• Targi pracy i praktyk „Absolvent Talent Days”
     • Targi pracy i praktyk „Absolvent Talent Days”

     • 12 października młodzież z klasy IV Technikum Ekonomicznego uczestniczyła w targach pracy i praktyk „Absolvent Talent Days”. To największe wydarzenie karierowe w Polsce, które cechuje uniwersalność i profesjonalizm. 

      Dzięki szerokiej ofercie warsztatów oraz pracodawców na targach każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniowi mogli skorzystać z profesjonalnych konsultacji w zakresie sporządzenia idealnego  CV, wykonać profesjonalne zdjęcie według formalnych standardów, sprawdzić Job Wall z setkami ofert pracy. 

      AC/DC to nie tylko nazwa australijskiej kapeli rockowej. Kto chciał dowiedzieć się jak w najlepszy sposób przygotować się do udziału w sesji Assessment Center, standardowej rozmowy rekrutacyjnej lub rozmowy video uczestniczył w wykładzie  „AC/DC how to rock recruiters?”. Chętnych nie brakowało. Uczniowie klasy IV dzięki udziałowi w warsztatach zdobyli niezbędną wiedzę i narzędzia z obszaru rekrutacji

      Bezcenne okazały się bezpośrednie rozmowy z wystawcami. Spotkania te pozwoliły młodzieży poznać wymagania i oczekiwania pracodawców stawiane wobec poszukiwanych pracowników oraz nawiązać kontakt z pracodawcą, który z pewnością zaowocuje w niedalekiej przyszłości.

    • Sztafetowe biegi przełajowe - finał powiatowy
     • Sztafetowe biegi przełajowe - finał powiatowy

     • Po dwóch latach przerwy spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią wracamy do szkolnej rywalizacji sportowej. Wracamy i to w świetnym stylu! ZWYCIĘŻAMY w zawodach sztafetowych. Z tego miejsca dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów - było nam niezwykle miło móc znów rywalizować.

    • Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych
     • Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych

     • W tym roku szkolnym ze względu na czas pandemii ślubowanie i otrzęsiny klas pierwszych w naszej szkole miały okrojony charakter. Na początku uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając rzetelnie wypełniać swoje szkolne obowiązki. Następnie głos zabrała Pani wicedyrektor Wioleta Fryt, która oficjalnie powitała pierwszoklasistów i wręczyła wychowawcom klas certyfikaty potwierdzające przyjęcie pierwszaków w poczet uczniów. 

      Po części oficjalnej pierwszoklasiści zostali zaproszeni na boisko szkolne,  gdzie wzięli udział w zabawach integracyjnych przygotowanych przez Pana Łukasza Gądzika. Uczniowie musieli wykazać się w próbie siły, zręczności i dokładności. Rywalizacja i zabawy wzbudziły w nich mnóstwo pozytywnej energii i emocji.  Na koniec wraz z wychowawczyniami usiedli przy ognisku, gdzie piekli kiełbaski, śpiewali piosenki przy akompaniamencie gitary jednej z uczennic klasy pierwszej oraz opowiadali pierwsze wrażenia z pobytu w szkole.

      Naszym młodszym koleżankom i kolegom, którzy oficjalnie stali się częścią szkolnej społeczności życzymy samych sukcesów i niezapomnianych chwil w Zespole Szkół Rolniczych.

    • Wycieczka klasowa - klasa III AGR/TB
     • Wycieczka klasowa - klasa III AGR/TB

     • Kontynuując coroczną tradycję, klasa III technikum agrobiznesu i technikum budownictwa wraz z wychowawczynią Anną Zawrzykraj, wyjechali na wycieczkę integracyjną do Krakowa. Uczniowie podczas wyjazdu mieli możliwość kształtowania wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej pt. "Wojna z dziadkiem". Po filmie udali się do parku trampolin GoJump w celu wyrabiania nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijania zainteresowania sportem.

    • Eko dzieci
     • Eko dzieci

     • Wolontariuszki ZSR w Cudzynowicach z wizytą u najmłodszych dzieci w Szkole Twórczej w Cudzynowicach. W ramach cyklicznych zajęć dziś uczyły jak dbać o środowisko realizując projekt "Jestem Eko". W zajęciach wykorzystano różne formy pracy: taniec, muzykę, bajkę ekologiczną oraz warsztaty. Najmłodsi już czekają na kolejne zajęcia z wolontariuszami.

    • Z wizytą w Sejmie RP
     • Z wizytą w Sejmie RP

     • W dniu 22 września 2021r., dzięki uprzejmości Pana Posła Czesława Siekierskiego, grupa 11 uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach wraz z opiekunem Panią wicedyrektor Wioletą Fryt udała się do Warszawy. 

      Celem wycieczki było zwiedzanie Sejmu RP oraz poznanie jego organów. Po przybyciu do stolicy młodzież została przywitana przez Pana Posła pod Pomnikiem Armii Krajowej, skąd udała się do siedziby Sejmu. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia na żywo Sali Plenarnej i Holu Głównego, gdzie odbywają się konferencje prasowe polityków. Poruszając się po kompleksie budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przejściem podziemnym młodzież poznawała historię Sejmu.

      Następnie uczestnicy wycieczki zostali zaproszeni przez organizatora na obiad do sejmowej restauracji. Była to chwila nie tylko dla ciała, ale również dla ducha. Poseł Siekierski zwrócił się do uczniów, opowiadając im krótką historię Europarlamentu i wzajemnej współpracy krajów członkowskich. Zachęcał on również młodzież do pogłębiania wiedzy, zdobywania nowych doświadczeń i bycia aktywnym. W czasie tego spotkania dało się odczuć atmosferę życzliwości Pana Posła, który z sentymentem wspomniał swoje lata szkolne.

      Kolejnym miejscem na trasie wycieczki był Pałac Kultury i Nauki oraz Złote Tarasy - położone w samym sercu Warszawy. Był to czas odpoczynku drogą powrotną. Do Cudzynowic uczestnicy wrócili późnym wieczorem, pełni niezapomnianych wrażeń.

      Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach serdecznie dziękują Panu Posłowi Czesławowi Siekierskiemu za możliwość wyjazdu, opiekę i zorganizowanie pobytu w stolicy. Była to dla nich niepowtarzalna okazja spędzenia czasu z tak otwartym i przyjaznym człowiekiem, który z wielkim entuzjazmem zachęcał młodzież do realizacji swoich marzeń.

      „Panie Pośle, wielkie dzięki za wspólnie spędzony czas. Liczymy, że jeszcze kiedyś się spotkamy.”

                                                                                             Uczniowie i opiekun ZSR Cudzynowice

    • Lecimy z Pomocą!
     • Lecimy z Pomocą!

     • W dniu 19 września 2021 nie mogło ich zabraknąć na biegu charytatywnym. Chodzi oczywiście o wolontariuszy z naszej szkoły. Współpracując z Funkcją Dajemy Wybór pomagali przy organizacji akcji „LECIMY Z POMOCĄ”. Jedna z wolontariuszek Natalia być może uratowała czyjeś życie - zarejestrowała się w bazie DKMS.

    • Szczepimy się!
     • Szczepimy się!

     • Nasz szkoła włączyła się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. Podczas tygodnia informacyjnego, dzięki opiekunom i członkom Samorządu Uczniowskiego powstał plakat popularyzujący akcję szczepień.

      W placówce odbyły się również spotkania informacyjne z rodzicami. Za pośrednictwem dziennika elektronicznego zostały rozpowszechnione materiały dotyczące szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz list Ministra Zdrowia. W placówce przeprowadzono również zajęcia z wykorzystaniem pakietów edukacyjnych (scenariusze lekcji, filmy edukacyjne) przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

    • Bieg Fair Play
     • Bieg Fair Play

     • 7 września nasi uczniowie włączyli się w akcję Bieg Fair Play PKOl z okazji Światowego Dnia Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za organizację akcji, a młodzieży za udział w tym przedsięwzęciu.

    • Narodowe Czytanie 2021
     • Narodowe Czytanie 2021

     • W sobotę, 4 września, odbyła się X jubileuszowa edycja akcji „Narodowe Czytanie” pod patronatem Pary Prezydenckiej. Nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych, włączyła się w działania promujące czytelnictwo i dzieła literatury polskiej.

      Tegoroczna odsłona czytania miała szczególny charakter dla uczniów naszej szkoły. Wzięli oni udział w narodowym czytaniu dramatu „Moralność pani Dulskiej” w Miejsko – Gminnej i Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Kazimierzy Wielkiej, gdzie przedstawili fragmenty z utworu Zapolskiej. Młodzież, pod opieką pani Anny Adamczyk i pani Sylwii Psicy, przygotowała wyraziste scenki, które piętnowały obłudę i zakłamanie oraz podkreślały uniwersalny obraz ludzkich ułomności. 

      W role postaci z utworu Zapolskiej wcielili się: Aniela Dulska – Joanna Doumbia - Nowak, Felicjan Dulski - Jakub Kupiszewski, Hesia Dulska - Natalia Jabłońska, Mela Dulska- Aleksandra Stalmach, Zbyszko Dulski - Piotr Pomykalski, Hanka - Kamila Wicher.

      Całość przedstawienia dopełniła wymowna scenografia, oddająca realia XIX - wiecznej kamienicy mieszczańskiej, która została przygotowana przez Szkolną Grupę Teatralną

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • Jak co roku - 1 września -  w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022, z którego wszyscy bardzo się cieszymy. Czas nauki zdalnej i ograniczenia wynikające z zagrożenia Covid – 19 sprawiły, że z wielkim entuzjazmem powróciliśmy do szkoły. 

      Klasy starsze udały się na spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych, zaś uczniowie klas pierwszych zostali powitani przez pana dyrektora Jacka Nowaka oraz panią wicedyrektor Wioletę Fryt na sali gimnastycznej. Zwracając się do młodzieży klas ósmych, pan dyrektor pogratulował jej wyboru szkoły i zapewnił o możliwości rozwijania swoich zainteresowań i pasji w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. 

      Nowy rok szkolny przyniósł zmiany w naszej szkole. Po wielu latach pracy, na zasłużoną emeryturę udał się pan Andrzej Kowalik - nauczyciel przedmiotów informatycznych i wicedyrektor. Od teraz funkcję wicedyrektora będzie pełnić pani Wioleta Fryt – nauczyciel matematyki. Na stanowisko dyrektora został powołany – już po raz czwarty – pan Jacek Nowak, który będzie sprawował tę funkcję do 2025 roku.

      Rok szkolny 2021/2022 możemy uznać za rozpoczęty! Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom administracji życzy wielu sukcesów, satysfakcji i radości z każdego dnia wspólnie spędzonego w szkole!

    • Pożegnanie wicedyrektora - Andrzeja Kowalika
     • Pożegnanie wicedyrektora - Andrzeja Kowalika

     • W związku z zakończeniem długoletniej pracy w oświacie oraz przejściem na emeryturę w imieniu Zarządu oraz Rady Powiatu starosta kazimierski Jan Nowak serdecznie podziękował Panu Andrzejowi Kowalikowi z Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.