzień Ziemi z CEO

     • W bieżącym roku szkolnym młodzież klas I i II technikum informatycznego celebrowała  obchody Dnia Ziemi z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie w pierwszym etapie 18 kwietnia uczestniczyli w webinarze „Cała szkoła na rzecz środowiska” dotyczącym lokalnych działań na rzecz przyrody i relacji człowieka z naturą. Drugi  etap miał miejsce 21 kwietnia podczas którego uczniowie wykonywali zadanie główne w ternie. Zadanie to rozwijało umiejętność obserwacji bezpośredniego otoczenia oraz dostrzegania powiązań między różnymi elementami środowiska naturalnego, a człowiekiem i jego działalnością. Proekologicznym działaniem na rzecz środowiska było porządkowanie przezuczniówterenu wokół szkoły. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi  przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kazimierzy Wielkiej zostały zawieszone budki lęgowe dla ptaków i hotel dla owadów. Działania te zmierzają do zwiększenia liczby  bioróżnorodności gatunkowej w środowisku. Budowanie więzi z przyrodą jest bardzo ważne, aby móc później zaangażować się w działania na jej rzecz, a także na rzecz ochrony klimatu.

    • Olimpiada Zwolnieni z Teorii
     • Olimpiada Zwolnieni z Teorii

     • W mijającym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły realizowali aż cztery projekty społeczne w ramach ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Ciężka praca i zaangażowanie zaowocowały sukcesem. Wszystkie projekty zostały ukończone, a członkowie każdego z zespołów uzyskali tytuły finalistów, co gwarantuje im dodatkowe punkty przy rekrutacji na krajowe i zagraniczne uczelnie.

      Projekty: „Knowledge garden”, „Czysta ścieżka”, „Włącz myślenie – zadbaj o psa!” oraz „Znosimy bariery” realizowało łącznie 28 uczniów z I i II klasy technikum ekonomicznego, co pozwoliło szkole uplasować się na 2 miejscu w województwie i na 60 w Polsce (spośród 411 uczestniczących szkół!). Jeden z projektów - Knowledge Garden otrzymał w tym roku zaszczytny tytuł - Brązowego Wilka.

      W miniony piątek - 21 kwietnia,  odbyła się w Warszawie uroczysta Gala Finałowa Olimpiady, w której uczestniczyli nasi finaliści wraz z opiekunkami. Prowadzący wydarzenie wielokrotnie podkreślali, że Olimpiada Zwolnieni z Teorii kształtuje kompetencje kluczowe i wprowadza innowacyjne metody nauczania, a jej finaliści otrzymują międzynarodowy certyfikat potwierdzający umiejętność zarządzania projektami, który jest bardzo ceniony przez pracodawców.

      Korzystając z okazji i pięknej pogody uczniowie postanowili zrobić sobie małą wycieczkę po Starym Mieście. Spacerując wzdłuż Wisły dotarli do słynnej Kolumny Zygmunta stojącej przy Zamku Królewskim. Stamtąd wybrali się do klimatycznego rynku, na którym przygrywał kataryniarz i pod Pałac Kultury i Nauki. „Następnym razem przyjedziemy do Warszawy na dłużej” – podsumowali wyjazd zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy.

    • Turniej Trzech Rakiet - tenis ziemny
     • Turniej Trzech Rakiet - tenis ziemny

     • Turnieju Trzech Rakiet organizowany jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu woj. świętokrzyskiego oraz dla nauczycieli i pracowników oświaty przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Obejmuje łącznie trzy dyscypliny: badminton, tenis stołowy i tenis ziemny.Na kieleckich kortach 20 kwietnia odbyły się rozgrywki tenisa ziemnego. Nasi reprezentanci kolejny raz udowodnili, że należą do sportowej elity województwa. W najtrudniejszej i najbardziej wymagającej dyscyplinie spośród tych które obejmował cały turniej zajęli wśród chłopców 9 - Sebastian Leśniewski oraz 3 - Filip Juszczyk miejsce, a wśród dziewcząt 8 - Wiktoria Gajówka. Wszystkim dziękujemy za udział i sportową walkę

    • Forum Samorządów Uczniowskich
     • Forum Samorządów Uczniowskich

     • Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Powiatu Kazimierskiego w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach to już tradycja. 19 kwietnia 2023 roku odbyło się już czwarte takie spotkanie, w którym uczestniczyła młodzież reprezentująca szkoły naszego powiatu.

      Podczas tegorocznego Zjazdu, uczestnicy zaprezentowali przygotowane na tę okazję filmy pod tytułem „Dzień z życia Samorządu”. Każda ze szkół przedstawiła swoją produkcję. Wszystkie były ciekawe, zrealizowane z sercem i potwierdzające zapał i zaangażowanie w pracę na rzecz społeczności uczniowskich.

      Kolejnym  elementem spotkania były warsztaty pierwszej pomocy przeprowadzone przez pana Łukasza Gądzika. Zajęcia zakończyły się konkursem. Każda z drużyn rozwiązała test, który pozwolił wyłonić zwycięzców. I, II i III miejsce zajęły szkoły podstawowe ze Skalbmierza, Bejsc i Topoli.

      Na zakończenie wicestarosta Powiatu Kazimierskiego – pan Michał Bucki przedstawił krótki wykład na temat roli samorządów w życiu każdego z nas zwracając szczególną uwagę na to jak ważna jest współpraca przy podejmowaniu decyzji i realizacji zadań.

      Nie obyło się oczywiście bez poczęstunku przygotowanego przez klasę i technikum ekonomicznego.

      Spotkanie zakończył dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych – pan Jacek Nowak dziękując gościom za przybycie a opiekunkom Samorządu Uczniowskiego – Beacie Szmigiel i Iwonie Widłak za organizację IV Forum SU. Podziękowania zostały skierowane także na ręce prowadzących – Natalii Jałochy i Natalii Warchoł – uczennic klasy I technikum ekonomicznego, które zastąpiły koleżanki działające w samorządzie, a przebywające obecnie na praktykach w Grecji.

      Goście: uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych w: Kazimierzy Wielkiej (SP nr1), Bejscach, Topoli, Wielgusie, Cudzynowicach, Skalbmierzu, Kamieńczycach, Dobiesławicach i Cieszkowach wyjechali zadowoleni i zapewnili, ze jeszcze wrócą.

    • KATYŃ - pamiętamy…”
     • KATYŃ - pamiętamy…”

     • W czwartkowe przedpołudnie, 13 kwietnia 2023 roku, uczniowie klas pierwszych wzięli udział w programie słowno- muzycznym „Katyń –pamiętamy”. Nasza szkoła corocznie pamięta o Dniu Ofiar Zbrodni Katyńskiej, a w sposób szczególny o postaci kapitana Włodzimierza Leona Krzyżanowskiego, który pochodził z Cudzynowic i został zamordowany w 1940 r. przez Sowietów w Twerze. Młodzież z klasy III TE- Karolina Cichy, Kamila Nawrot i klasy IV TUiSEO/TUF – Aleksandra Stalmach, Konrad Jaskuła oraz Piotr Pomykalski we współpracy z polonistkami: p. Anną Adamczyk i p. Sylwią Psicą, przybliżyła swoim młodszym kolegom mroczną historię Katynia. Program, składający się z wierszy, piosenek, fragmentów filmów oraz prezentacji multimedialnej, był dla uczniów czasem refleksji i wymowną lekcją historii.

      W tym dniu nie zabrakło również reprezentacji naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym w uroczystościach organizowanych przez urząd Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej.

    • Przedświąteczna wizyta w hospicjum
     • Przedświąteczna wizyta w hospicjum

     • Jak co roku wolontariuszki Szkolnego Klubu Wolontariatu pamiętały o podopiecznych buskiego Hospicjum, którym ofiarowały własnoręcznie przygotowane babeczki oraz inne słodkie upominki. Nie zabrakło również kartek świątecznych oraz życzeń.

    • Warsztaty Wielkanocne
     • Warsztaty Wielkanocne

     • W dniu 4 kwietnia grupa naszych wolontariuszy udała się na spotkanie z wychowankami Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczo Rewalidacyjnych w Cudzynowicach. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu przeprowadzili z podopiecznymi ZPSWR warsztaty czytelniczo-plastyczno-muzyczne dotyczące tradycji Wielkanocnych.

    • LEMowisko – ogólnopolski konkurs literacki
     • LEMowisko – ogólnopolski konkurs literacki

     • Uczennice klas informatycznych – Natalia Psica z I TI i Amelia Augustyn z IV TI zostały wyróżnione w ogólnopolskim konkursie literackim, nagrodą były koszulki oraz kubki nawiązujące do twórczości wielkiego mistrza science-fiction – Stanisława Lema.

      Uczennice otrzymały wsparcie od polonistki – Sylwii Psicy, która wprowadziła je w wymogi konkursu i czuwała nad spełnieniem kryteriów formalnych. Zadanie konkursowe polegało na przeczytaniu niedokończonej powieści Stanisława Lema pt. „Sknocony kryminał” i napisanie jej kontynuacji z nawiązaniem do fabuły utworu. Polecenie to nie było łatwe, biorąc pod uwagę, że Lem jest klasykiem światowej literatury fantastyczno-naukowej, a konkurs przyciąga uwagę młodzieży z całej Polski. Tym bardziej zatem gratulujemy uczennicom pomysłowości w tworzeniu dalszych losów bohaterów kryminału i życzymy sukcesów w dalszej twórczej pracy.

    • Spotkanie z podrożnikiem
     • Spotkanie z podrożnikiem

     • Dnia 31 marca  w naszej szkole odbyło się „Spotkanie z podróżnikiem”  panem Dariuszem Rocheckim z grupy Trzask, który opowiadał uczniom o swojej podróży do Kenii. Przedstawił środowisko przyrodnicze, religie, kulturę i tradycje oraz kuchnię tego kraju. Kenia to wschodnioafrykański kraj położony nad Oceanem Indyjskim słynie z najlepszych biegaczy świata, a także wspaniałej przyrody i wielkiej różnorodności zwierząt. Podróż rozpoczęliśmy od wizyty w Mombasie – największym mieście na kenijskim wybrzeżu. Wielu wrażeń dostarczyła relacja z safari i zdjęcia z Rezerwatu Narodowego Masai Mara, gdzie można podziwiać żyjące na wolności żyrafy, słonie, lwy, hipopotamy. Podczas prezentacji nie zabrakło także rekwizytów i pamiątek z Kenii takich jak tradycyjny strój Masajów, który zaprezentował jeden z naszych uczniów czy niepalone ziarna kawy wprost z plantacji. Odwiedziliśmy też wioskę plemienia Samburu, w której nie ma mężczyzn oraz miasto Nanyuki, które leży dokładnie na równiku, gdzie można przeprowadzić proste doświadczenie  wyjaśniające działanie siły Coriolisa. Barwna prezentacja uzupełniona ciekawostkami dotyczącymi Kenii, mieszkających tam ludzi i żyjących zwierząt, pobudziła naszą wyobraźnię. Stała się też zachętą do rozwijania zainteresowań i pasji, poznawania świata i   realizowania marzeń. Ogromne wrażenie zrobiły również piękne zdjęcia z różnych zakątków tego afrykańskiego kraju.

    • Doradztwo zawodowe
     • Doradztwo zawodowe

     • Kolejne spotkanie w ramach doradztwa zawodowego z P. Stanisławą Szubą dyrektorką oddziału PKO w Kazimierzy Wielkiej. Pani dyrektor przedstawiła ofertę banku skierowaną do młodych, przybliżyła korzyści z posiadania konta bankowego i kart płatniczych oraz poinformowała jak bezpiecznie poruszać się po rynku finansowym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tematyka związana z kredytem studenckim, który bank PKO oferuje, jako jedyny w Polsce. Młodzi ludzie mogą korzystać z kredytu przez cały okres trwania studiów a następnie spłacić go 2 lata po ukończeniu szkoły. Uczniowie klasy  IV TI i II TE aktywnie uczestniczyli w spotkaniu . Pani dyrektor na zakończenie spotkania przybliżyła również ścieżkę kariery osób pracujących w bankowości.

    • Spotkanie z przedstawicielami KPP w Kazimierzy Wielkiej
     • Spotkanie z przedstawicielami KPP w Kazimierzy Wielkiej

     • Dzisiaj, tj. 28 marca, uczniowie klas IV TE/TI oraz IV TO/TUF wzięli udział w ciekawej godzinie wychowawczej zorganizowanej przez psychologa szkolnego – panią Agnieszkę Pyszyńską z udziałem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej: asp. szt. Dariuszem Juszczakiem oraz asp. Adamem Janickim.

       „Uzależnienia stanowią poważny problem w społeczeństwie XXI wieku. Niszczą nie tylko ciało, ale również umysł. Uzależnić można się bardzo łatwo i niemal od wszystkiego. Zwykle zaczyna się niewinnie, a utrata kontroli następuję szybko i niepostrzeżenie. Uzależnienia to złożony problem dzisiejszej medycyny i psychologii.” – od takich słów rozpoczęło się dzisiejsze spotkanie.

      Młodzież mogła zapoznać się z krótką prezentację przygotowaną przez psychologa  poruszającą tematykę przyczyn uzależnień, sposobów ich leczenia oraz ich negatywnych skutków.

      Uczniowie wysłuchali Policjantów, którzy rzeczowo i precyzyjnie opowiedzieli o konsekwencjach jazdy autem pod wpływem alkoholu, bądź innych środków odurzających.

      Zaproszeni goście udostępnili materiały filmowe  dotyczące dopalaczy oraz wypadków drogowych po spożyciu narkotyków.

      W związku z tym, że problem uzależnień jest bardzo obszerny i trudny, nie udało się poruszyć wielu istotnych kwestii związanych z tematyką uzależnień.

      W najbliższym czasie koordynator dzisiejszego spotkania planuje kontynuację tego typu działań profilaktycznych.

    • Debata z ekspertem
     • Debata z ekspertem

     • W ramach III edycji projektu Złote Szkoły NBP, uczniowie klasy I technikum ekonomicznego zorganizowali debatę z ekspertem. Drużyna zaprosiła panią doktor Elizę Sułkiewicz, która opowiedziała o Narodowym Banku Polskim jako strażniku pieniądza. Uczniowie dowiedzieli się o zabezpieczeniach banknotów, o tym, że to NBP czuwa nad ilością pieniądza w obiegu oraz jego wartością. Uczestnicy debaty  poszerzyli swoja wiedzę na temat możliwości wpływania na wysokość inflacji i narzędzi jakimi dysponuje NBP.

    • Dzień Przedsiębiorczości
     • Dzień Przedsiębiorczości

     • 22 marca 2023 r. po raz dwudziesty obchodzono w Polsce Dzień Przedsiębiorczości – program jednodniowych wizyt w wybranej firmie/instytucji na wybranym stanowisku pracy, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości,  pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy.

      Tego dnia ponad 20 uczniów z klasy II Technikum Ekonomicznego udało się do następujących lokalnych firm i instytucji, które wyraziły zgodę na przyjęcie uczestników na wybrane przez nich stanowiska, i tak: Biuro Rachunkowe PROFIT - Proszowice: Karolina Bzdoń; Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A – Oddział w Kazimierzy Wielkiej: Alicja Witkowska, Nikola Nawrot; Przychodnia Weterynaryjna „BOMA” s.c. Odonów: Martyna Skalska, Julia Kozik; Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzczonowie: Nikola Parada; Salon Fryzjerski NewLook Bejsce: Julia Kurek; MARSYLIA Serwis Wulkanizacja Kazimierza Wielka: Franciszek Swat; Gospodarstwo Rolne TARA Jankowice: Ilona Stalmach; GRUPA STEF-BUD Winiary: Aleksandra Belica; F.H.U ROLMET Kazimierza Wielka: Natalia Klamka, Julia Turek, Roksana Obałek, Eliza Mucha; F.P.U.H. „CEK” Słaboszów: Ciesielska Aleksandra, Kinga Zając; Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – filia w Kazimierzy Wielkiej: Kacper Pudo, Nikola Kozieł; Powiatowy Urząd Pracy w Kazimierzy Wielkiej: Dominik Gzywna; Salon Fryzjerski Paulina Sztaba Kazimierza Wielka: Lena Fakowska; Kancelaria Finansowo-Prawna Zawrzykraj Adam Wojciechów: Dawid Chumikowski; Urząd Miasta i Gminy Skalbmierz: Martyna Jaskuła, „SISSI” Salon Fryzjerski Sylwia Psuj Kazimierza Wielka: Ewelina Rokita.

      To dzięki uprzejmości powyższych firm i instytucji była to dla uczniów żywa lekcja przedsiębiorczości pozwalająca uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące specyfiki danego zawodu, wymaganych kwalifikacji i predyspozycji do wykonywania pracy na danym stanowisku. Ponadto umożliwiła uczniom poznanie relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy. Unaoczniła młodym ludziom konieczność dostosowania się do zmieniających się warunków pracy.

      „Dzień Przedsiębiorczości” inspiruje młodzież do refleksji nad swoją przyszłością zawodową i umożliwia pierwsze kontakty ze światem pracy.

      Tegoroczni uczestnicy „Dnia Przedsiębiorczości” wraz z opiekunem Bogusławą Lech składają serdeczne podziękowania dla tych wszystkich firm i instytucji, które umożliwiły uczniom udział w tym dniu i dały szansę do poszerzenia treści programowych oraz zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonych zawodach w przyszłości.

    • Światowy Dzień Wody
     • Światowy Dzień Wody

     • 22 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Wody. W tym roku jego hasło przewodnie brzmi: „Przyspieszenie zmian”.

      Z tej okazji uczniowie klasy I  technikum informatycznego wzięli udział w programie edukacyjnym zorganizowanym przez Polską Akcję Humanitarną  oraz nagrali krótki film dotyczący  racjonalnego wykorzystania i oszczędzania wody. Natomiast uczniowie klasy III technikum ekonomicznego wykonali gazetkę informacyjną dotyczącą obchodów tego dnia.

    • Wycieczka klasy I TE
     • Wycieczka klasy I TE

     • Uczniowie klasy I technikum ekonomicznego mieli dziś okazję przekonać się jak to jest trzymać w ręce ponad 3 miliony złotych w złocie. Była to jedna z wielu atrakcji jakie czekały na uczestników wycieczki przedmiotowej do krakowskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego.

      Krakowski Salon Ekonomiczny w bardzo przystępny sposób przedstawia historię pieniądza na ziemiach polskich. Korzystając z przygotowanych tablic interaktywnych, uczniowie mogli poznać średniowieczne ceny i zarobki, a także zobaczyć jak działały pierwsze mennice i jak przez wieki zmieniał się skład oraz wygląd monet a także wartość pieniądza.

      Ostatnim punktem wystawy było przedstawienie monet i banknotów kolekcjonerskich a także jednej ze sztabek złota, w których Narodowy Bank Polski przechowuje majątek państwa. Młodzież poznała dzieje polskich zasobów złota, ich wartość oraz funkcje. Prawie każdy z uczestników spróbował podnieść 12-kilogramową sztabkę, co spowodowało, że troszkę złotego pyłu zabrali ze sobą.

      Uczniowie wrócili więc „ozłoceni” i zadowoleni ale i bogatsi o wiedzę o pieniądzu i działalności NBP.

    • Tydzień Kultury Języka 2023
     • Tydzień Kultury Języka 2023

     • Nasza szkoła, podobnie jak inne placówki w województwie, po raz kolejny przyłączyła się do obchodów XXXI Jubileuszowego Tygodnia Kultury Języka. Przewodnie hasło tegorocznego  projektu stanowiły słowa polskiej Noblistki – Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

       Z tej okazji w piątek, 17 marca 2023 roku, uczniowie klas II- IV  wzięli udział w Konkursie czytelniczo - fotograficznym, zorganizowanym przez polonistkę - p. Annę Adamczyk. Młodzież została zaproszona do „zabawy czytaniem”, bo właśnie szeroko pojęta sztuka czytania, stawiania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi były motywem przewodnim w poszczególnych konkurencjach. Uczniowie wykonali fotografie, na których ukazali „zaczytanie się”, wzięli udział w quizie czytelniczym ze znajomości lektur oraz pięknie czytali poezję Wisławy Szymborskiej. Była to chwila nie tylko dobrej zabawy ale także czas zdobywania nowych doświadczeń czytelniczo – językowych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie a zwycięzcom gratulujemy!

    • Pielgrzymka na Jasną Górę
     • Pielgrzymka na Jasną Górę

     • W środę, 15 marca 2023r., grupa maturzystów z klas: IV te/ tuf i IV agr/ tb wraz ze swoimi wychowawczyniami- p. Anną Adamczyk, p. Anną Zawrzykraj oraz ks. Marcinem Bączkiem i ks. Krzysztofem Gibasem udała sie na pielgrzymkę do Częstochowy. Uczniowie klas IV wzięli udział we mszy świętej, zawierzyli siebie przed Cudowym Obrazem Matki Boskiej,  a następnie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na wałach klasztoru. W drodze powrotnej był czas na posiłek i seans filmowy.