• Egzamin próbny
     • Egzamin próbny

     • Do próbnego egzaminu maturalnego z matematyki przystąpiło blisko 50 uczniów klas czwartych technikum po szkole podstawowej. Nie są to zatem tegoroczni maturzyści. Rozwiązywali tylko niektóre zadania dotyczące zrealizowanego dotychczas materiału. Była to dla nich pierwsza próba przed egzaminem dojrzałości, z którym zmierzą się w przyszłym roku szkolnym. Uczniowie przystąpili wyłącznie do egzaminu z matematyki. Dzięki temu mogli zaznajomić się z nowymi typami zadań zawartymi w arkuszu maturalnym od 2023r. 

    • Wielkie otwarcie już za nami ...
     • Wielkie otwarcie już za nami ...

     • ​​​​​​​14 marca w naszej szkole  odbyło się uroczyste podsumowanie projektu  „Knowledge garden”-  "Ogród wiedzy"  w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii". W tym dniu obecnością zaszczycili nas m.in. wicestarosta powiatu kazimierskiego Pan Michał Bucki, dyrektor ZPSRW w Cudzynowicach  Pan  Jacek Sambór, a także sponsorzy projektu Pan Radosław Gruszka, Pan Zbigniew Przebieracz i Pan Daniel Czajka. Wśród przybyłych zabrakło pozostałych darczyńców, Pana Zbigniewa Frączka, Pana Grzegorza Szmigla i Pana Stanisława Pietrzyka, których niestety zatrzymały sprawy firmowe. Po powitaniu głos zabrał dyrektor szkoły Pan Jacek Nowak podsumowując sam projekt, którego głównym celem było przygotowanie miejsca wypoczynku i rekreacji  dla uczniów i okolicznych mieszkańców miejscowości Cudzynowice. Pan dyrektor podkreślił, że jest dumny ze swojej młodzieży, gdyż nie jest to jedyny projekt społeczny realizowany w tym roku w szkole i zakończony sukcesem. Podkreślił, że uczniowie, dzięki  realizacji projektu, otrzymają tytuł finalisty olimpiady i dodatkowe punkty przy rekrutacji na wyższe uczelnie, m.in. na  Uniwersytet Śląski. Uczennice Karolina Bzdoń, Nikola Nawrot, Natalia Klamka, Julia Turek, Nikola Parada i Alicja Witkowska przez pół roku realizowały projekt :  ustaliły harmonogram działań, potrzebny budżet, pozyskały sponsorów i partnerów, zgromadziły potrzebną dokumentację i przygotowały otwarcie ogródka. Opiekę i merytoryczne wsparcie zapewniła nauczycielka szkoły Pani Beata Szmigiel. Wszyscy zebrani podkreślili rolę takich inicjatyw w kształtowaniu lepszej przyszłości  uczniów. Dzięki takim projektom młodzież nabywa niezbędne kompetencje potrzebne do rozwoju osobistego i budowania przyszłej kariery.

    • Realizujemy projekt w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii
     • Realizujemy projekt w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii

     • Ponad stuosobowa grupa uczniów z naszej szkoły wraz z nauczycielami wyruszyła dziś na akcję sprzątania ścieżki rowerowej. Akcja jest elementem projektu realizowanego przez grupę uczniów z klasy I technikum ekonomicznego w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Grupa projektowa „Czysta Ścieżka” zaplanowała to wydarzenie, aby biegnący przy terenie szkoły fragment ścieżki rowerowej stał się przyjemniejszy dla użytkujących Eurovelo 11.

      EV 11 to Szlak Europy Wschodniej, który rozpoczyna się w Atenach, a kończy w Nordkap w Norwegii. Trasa obejmuje Norwegię, Finlandię, Estonię, Łotwę, Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię Północną i Grecję. Jej całkowita długość to 6 550 km. Niektórzy rowerzyści mówią o tym szlaku „Bestia Wschodu”.

      Przez Polskę przebiega 762 – kilometrowa część tego szlaku, z czego lokalny fragment biegnący od Lekszyc do Wiślicy przez Kazimierzę Wielką ma długość około 40 km.

      Dziś uczniowie, realizując projekt, przygotowali na nowy sezon rowerowy ponad dwukilometrowy fragment ścieżki. Przez akcję młodzież chce zachęcić wszystkich do dbania o wspólne dobro oraz do organizowania tego typu przedsięwzięć na innych fragmentach trasy.

    • Unijny Krąg
     • Unijny Krąg

     • W dniu 14 marca odbył się w naszej szkole 1 etap Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Unijny Krąg". W konkursie wzięły udział klasy I TO/TUF, II TE i III TE. Do 2 etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali powyżej 27 punktów.

    • Dzień Kobiet
     • Dzień Kobiet

     • W dniu 8 marca w naszej szkole odbył się Koncert życzeń pod hasłem: Kobiety są… Program został przygotowany przez Samorząd Uczniowski, a prowadzili go Karolina Cichy i Piotr Celuch. Uroczystość zainicjowała piosenka Wilków – „Baśka”, wykonana przez uczniów klasy I TE Jakuba Grzywnę,  Pawła Niedźwiedzia i Marcela Stokłosę, na gitarze wspierał chłopców Bartek Paś uczeń klasy III TI. Kolejny utwór dedykowany wszystkim koleżankom  ze szkoły to „Być kobietą „ -Alicji Majewskiej choreografię do tego utworu wykonali uczniowie klasy II TE  Lena Fakowska, Franek Swat i Kacper Pudo. Na scenie pojawili się następnie uczniowie klasy III Tagr Bartek Koziara, Piotrek Marzec, Mateusz Kupiec i Jakub Stalmach  którzy swoim wykonaniem piosenki –„Kobiety są gorące” porwali całą publiczność. Ostatni utwór to piosenka „Bo ja cię Kochom” do której energicznie zatańczyły uczennice z klasy III TE. Po koncercie wszystkie Panie otrzymały lizaki w kształcie kwiatów, a specjalne życzenia dla płci pięknej złożył w imieniu wszystkich panów Pan dyrektor Jacek Nowak.

    • Wizyta w hospicjum
     • Wizyta w hospicjum

     • Jak co roku przed Dniem Kobiet  wolontariuszki  klasy IV technikum usług fryzjerskich  udały się do podopiecznych Buskiego Hospicjum. Rozwijając swoje pasje poprzez takie małe rzeczy chcą sprawić, żeby panie poczuły się wyjątkowo, żeby miały świadomość, że są i mogą być pięknymi kobietami, także w takim miejscu, jakim jest hospicjum.

    • Wojskowe Centrum Rekrutacji
     • Wojskowe Centrum Rekrutacji

     • W dniu 6 marca uczniowie klasy IV TE/TI oraz IV TO/TUF spotkali się z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Busku Zdroju. Młodzież mogła dzięki temu dowiedzieć się jak osiągnąć wymarzony cel - zostać zawodowym żołnierzem.

    • 16 edycja 24 - godzinnego Maratonu Pływackiego za nami
     • 16 edycja 24 - godzinnego Maratonu Pływackiego za nami

     • Młodzież z naszej szkoły w dniach 4-5 marca 2023r. uczestniczyła w wyjątkowym wydarzeniu, które już po raz szesnasty odbyło się na basenie Kazimierskiego Ośrodka Sportowego. Mowa tu o 24-godzinnym Maratonie Pływackim. W tym roku uczniowie byli zarówno zawodnikami, jak i sędziami maratonu. Jedna z uczestniczek zdobyła puchar za I miejsce w kategorii szkół średnich, a kolejna statuetkę dla Najsympatyczniejszego Sędziego Maratonu.

    • Po raz kolejny "Poznajemy swoje prawa w pracy"
     • Po raz kolejny "Poznajemy swoje prawa w pracy"

     • Dnia 3 marca 2023r. w Kielcach w Akademii Nauk Stosowanych odbył się etap okręgowy konkursu: „Poznaj swoje prawa w pracy”- pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki, realizowany przez Okręgowy Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach. Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadpodstawowych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.

      Każda szkoła reprezentowana była przez dwóch uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki

      w eliminacjach szkolnych. W konkursie uczestniczył również Zespół Szkół Rolniczych                 z Cudzynowic realizując w swojej szkole zajęcia z zakresu: „Kultury bezpieczeństwa”.

      ZSR Cudzynowice na etapie okręgowym konkursu reprezentowały uczennice klasy II Technikum Ekonomicznego: Nikola Nawrot i Alicja Witkowska których opiekunem merytorycznym jest pani Bogusława Lech. Uczennice rozwiązywały test składający się z 35 pytań testowych (jednokrotnego i wielokrotnego wyboru) z zakresu znajomości prawa pracy oraz przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczennice znalazły się w grupie osób wyróżnionych za co otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

      Gratulacje i nagrody uczennicom wręczyli zaproszeni goście: Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Kielcach – pan Jan Jóźwik, pani Ewa Pietraszek - przedstawiciel Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty, pan Tomasz Barański – Nadinspektor pracy OIP Kielce, pan Stanisław Golmento – główny specjalista OIP Kielce.

    • Festiwal zawodów
     • Festiwal zawodów

     • ​​​​W odpowiedzi na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Centrum Oświatowyn w Koszycach nasi przedstawiciele uczestniczyli w Festiwalu zawodów. Głównym celem spotkania było zapoznanie uczniów szkoły podstawowej i ich rodziców z ofertą edukacyjną naszej placówki oraz wymogami współczesnego rynku pracy.

    • Spotkanie z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy
     • Spotkanie z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy

     • Na zaproszenie szkolnego doradcy zawodowego pani Beaty Szmigiel szkołę odwiedził dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kazimierzy Wielkiej Pan Rafał Gabryś wraz z powiatowym doradcą zawodowym Panią Jolantą Dąbrowską.  Spotkanie odbyło się dla klas IV technikum ekonomicznego i IV technikum usług fryzjerskich. Uczniowie mogli zastanowić się nad wyborem dalszej drogi kształcenia w oparciu o bardzo dokładnie przedstawioną analizę lokalnego rynku pracy. Ponadto uzyskali informację o formach wsparcia dla absolwentów szkoły. Bon na zasiedlenie, bon szkoleniowy, czy środki na otworzenie własnej działalności gospodarczej to tylko nieliczne z propozycji które przedstawił Pan Rafał Gabryś. Uczniowie opuszczali klasę w której zorganizowane było spotkanie z nowymi pomysłami na swoją przyszłość. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

    • Działamy zespołowo
     • Działamy zespołowo

     • Zespół szkół Rolniczych po raz kolejny przystąpił do ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. W roku ubiegłym, drużyny reprezentujące naszą szkołę, zdobyła I miejsce w województwie świętokrzyskim i 64 miejsce w Polsce.

      W tym roku zadania realizują aż 4 drużyny walcząc o tytuł finalisty oraz statuetkę Złotego Wilka. Uczniowie wybierając tematykę wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem, co zaowocowało wyborem następujących projektów:

      • „Knowledge garden” obejmujący przygotowanie miejsca wypoczynku i rekreacji dla uczniów szkoły oraz okolicznych mieszkańców;
      • „Włącz myślenie – zadbaj o psa!” – działanie mające na celu jak najszersze rozpowszechnienie wiedzy na temat obowiązków posiadaczy psów, które mieszkają na zewnątrz;
      • „Znosimy Bariery” – zbiórka charytatywna na windę dla niepełnosprawnej uczennicy naszej szkoły;
      • „Czysta Ścieżka” – sprzątanie fragmentu ścieżki rowerowej, biegnącego przy szkole.

      Wszystkie zespoły projektowe pracują nad realizacją zadań rozwijając kompetencje z zakresu pracy zespołowej oraz praktyczne umiejętności związane z zarządzaniem. Życzymy powodzenia w realizacji projektów i satysfakcji z osiągniętych wyników.

    • Rusza rekrutacja do projektu 2022-1-PL01-KA121-VET-000064871 finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Akredytacji Erasmusa
     • Rusza rekrutacja do projektu 2022-1-PL01-KA121-VET-000064871 finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Akredytacji Erasmusa

     • Miło nam ogłosić, że rozpoczyna się rekrutacja do projektu 2022-1-PL01-KA121-VET-000064871 finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Akredytacji Erasmusa. Rekrutacja potrwa do 28 lutego, kiedy to zostaną ogłoszone oficjalne wyniki. Do 3 marca 2023 roku każdy uczeń, który wziął udział w rekrutacji będzie mógł odwołać się od wyników. Całość procesu zostanie przeprowadzona przez Komisję Rekrutacyjną powołaną na mocy Zarządzenia Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.


      W ramach projektu 26 uczniów wyjedzie na 12-dniową mobilność do Grecji, w ramach której realizować będzie 80-godzinny program praktyk zgodny z kierunkiem kształcenia oraz program edukacyjno-kulturowy, pełny wycieczek i animacji czasu wolnego.


      Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Rekrutacji oraz Regulaminem Wyjazdu i złożenie poprawnie wypełnionych dokumentów rekrutacyjnych (Formularz rekrutacji, Oświadczenie uczestnika projektu, Zgoda rodziców). W razie pytań, prosimy o kontaktowanie się z Koordynator Projektu - Panią Joanną Porębską-Szolc.


      Dokładny harmonogram rekrutacji:

      Przyjmowanie zgłoszeń uczestników: do 28 lutego 2023 (do godziny 11:00)

      Rozstrzygnięcie postępowania rekrutacyjnego: 28 lutego 2023

      Procedura odwoławcza: 28 lutego – 3 marca 2023

      Ostateczne zatwierdzenie wyników rekrutacji: 3 marca 2023    • Zimowa rekreacja
     • Zimowa rekreacja

     • Coraz dłuższy dzień, coraz wyższa temperatura, coraz więcej słońca... nadchodzi wiosna... Ale przecież jeszcze jest zima :) Nasi uczniowie chcąc wykorzystać jej potencjał wybrali się do Krynicy Zdrój gdzie na stoku Arena Słotwiny zorganizowali warsztaty narciarskie. Osoby zaznajomione z podstawowymi technikami zjazdowymi doskonaliły swoje umiejętności. Niektórzy uczniowie stawiali swoje pierwsze kroki na narciarskim stoku i choć początki były trudne to przed zachodem słońca wszyscy radośnie i co najważniejsze bezpiecznie mknęli w dół. To był bardzo udany dzień i jak zapewniają wszyscy nie ostatni w takim stylu :)

    • Olimpijczycy z Technikum Agrobiznesu
     • Olimpijczycy z Technikum Agrobiznesu

     • Dnia 16 lutego 2023 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe XL Olimpiady Młodych Producentów Rolnych organizowanej przez Związek Młodzieży Wiejskiej. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klasy III i IV Technikum Agrobiznesu. Musieli oni rozwiązać test składający się z 38 pytań z zakresu produkcji roślinnej, zwierzęcej, mechanizacji rolnictwa, bhp itp.

      Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie klasy IV Technikum Agrobiznesu: Kacper Gala, Dawid Majka, Piotr Celuch i Mateusz Kawalec. To oni będą reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich w Sandomierzu dnia 20 lutego 2023.

      Dodatkowym punktem tego dnia było spotkanie z przedstawicielem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach – Panem Stanisławem Golmento na temat zagrożeń występujących w gospodarstwach rolnych i bhp.

      Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Związek Młodzieży Wiejskiej oraz PIP Kielce.

      Ponadto dla czterech laureatów dodatkowe nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej, które osobiście wręczył Wicestarosta Kazimierski Pan Michał Bucki.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!