• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023
     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • Po miesiącach wytężonej nauki, w piątek 23 czerwca 2023 roku, nadszedł czas na tak wyczekiwane wakacje i wypoczynek. O godzinie 10.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Do zgromadzonej młodzieży przemowę wygłosił Dyrektor ZSR Cudzynowice - Jacek Nowak. Wyróżniającym się uczniom wręczone zostały okolicznościowe dyplomy oraz nagrody.

       

      Galeria zdjęć

       

    • Ekologiczna szkoła 2023
     • Ekologiczna szkoła 2023

     • Od 1 września 2022 roku do 22 czerwca 2023 roku uczniowie klasy I i II technikum Informatycznego brali udział w projekcie "Ekologiczna Szkoła"  w ramach współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

      Koordynatorem projektu była Małgorzata Milka oraz sojusznicy: Mariola Łudzik, Monika Zbojak - projekt był skierowany również do nauczycieli przedmiotów przyrodniczych.

      Uczestniczki i uczestnicy projektu wzięli aktywny udział w kursie internetowym i webinarze wprowadzającym.  Przeprowadzili minimum 5 spotkań dla swojej klasy w semestrze I, a w II semestrze przeprowadzili z młodzieżą ekologiczny projekt 

      pt ,”Coś z niczego – ekologiczne zabawki” .

      Młodzież w ramach tego projektu wykonała tablice sensoryczne oraz ekologiczne zabawki lalki, miski, które zostały przekazane dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Cudzynowicach.

      Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach realizując ten projekt uzyskał tytuł Ekologicznej Szkoły.

      Całościowe podejście szkoły do edukacji ekologicznej wzmacniało świadomość środowiskową społeczności szkolnej, poszerzyło wiedzę młodzieży oraz nauczycieli.

      Edukacja ekologiczna wzmacnia również funkcję wychowawczą szkoły: zachęca do poznawania najbliższej okolicy lub regionu, buduje poczucie odpowiedzialności za nie, motywuje do podejmowania aktywności społecznej, kształtuje postawy solidarności i szacunku.

      Galeria zdjęć projektu

    • Wyróżnienie dla Bartosza Bombelki
     • Wyróżnienie dla Bartosza Bombelki

     • Wyróżnienie dla Bartosza Bombelki, który nakręcił spot informacyjny wraz ze swoją klasą IVTO/TUF i pod opieką wychowawczyni Sylwii Psicy – szkolnego koordynatora projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”

      Bartosz Bombelka został wyróżniony w konkursie na najlepszy spot reklamowy na temat: “Jak Internet pomaga mi w codziennym życiu?”, w którym wzięli udział jego koledzy i koleżanki z klasy IV TO/TUF. Konkurs był częścią projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”, realizowanego wspólnie przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego – Departament IT, Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach i Allegro.pl.

      W naszej szkole koordynatorem projektu była Sylwia Psica, opiekun Szkolnego Klubu Filmowego i wychowawczyni klasy IVTO/TUF. W projekcie uczestniczyły również klasy: IV TE/TI – wych. Wioleta Fryt, ITI – wych. Małgorzata Milka oraz ITO/TUF – wych. Małgorzata Pozłótka. Uczniowie wzięli udział w lekcjach poświęconych tematyce projektu, które przeprowadzili ich wychowawcy oraz w spotkaniach z funkcjonariuszem policji. W ten sposób nabyli oni umiejętności bezpiecznego i świadomego korzystania z wirtualnej rzeczywistości, poznali zasady netykiety, tolerancji wobec innych internautów oraz braku akceptacji dla agresji i hejtu.

    • Dzień Otwarty ZSR Cudzynowice 2023
     • Dzień Otwarty ZSR Cudzynowice 2023

     • W dniu 7 czerwca odbył się Dzień Otwarty naszej szkoły. Jak co roku prezentowaliśmy uczniom szkół podstawowych kierunki kształcenia: technikum agrobiznesu, technikum budowlane, technikum ekonomiczne, technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technikum informatyczne i technikum usług fryzjerskich. Uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zwiedzić naszą szkołę, zobaczyć sale lekcyjne, czytelnię, siłownię szkolną, porozmawiać z nauczycielami lub zadać pytania swoim starszym koleżankom i kolegom. W punkcie informacyjnym uczniowie logowali się do systemu aby złożyć wniosek o przyjęcie do naszej szkoły, jednocześnie zostali poinformowani o planowanym na wrzesień wyjeździe integracyjnym do Łeby dla przyszłych pierwszoklasistów. Zaproszeni uczniowie wzięli udział w zabawie polegającej na poszukiwaniu w szkole ukrytych kół ratunkowych, które będzie można wykorzystać w przyszłym roku szkolnym. Dla nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych zostały przygotowane warsztaty: Rynek pracy w kontekście rozwoju technologii i zmian społecznych, które prowadzili dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Pan Rafał Gabryś i Powiatowy doradca zawodowy Pani Beata Buła. Punktem kulminacyjnym Dnia Otwartego było spotkanie wszystkich zaproszonych gości na sali gimnastycznej, które uświetnili swoją obecnością Starosta Powiatu Kazimierskiego Pan Jan Nowak, Wicestarosta Michał Bucki oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Wojciech Kałat. Spotkanie na sali podsumował dyrektor szkoły Pan Jacek Nowak, który wręczył wraz z Karoliną Cichy, przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego dyplomy dla klas pierwszych za rozgrywki piłki nożnej, zorganizowane w tym dniu w szkole. Spotkanie na sali gimnastycznej uatrakcyjnił przepiękny występ naszych szkolnych cheerlederek. Uczniowie szkół podstawowych na zakończenie dnia mogli posilić się przygotowanym poczęstunkiem w szkolnej kawiarence. Mamy nadzieję, że już we wrześniu  spotkamy się ponownie, aby rozpocząć wspólną pięcioletnią przygodę. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia.

      Galeria zdjęć

      Artykuł

    • Wyjątkowy Dzień Dziecka w naszej szkole!
     • Wyjątkowy Dzień Dziecka w naszej szkole!

     • Już od samego rana na uczniów czekały same niespodzianki. Rozstrzygnięto konkurs na Kolorową klasę, zwyciężyła IV TO/TUF, której największa liczba uczniów ubrała się w tym dniu w kolorze białym. Klasa otrzymała od Pana dyrektora voucher  zwalniający z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek w roku szkolnym 2023/2024. Konkurs na Najładniejszą gazetkę ścienną wygrała klasa II TE, która otrzymała bon na 150 zł, II miejsce klasa II TO z wygraną 100 zł a trzecie miejsce dla I TE z bonem na 50 zł. Samorząd Uczniowski zakupił dla wszystkich uczniów pyszne cukierki, którymi częstował od rana Cudzynek, maskotka naszej szkoły z przewodniczącą Karoliną Cichy. Na zakończenie tego dnia odbył się mecz piłki nożnej, uczniowie kontra kadra pedagogiczna, która została wzmocniona przez obecność Pana vice starosty Michała Buckiego. Mimo tak silnego wsparcia zwyciężyli uczniowie. Brawa dla wszystkich za super zabawę.