• Festiwal zawodów
     • Festiwal zawodów

     • ​​​​W odpowiedzi na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Centrum Oświatowyn w Koszycach nasi przedstawiciele uczestniczyli w Festiwalu zawodów. Głównym celem spotkania było zapoznanie uczniów szkoły podstawowej i ich rodziców z ofertą edukacyjną naszej placówki oraz wymogami współczesnego rynku pracy.

    • Spotkanie z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy
     • Spotkanie z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy

     • Na zaproszenie szkolnego doradcy zawodowego pani Beaty Szmigiel szkołę odwiedził dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kazimierzy Wielkiej Pan Rafał Gabryś wraz z powiatowym doradcą zawodowym Panią Jolantą Dąbrowską.  Spotkanie odbyło się dla klas IV technikum ekonomicznego i IV technikum usług fryzjerskich. Uczniowie mogli zastanowić się nad wyborem dalszej drogi kształcenia w oparciu o bardzo dokładnie przedstawioną analizę lokalnego rynku pracy. Ponadto uzyskali informację o formach wsparcia dla absolwentów szkoły. Bon na zasiedlenie, bon szkoleniowy, czy środki na otworzenie własnej działalności gospodarczej to tylko nieliczne z propozycji które przedstawił Pan Rafał Gabryś. Uczniowie opuszczali klasę w której zorganizowane było spotkanie z nowymi pomysłami na swoją przyszłość. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

    • Działamy zespołowo
     • Działamy zespołowo

     • Zespół szkół Rolniczych po raz kolejny przystąpił do ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. W roku ubiegłym, drużyny reprezentujące naszą szkołę, zdobyła I miejsce w województwie świętokrzyskim i 64 miejsce w Polsce.

      W tym roku zadania realizują aż 4 drużyny walcząc o tytuł finalisty oraz statuetkę Złotego Wilka. Uczniowie wybierając tematykę wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem, co zaowocowało wyborem następujących projektów:

      • „Knowledge garden” obejmujący przygotowanie miejsca wypoczynku i rekreacji dla uczniów szkoły oraz okolicznych mieszkańców;
      • „Włącz myślenie – zadbaj o psa!” – działanie mające na celu jak najszersze rozpowszechnienie wiedzy na temat obowiązków posiadaczy psów, które mieszkają na zewnątrz;
      • „Znosimy Bariery” – zbiórka charytatywna na windę dla niepełnosprawnej uczennicy naszej szkoły;
      • „Czysta Ścieżka” – sprzątanie fragmentu ścieżki rowerowej, biegnącego przy szkole.

      Wszystkie zespoły projektowe pracują nad realizacją zadań rozwijając kompetencje z zakresu pracy zespołowej oraz praktyczne umiejętności związane z zarządzaniem. Życzymy powodzenia w realizacji projektów i satysfakcji z osiągniętych wyników.

    • Rusza rekrutacja do projektu 2022-1-PL01-KA121-VET-000064871 finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Akredytacji Erasmusa
     • Rusza rekrutacja do projektu 2022-1-PL01-KA121-VET-000064871 finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Akredytacji Erasmusa

     • Miło nam ogłosić, że rozpoczyna się rekrutacja do projektu 2022-1-PL01-KA121-VET-000064871 finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Akredytacji Erasmusa. Rekrutacja potrwa do 28 lutego, kiedy to zostaną ogłoszone oficjalne wyniki. Do 3 marca 2023 roku każdy uczeń, który wziął udział w rekrutacji będzie mógł odwołać się od wyników. Całość procesu zostanie przeprowadzona przez Komisję Rekrutacyjną powołaną na mocy Zarządzenia Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.


      W ramach projektu 26 uczniów wyjedzie na 12-dniową mobilność do Grecji, w ramach której realizować będzie 80-godzinny program praktyk zgodny z kierunkiem kształcenia oraz program edukacyjno-kulturowy, pełny wycieczek i animacji czasu wolnego.


      Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Rekrutacji oraz Regulaminem Wyjazdu i złożenie poprawnie wypełnionych dokumentów rekrutacyjnych (Formularz rekrutacji, Oświadczenie uczestnika projektu, Zgoda rodziców). W razie pytań, prosimy o kontaktowanie się z Koordynator Projektu - Panią Joanną Porębską-Szolc.


      Dokładny harmonogram rekrutacji:

      Przyjmowanie zgłoszeń uczestników: do 28 lutego 2023 (do godziny 11:00)

      Rozstrzygnięcie postępowania rekrutacyjnego: 28 lutego 2023

      Procedura odwoławcza: 28 lutego – 3 marca 2023

      Ostateczne zatwierdzenie wyników rekrutacji: 3 marca 2023    • Zimowa rekreacja
     • Zimowa rekreacja

     • Coraz dłuższy dzień, coraz wyższa temperatura, coraz więcej słońca... nadchodzi wiosna... Ale przecież jeszcze jest zima :) Nasi uczniowie chcąc wykorzystać jej potencjał wybrali się do Krynicy Zdrój gdzie na stoku Arena Słotwiny zorganizowali warsztaty narciarskie. Osoby zaznajomione z podstawowymi technikami zjazdowymi doskonaliły swoje umiejętności. Niektórzy uczniowie stawiali swoje pierwsze kroki na narciarskim stoku i choć początki były trudne to przed zachodem słońca wszyscy radośnie i co najważniejsze bezpiecznie mknęli w dół. To był bardzo udany dzień i jak zapewniają wszyscy nie ostatni w takim stylu :)

    • Olimpijczycy z Technikum Agrobiznesu
     • Olimpijczycy z Technikum Agrobiznesu

     • Dnia 16 lutego 2023 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe XL Olimpiady Młodych Producentów Rolnych organizowanej przez Związek Młodzieży Wiejskiej. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klasy III i IV Technikum Agrobiznesu. Musieli oni rozwiązać test składający się z 38 pytań z zakresu produkcji roślinnej, zwierzęcej, mechanizacji rolnictwa, bhp itp.

      Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie klasy IV Technikum Agrobiznesu: Kacper Gala, Dawid Majka, Piotr Celuch i Mateusz Kawalec. To oni będą reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich w Sandomierzu dnia 20 lutego 2023.

      Dodatkowym punktem tego dnia było spotkanie z przedstawicielem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach – Panem Stanisławem Golmento na temat zagrożeń występujących w gospodarstwach rolnych i bhp.

      Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Związek Młodzieży Wiejskiej oraz PIP Kielce.

      Ponadto dla czterech laureatów dodatkowe nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej, które osobiście wręczył Wicestarosta Kazimierski Pan Michał Bucki.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

    • Walentynki w naszej szkole
     • Walentynki w naszej szkole

     • ​​​​​​​Dzisiaj było u nas trochę inaczej. Na korytarzach szkolnych pojawiły się dekoracje Walentynkowe, które wykonali członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu. Samorząd Uczniowski przygotował pocztę walentynkową. Wszyscy mogli zakupić lub własnoręcznie wykonać kartki walentynkowe, które ze specjalnej skrzynki trafiły do odbiorców. Wolontariusze zorganizowali zaś kiermasz, na którym sprzedawane były pyszne ciasta, wata cukrowa i bony walentynkowe. Zebrane w ten sposób środki zostały przekazane na rehabilitację podopiecznych Fundacji Dajemy Wybór. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze walentynkowe akcje.

    • Samorządność wspólna sprawa
     • Samorządność wspólna sprawa

     • W dniu 27 stycznia zakończono w szkole cykl warsztatów na temat- Samorządność wspólna sprawa. Warsztaty zostały przeprowadzone w klasach III TE, II TE, I TE i I TB/ TI. Celem spotkań z młodzieżą było zwrócenie uwagi na rolę i działania Samorządu Uczniowskiego w szkole, a także zachęcenie do współpracy . Zajęcia rozpoczynały się od przekazania podstawowych informacji o roli Samorządu Uczniowskiego przez ćwiczenia ze znajomości  kompetencji samorządu, a kończyły propozycjami uczniów, które Samorząd Uczniowski może wykorzystać  w przyszłości. Pomysły zaproponowane przez uczniów to między innymi: stypendium dla trzech najlepszych uczniów w szkole, szczęśliwe czwartki  (raz w miesiącu wolne od pytania i kartkówek)  oraz rozgrywki piłki koszykowej dziewcząt. Dziękujemy za aktywne uczestnictwo i cenne uwagi.

    • Szkolna Liga Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSR Cudzynowice
     • Szkolna Liga Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSR Cudzynowice

     • 9 zespołów, 67 zawodników, 36 meczy, 3 miesiące sportowych zmagań, 204 strzelone bramki, 0 kontuzji i 435 minut zwiększonego wydzielania serotoniny - hormonu szczęścia... To bilans Szkolnej Ligi w której rywalizowali nasi uczniowie. Ogrom emocji, czasem złości, częściej szczęścia, zawsze w atmosferze fair play... Rywalizacja na wysokim sportowym poziomie towarzyszyła nam przez ostatnie miesiące a dziś znamy już ostateczne rozstrzygnięcia. Wszystkim dziękując za udział, za zaangażowanie, za swój wkład szczególnie gratulujemy zwycięzcom. I tak miejsce trzecie zdobył zespół klasy IV TE/TI, miejsce drugie zespół klasy III AGR/TB/TO, a najlepszy okazał się zespół klasy IV TO/TUF.

    • Wieczór integracyjno - filmowy
     • Wieczór integracyjno - filmowy

     • Wieczór integracyjno - filmowy, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski rozpoczął się od wspólnego posiłku. 

      Młodzież przyrządziła smaczne tosty, a następnie przygotowała salę na spotkanie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej. Zaproszeni goście pokazali jak postąpić z osoba poszkodowana i jak działa defibrylator.

      Uczniowie mogli samodzielnie sprawdzić jak używa się takiego urządzenia, przeprowadzić resuscytację i ułożyć „nieprzytomnego” w pozycji bezpiecznej.

      Następnym elementem spotkania było utrwalenie zdobytej wiedzy i konkurs przeprowadzony przez pana Łukasza Gądzika. Młodzież rozwiązała test, który wyłonił zwycięzców, którym serdecznie gratulujemy: l Martyna Jaskula, II Ilona Stalmach, III Martyna Sobieraj i IV Wiktoria Musiał.

      Na zakończenie wszyscy obejrzeli komedię, a cześć uczestników nawet chciała spędzić w szkole noc. Może następnym razem ;)

    • Kształcenie poprzez sztukę - Narodowy Teatr Edukacji
     • Kształcenie poprzez sztukę - Narodowy Teatr Edukacji

     • W ramach współpracy naszej szkoły z Narodowym Teatrem Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia, ponad 100 uczniów z naszej szkoły udało się, w czwartek 26 stycznia, do Kazimierskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie „Makbet”. Mroczne dzieło angielskiego dramaturga obejrzała młodzież z klas: I TI, I TE, I TO/TUF, I TI/TB oraz II TI. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele: Małgorzata Milka, Iwona Widłak, Małgorzata Pozłótka, Ewa Wiejacha, Anna Zawrzykraj oraz Jarosław Malinowski. Pomysłodawczynią i koordynatorką spotkania z teatrem była Sylwia Psica.  W tym sezonie Narodowy Teatr Edukacji sięgnął po ponadczasowe dzieło Williama Szekspira, by poprzez historię Makbeta przestrzec młodego widza przed nieodwracalnymi błędami. Historia głównego bohatera uświadamia, że żądza władzy może przemienić osobowość i wpłynąć na zmianę postępowania człowieka. Chęć posiadania zaszczytów i bogactwa towarzyszyła człowiekowi od zawsze. Dzieje się tak i dziś. Wielu z nas uczestniczy w niekończącej się pogoni za materialnym lub zawodowym sukcesem. Niestety chcąc dojść do celu można zdecydować się na nieuczciwą drogę lub nawet skrzywdzenie drugiego człowieka. Taki wybór – jak przekonuje sztuka Szekspira - nie gwarantuje sukcesu, lecz przeciwnie – doprowadza do unicestwienia.

    • Turniej Trzech Rakiet - runda druga
     • Turniej Trzech Rakiet - runda druga

     • W dniu 25.01.2023 odbyła się druga runda Turnieju Trzech Rakiet w tenisie stołowym. Turniej organizowany jest przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty  dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu woj. Świętokrzyskiego oraz nauczycieli i pracowników oświaty. Naszą szkołę reprezentowali zawodnicy  w składzie:: Wiktoria Gajówka, Filip Juszczyk, Konrad Jaskuła, Oskar Chumikowski, Krystian Maderak, Sebastian Leśniak, Jakub Łąkas, oraz nauczyciel Paweł Krawczyk.

      Klasyfikacja końcowa

      • Wiktoria Gajówka III miejsce w kategorii dziewcząt
      • Oskar Chumikowski II miejsce w kategorii chłopców
      • Filip Juszczyk IV miejsce w kategorii chłopców
      • Krystian Maderak VI miejsce w kategorii chłopców
      • Paweł Krawczyk IV miejsce w kategorii nauczyciele i pracownicy oświaty.
    • Studniówka 2023
     • Studniówka 2023

     • W piątkowy wieczór 20 stycznia 2023r. uczniowie ZSR Cudzynowice bawili się na swoim balu studniówkowym w lokalu "Monika" w Chmielowie koło Działoszyc. Była to wyjątkowa i niezapomniana noc dla uczniów klasy IV TE/TUF, IV AGR/TB oraz IV TI.

      Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnych przemówień i życzeń, a zakończyła staropolskim tańcem - polonezem. Uczniowie w sposób szczególny podziękowali swoim wychowawcom: pani Annie Adamczyk, pani Annie Zawrzykraj i panu Łukaszowi Gądzikowi za opiekę, okazaną pomoc oraz wspólnie spędzone chwile. nie zapomnieli także o rodzicach, dzięki którym mogli bawić się na tak wspaniałym balu. 

      Po części oficjalnej przyszedł czas na smaczną kolację i ... zabawę do białego rana. Najbardziej wytrwali zeszli z parkietu po godzinie 6:00. Niech będzie to zapowiedź dobrze zdanego egzaminu maturalnego w myśl słów: "jaka studniówka - taka matura".

    • Wyjazd na lodowisko klasy II TE
     • Wyjazd na lodowisko klasy II TE

     • Klasa II TE  zakończyła pracowity semestr I wycieczką do Krakowa. Na rozpoczęcie miłego dnia wybrali się na seans filmowy "Gra fortuny". Kolejnym przystankiem było lodowisko w Nowohuckim Centrum Kultury,  gdzie uczniowie mogli doskonalić techniki jazdy i aktywnie odpocząć. Oczywiście nie był by to udany wyjazd, gdyby nie posiłek w Mc Donaldzie. Podziękowania dla księdza  Arkadiusza Borusińskiego za pomoc w organizacji udanego wyjazdu

    • Dzień przedmiotów matematyczno-przyrodniczych
     • Dzień przedmiotów matematyczno-przyrodniczych

     • Rok 2023 został ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernika. Z tej okazji 12 stycznia 2023 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach po raz pierwszy zorganizowany został Dzień Przedmiotów Matematyczno-Przyrodniczych. Uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w konkursie wiedzy z zakresu matematyki, biologii, chemii, fizyki, geografii i informatyki. Celem konkursu było popularyzowanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej nauk ścisłych i przyrodniczych. Nad prawidłowym przebiegiem tego wydarzenia czuwało jury w składzie Pana Dyrektora Jacka Nowaka, Pani Wicedyrektor Wiolety Fryt oraz Pani Iwony Widłak. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Zwycięzcą konkursu została klasa II TE, drugie miejsce zdobyła klasa II TO, natomiast trzecie klasa III TE. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy sukcesów.

      Mamy nadzieję, że Dzień Przedmiotów Matematyczno - Przyrodniczych stanie się tradycją naszej szkoły.

      Organizatorami wydarzenia byli członkowie zespół matematyczno-przyrodniczego, a koordynatorami panie: Agnieszka Jackiewicz i Edyta Tomal.

    • Spotkanie z przedstawicielami WKU w Busku-Zdroju
     • Spotkanie z przedstawicielami WKU w Busku-Zdroju

     • W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IV TAGR/TB uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wojskowej Komisji Uzupełnień w Busku Zdroju . Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach działań z doradztwa zawodowego. Młodzież dowiedziała się o  możliwości podjęcia  dalszej nauki oraz pracy w służbach wojskowych. Poznała również zasady rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej. Uczniowie zadawali  wiele pytań, wszyscy zainteresowani zostali zaproszeni do indywidualnej wizyty w WKU w Busko - Zdrój.

     • Etap szkolny konkursu wiedzy: „Poznaj swoje prawa w pracy”

     • Dnia 3 stycznia 2023r. odbyły się eliminacje szkolne konkursu wiedzy: „Poznaj swoje prawa w pracy”realizowanego przez Okręgowy Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klasy II Technikum Ekonomicznego: Alicja Witkowska, Nikola Nawrot, Martyna Jaskuła, Dominik Grzywna i Dawid Chumikowski.

      Uczniowie rozwiązywali test składający się z 35 pytań z zakresu znajomości prawa pracy oraz przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

      Najwyższy wynik (100%) osiągnęła Nikola Nawrot a zaraz za Nią na podium uplasowała się Alicja Witkowska.

      Uczennice będą reprezentowały naszą szkołę na eliminacjach okręgowych w Kielcach.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • W Ten Świąteczny Czas ...
     • W Ten Świąteczny Czas ...

     • W czwartek 22 grudnia Wspólnota Naszej Szkoły przeżywała dzień spotkań wigilijnych. Od godziny 09.00. uczniowie wraz z wychowawcami uczestniczyli w wigiliach klasowych łamiąc się opłatkiem i składając Życzenia Świąteczne oraz Noworoczne. O godzinie 10.00. cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w Jasełkach i wspólnym śpiewie kolęd. Jasełka przygotowała klasa 2 TE oraz 2 TI. Uczniowie przekazali obecnym na sali jak ważne są dla nas Święta Bożego Narodzenia, kładąc akcent na przeżywanie ich we wspólnocie rodzinnej z zachowaniem naszych polskich tradycji. Po Jasełkach rozpoczęła się kolejna edycja Szkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Całe zespoły klasowe zaprezentowały utwory, których tytuły wylosowały wcześniej. Śpiewowi kolęd towarzyszyła radosna i miła atmosfera związana z różnorodnością śpiewanych kolęd i strojów świątecznych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Na zakończenie spotkania Jasełkowo – Kolędowego dyrektor Jacek Nowak, złożył wszystkim Świąteczne i Noworoczne Życzenia.