• Uwaga! Listy kandydatów przyjętych do klas 1 na rok szkolny 2024/2025.

     • Drodzy absolwenci klas ósmych informujemy, że w dniu dzisiejszym (18.07.2024 r.) zostały opublikowane w systemie elektronicznego naboru oraz w budynku naszej szkoły listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klas I  w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.

      Zapraszamy!

    • zakonczenie
     • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 - komunikat !

     • Droga młodzieży naszej szkoły!

      Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się dnia 21 czerwca 2024 roku (piątek) według następującego porządku:

      08:00 - Msza św. w Kościele PW. Wszystkich Świętych w Cudzynowicach

      09:30 - Spotkanie wszystkich klas na sali gimnastycznej

      Zapraszamy!

     • Złota Szkoła NBP!

     • Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej naszej szkoły zdobyła tytuł "Złotej Szkoły NBP" IV edycji konkursu 2023/2024. Gratulujemy!

    • dzien
     • Dzień otwarty ZSR Cudzynowice

     • W dniu 29 maja 2024 roku odbył się Dzień Otwarty naszej szkoły. Jak co roku prezentowaliśmy uczniom szkół podstawowych kierunki kształcenia: technikum agrobiznesu, technikum budowlane, technikum ekonomiczne, technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technikum informatyczne i technikum usług fryzjerskich. Uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zwiedzić naszą szkołę, zobaczyć sale lekcyjne, czytelnię, siłownię szkolną, porozmawiać z nauczycielami lub zadać pytania swoim starszym koleżankom i kolegom. W punkcie informacyjnym uczniowie logowali się do systemu aby złożyć wniosek o przyjęcie do naszej szkoły.  Spotkanie na sali podsumował dyrektor szkoły Pan Jacek Nowak. Uczniowie szkół podstawowych na zakończenie Dnia Otwaartego mogli posilić się przygotowanym poczęstunkiem w szkolnej kawiarence. Mamy nadzieję, że już we wrześniu  spotkamy się ponownie. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia.

      Galeria zdjęć - Dzień Otwarty ZSR Cudzynowice

    • zwolnieni
     • Wielki Finał Olimpiady Zwolnieni z Teorii!

     • Dziesięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły miała zaszczyt uczestniczyć dziś w Wielkim Finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Uczniowie zostali finalistami tej Olimpiady realizując projekt “Dream School”, który polegał na zebraniu środków na zakup szafek szkolnych dla uczniów.

      Dzięki hojności darczyńców i zaangażowaniu całego zespołu udało się zebrać ponad 16 tysięcy złotych, co uplasowało nasze przedsięwzięcie na 6 miejscu w województwie. Finał Olimpiady, w której wzięło udział 458 szkół z całego kraju, odbył się w Warszawie.

      Uczniowie: Natalia Warchoł, Aleksandra Fular, Julia Psuj, Małgorzata Krupa, Karolina Żarnowiecka, Wiktoria Mazurek, Grzegorz Kania, Kacper Wojtasik, Błażej Niedźwiedź i Michał Rak serdecznie dziękują za każdą wpłaconą złotówkę - razem możemy więcej !

      Galeria zdjeć: Zobacz

      Iwona Widłak

     • Wolontariusze ZSR w Cudzynowicach w akcji - Powiatowy Dzień Strażaka

     • Z okazji Powiatowego Dnia Strażaka wolontariusze ZSR w Cudzynowicach we współpracy z Fundacją Dajemy Wybór organizowali piknik dla mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. W czasie pikniku sprawowali opiekę nad najmłodszymi bawiącymi się na trampolinach. Serwowali słodkie przysmaki :popcorn, watę cukrową oraz kiełbaski z grilla i przepyszną grochówkę przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich w Topoli.

      Dzisiejszy dzień to doskonały czas na integrację nowych wolontariuszy, czas zabawy, radości i uśmiechu oraz pomocy innym.

     • Festiwal Nauki i Techniki

     • Nasi uczniowie wzięli udział w Festiwalu Nauki i Techniki w ramach zadania V projektu Dziś Uczeń - Jutro Student. Festiwal, to wykłady popularno-naukowe, warsztaty, pokazy łazikow marsjańskich, dronów i wiele, wiele innych atrakcji!

      Festiwal odbywał się we wspólpracy z Politechniką Świętokrzyską.

    • turniej
     • Turniej Trzech Rakiet - podsumowanie

     • W budynku naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie trzeciej edycji Turnieju Trzech Rakiet organizowanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. W wydarzeniu udział wzięli: Pan Piotr Łojek – Świętokrzyski Kurator Oświaty,, Pan Jan Nowak – Starosta Powiatu Kazimierskiego, Pan Marek Olejarski – Wicestarosta Powiatu Kazimierskiego, Pan Adam Bodzioch – Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Pan Jacek Nowak – Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, Pan Jacek Sambór – Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Cudzynowicach, Pan Przemysław Wolan – Prezes Federacji Speed – Ball Polska wraz z zawodnikami reprezentacji Polski w tej dyscyplinie, Pan Przemysław Gruchała nauczyciel wychowania fizycznego wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Wiślicy – Mistrzami Polski w Speed – Ballu.

      Więcej możecie przeczytać tutaj: Podsumowanie Turnieju Trzech Rakiet

      Galeria zdjęć: Zobacz

     • Konkurs „Postaw Na Słońce" !

     •    Uczniowie z klasy 2 Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej jako grupa „WAGO" z opiekunem Jackiem Adamusikiem wystąpili w konkursie „Postaw Na Słońce". Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o odnawialnych źródłach energii (OZE). Dzięki zastosowaniu OZE możemy wytwarzać energię na własny użytek w sposób niezależny i przyjazny dla środowiska. Szczególny nacisk kładziemy na instalację PV, które wykorzystując zjawisko fotowoltaiczne pozwalają produkować energię elektryczną – tak niezbędną w funkcjonowaniu wszystkich dziedzin naszego życia.​   

      Członkowie grupy „WAGO” konkurują z 51 innymi grupami z całej Polski, aby stworzyć najbardziej innowacyjne i przyjazne dla użytkownika rozwiązania z dziedziny OZE. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się nowych umiejętności porozumiewania się w grupie i zdobyć cenne doświadczenie na temat nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych, oraz umiejętność obliczania zapotrzebowania energetycznego podczas pracy nad projektem. To nie tylko rywalizacja, ale także współpraca, nauka i wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko. Grupa ma na celu inspirowanie i edukowanie ludzi na temat znaczenia bardziej przyjaznego dla naszej planety trybu życia.

      ​   Pierwszy etap dotyczył głównie zbierania wiedzy na temat szeroko pojętej energetyki – czyli wytwarzania, przesyłania i wykorzystywania energii. Każdy uczeń z zespołu zapoznał się z zasadami konkursu, otrzymał swoją rolę i przesłał wyniki swoich działań pod ocenę organizatorów konkursu. W następnym etapie nasi uczniowie muszą się wcielić w lokalnych reporterów i napisać artykuł wskazujący źródło pochodzenia energii w naszej okolicy z uwzględnieniem oddziaływania na środowisko naturalne. Nasi uczniowie więc opisali założenia nowo powstającej farmy wiatrowej w Bejscach. Kolejnym zadaniem konkursowym są plakaty edukacyjne popularyzujące OZE i prezentacja multimedialna odnosząca się do stanu zaawansowania wykorzystywanych odnawialnych źródeł w Polsce na tle innych krajów.

    • pożegnanie
     • Ostatni raz z moją klasą… Pożegnanie klas V.

     • W piątek 26 kwietnia 2024 roku uczniowie dwóch klas piątych technikum ukończyli naukę po pięciu latach spędzonych w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Podczas uroczystości wręczono świadectwa i wyróżnienia dla uczniów za wybitne osiągnięcia w nauce, pracę na rzecz szkoły i osiągnięcia sportowe. Drodzy absolwenci, życzymy Wam, by każdy nowy wybór był trafny i pozwolił spełnić oczekiwania i marzenia. Idźcie przez całe życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie w sercach dziś, kiedy odbieracie świadectwo ukończenia szkoły.

      Galeria zdjeć - zobacz

      Gratulujemy, trzymamy kciuki na egzaminie maturalnym !

     • Finał Świętokrzyskiego Konkursu Poezji w Języku Angielskim

     • W dniu 24.04.2024 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbył się finał Świętokrzyskiego Konkursu Poezji w Języku Angielskim dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IV TE - Kesja Konopka, która została wyróżniona w konkursie za przedstawienie dwóch wierszy -The Poison Tree by William Blake oraz To Death by Caroline Anne Bowles Southey. Opiekunem merytorycznym uczennicy była pani Joanna Porębska-Szolc.

      Gratulujemy Kesji i mamy nadzieję na spotkanie w przyszłym roku.

     • "Dziś uczeń - Jutro student"

     • W dniu 22.04.2024 uczniowie ZSR w Cudzynowicach w ramach projektu „Dziś uczeń - Jutro student” uczestniczyli w wyjeździe studyjnym i branżowym u pracodawców związanych z popularyzacją innowacyjnych technologii i rozwiązań. Celem zadania jest przygotowanie uczestników projektu do świadomego podejmowania decyzji edukacyjnych, a w przyszłości podjęcia ścieżki kariery zawodowej. Wizyta w firmie EkoEnergia Polska w Kielcach pokazala uczestnikom projektu jaki jest potencjal lokalnych pracodawców. Wykład poprowadzony przez vice prezesa firmy Pana Daniela Dziedzica na temat odnawialnych źródeł energii był przedstawiony w sposób bardzo interesujący. Uczniowie mogli się przekonać o rosnącej popularności zielonej energii, o tym że chcemy korzystać z instalacji odnawialnych źródeł i przyczynić się do transformacji energetycznej w kraju.

    • tydzien
     • Tydzień Ekonomisty z ZSR Cudzynowice

     •    Tradycyjnie wiosną Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach „świętował” Tydzień Ekonomisty. To wydarzenie, które każdego roku organizują nauczyciele przedmiotów ekonomicznych dla uczniów tego kierunku oraz uczniów klas ósmych szkół podstawowych.
         W minionym tygodniu, w ramach przedsięwzięcia, uczniowie technikum ekonomicznego przygotowali prezentacje multimedialne o tematyce związanej z lokalnym biznesem. Najlepiej oceniona i nagrodzona została praca Elizy Muchy i Aleksandry Kwiecień – uczennic klasy III TE. Kolejnym elementem był Test Wiedzy Ekonomicznej dla uczniów klas I – IV technikum ekonomicznego. Konkurs z nagrodami wyłonił po jednym zwycięzcy z każdej klasy. Byli nimi: Aleksandra Dziula z klasy I, Zuzanna Milka z klasy II, Ilona Stalmach z klasy III i Julita Bałaga z klasy IV.
         W ramach akcji odbyło się także spotkanie z uczniami klas ósmych SP, którzy przyjechali wraz z opiekunami aby wziąć udział w spotkaniu z zaproszonym przedsiębiorcą, wykładzie na temat konta dla młodych oraz warsztatach na temat lokalnego rynku pracy.

      - Pani Dominika Gandera, która prowadzi gabinet kosmetyczny, opowiedziała gościom o własnych doświadczeniach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.
      - Pani Anna Nawrot , przedstawicielka banku PKO i absolwentka ZSR Cudzynowice, przekazała uczestnikom spotkania informacje na temat rachunku bankowego dla młodzieży między 13 a 18 rokiem życia.
      - Pan Rafał Gabryś – przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy przybliżył specyfikę lokalnego rynku pracy.

         Zwieńczeniem spotkania był quiz dla uczniów szkół podstawowych, który wyłonił zwycięzców: pierwsze miejsce zdobyła SP nr 1 z Kazimierzy Wielkiej, drugie miejsce – SP z Topoli a trzecie – SP z Kamieńczyc. Na wszystkich czekały nagrody, które wręczył dyrektor ZSR pan Jacek Nowak. Nagrody z pierwsze miejsce ufundował Bank PKO.

      Galeria zdjeć


      Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!