• Spotkanie Wojewody Świętokrzyskiego z naszą młodzieżą
          • Spotkanie Wojewody Świętokrzyskiego z naszą młodzieżą

          • W środę, 26 października, gościliśmy w naszej szkole Wojewodę Świętokrzyskiego - pana Zbigniewa Koniusza.  Spotkał się on z przedstawicielami młodzieży w ramach cyklu „O takiej Polsce marzę”. Podczas spotkania wojewoda rozmawiał  z uczniami na temat ich wizji przyszłości Polski, marzeń oraz celów, jakie chcą osiągnąć w życiu. Wymiana poglądów i wspólne rozmowy o Polsce pozwoliły na ukazanie różnych „niepokojów” współczesnej młodzieży.  Dyskutowano o sprawach ekonomicznych, pojmowaniu wolności i tolerancji oraz trwającej wojnie w Ukrainie. Był to czas, kiedy uczniowie mogli przedstawić swoje argumenty i wyrazić głos w kwestiach przyszłości swojego kraju.

        • Święty z Wadowic
          • Święty z Wadowic

          • W naszej szkole w dniu 21 października odbył się konkurs pt.  "Święty z Wadowic", zorganizowany przez ks. Krzysztofa Gibasa przy współpracy nauczyciela języka polskiego -  Pani Anny Adamczyk. W konkursie wzięło udział  20 uczniów z klas I i II.Jury wyłoniło trzy najlepsze prace.

            1 miejsce - Tomasz Ptasznik klasa I TB

            2 miejsce - Jakub Banaś klasa I TI

            3 miejsce - Igor Wilkowski klasa II TO

            Gratulujemy

        • Pomagamy zwierzętom
          • Pomagamy zwierzętom

          • Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu ,,Pomocna Dłoń” odwiedzili ponownie schronisko ,,Psie Pole” w Racławicach.                               

            Uczniowie, którzy pojawili się w tym miejscu po raz pierwszy,  poznali panujące tam zasady oraz wytyczne dotyczące oddawania zwierząt pod opiekę schroniska.

            Podczas wizyty  wolontariusze wyprowadzili psy na spacer oraz przekazali wcześniej zakupioną karmę. Środki na jej zakup zostały zebrane w ramach szkolnej akcji ,,Światowy Dzień Jabłka”. W dniu dzisiejszym wolontariusze przekazali również  dobrowolne datki na rzecz podopiecznych schroniska, wrzucając do puszki symboliczne kwoty.

            Wszystkim, którzy wsparli tą piękną inicjatywę serdecznie dziękujemy.

        • Lekcja o Funduszach Europejskich  w naszej szkole!
          • Lekcja o Funduszach Europejskich w naszej szkole!

          • Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

            Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieją czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznają się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzą się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

            Idea akcji opiera się na szczegółowo zaprojektowanych scenariuszach zajęć i materiałach dydaktycznych. Nasza placówka otrzymała pakiet materiałów dydaktycznych: broszury, upominki dla uczniów, gry planszowe, a także konspekt lekcji, na podstawie których przeprowadzone zostaną ciekawe i niekonwencjonalne zajęcia.

            Po zrealizowanych lekcjach, nauczyciele wraz z uczniami będą mogli wziąć udział w konkursie pn. „PROJEKT: SZKOŁA!” i zgłosić swój pomysł na nowe inwestycje w lokalnej przestrzeni. Dla autorów najciekawszych prac,  organizatorzy przewidzieli wartościowe nagrody, które będą wspierać edukację w szkołach.

            Więcej informacji o projekcie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja

        • Wycieczka do Krakowa
          • Wycieczka do Krakowa

          • Początek integracyjnej wycieczki naszych uczniów do Krakowa „przeniósł” uczestników do czasów PRL-u, ale i… na plan nowego serialu, który właśnie jest nagrywany w budynku administracyjnym Huty Tadeusza Sendzimira. Zwiedzając to miejsce wszyscy mogli nie tylko posłuchać historii, ale także jej „dotknąć” zasiadając za biurkiem głównego dyspozytora, oglądając archiwalny program w czarno - białym telewizorze,  słuchając ponad pięćdziesięcioletnich nagrań z magnetofonu szpulowego, czy przechodząc pomiędzy pomieszczeniami podziemnego schronu.

            Kolejnym etapem był seans w Multikinie, który potwierdził, ze horrory naszej młodzieży niestraszne, a świat wampirów jest raczej zabawny.

            Na zakończenie klasa podzieliła się na dwie drużyny i spędziła czas walcząc laserową bronią.

            Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie klasy I TE wyjazd skomentowali następująco: 

            „Wycieczkę zaliczamy do udanych i czekamy na następną!”