• rajd
          • Rajd rowerowy 2024

          • Już niemal tradycją jest, że początek nowego roku szkolnego w naszej szkole związany jest z rajdem rowerowym po naszym regionie. Tym razem młodzież pod opieką naszych nauczycieli odwiedziła Wiślicę oraz tamtejsze Muzeum Archeologiczne.

            Relacja:

            Mamy to szczęście, że startujemy spod samej szkoły na eurovelo11 - to międzynarodowa długodystansowa trasa rowerowa, która rozpoczyna się w Atenach, a kończy w Nordkap w Norwegii. Jej całkowita długość to 6 550 km

            Odcinek, który my pokonaliśmy liczył 21km i przebiegał z Cudzynowic do Wiślicy.

            Wiślica to cel naszej podróży... Jest to miejsce sławne w całej Europie. Uchodzi za najsławniejsze miasto Królestwa Polskiego. Jest jednym z najstarszych ośrodków miejskich w Polsce. Okres jej największego rozwoju przypada na czasy Piastów i pierwszych Jagiellonów. W piastowskiej Małopolsce należała do najważniejszych ośrodków administracyjnych obok Krakowa i Sandomierza.

            Zwiedzieliśmy muzeum archeologiczne. Początkowo Muzeum znajdowało się w przyziemiu ówczesnego Domu Kultury, które zaadaptowano na cele ekspozycyjne oraz w wybudowanym w 1964 roku Pawilonie Archeologicznym chroniącym relikty świątyni św. Mikołaja. W 1981 roku powstał pomysł przeniesienia Muzeum do tzw. Kamienicy Bractwa Różańcowego, XVII-wiecznego budynku ulokowanego bezpośrednio przy wiślickim Rynku Głównym.

            Płynęliśmy przepiękną trasą z Wiślicy do Czarków. Nida jest lewobrzeżnym dopływem górnej Wisły. Jej długość wynosi 151km, szerokość koryta waha się od kilku do kilkudziesięciu metrów, zaś głębokość rzadko przekracza 1m, średni spadek na szlaku wynosi około 0,45‰. Nida jest więc rzeką typowo nizinną, toczącą swe wody raczej leniwie. Momentami silnie meandruje, tworzy wysepki, zatoczki, starorzecza. Co chwile pokazuje inną twarz, płynąc wśród wzgórz, lasów, łąk i pól.

            Płynęliśmy przepiękną trasą z Wiślicy do Czarków.

            Galeria zdjęć z rajdu

        • czytanie
          • Narodowe czytanie 2024

          •    W sobotę, dnia 7 września 2024 roku, nasza szkoła tradycyjnie włączyła się w akcję Narodowego Czytania. W tegorocznej edycji młodzież przygotowała fragmenty wybitnego dzieła z romantyzmu - "Kordiana" Juliusza Słowackiego.

               Wspólnie z polonistkami p. Sylwią Psicą i p. Anną Adamczyk w wydarzeniu uczestniczyli: Ewelina Szydłowska z klasy I TE, Wiktoria Mazur i Arkadiusz Król z klasy IITI, Magdalena Pomykalska i Kamila Kałuża z klasy IITUF, Estera Przybycień z klasy III TO, Natalia Psica i Oliwier Szarawara z klasy IIITI, Julia Kozik z klasy IV TE, Norbert Krawczyk, Paweł Bodzioch i Aleksander Dębowski z klasy IVTI.

            Galeria zdjęć

        • rozpoczęcie
          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

          •    W poniedziałek dnia 2 września rozpoczęliśmy kolejny rok nauki w naszej szkole – 2024/2025. Inauguracja odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie licznie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Po wysłuchaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu pocztu sztandarowego, głos zabrał pan dyrektor Jacek Nowak. Powitał on wszystkich zebranych, a w sposób szczególny pierwszoklasistów. Na uroczystości gościliśmy również oraz Dyrektora Powiatowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Powiatu Kazimierskiego, Pana Wojciecha Kałata. Po zakończeniu części oficjalnej młodzież wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie omówione zostały sprawy organizacyjne.

               Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy siły i motywacji w zdobywaniu wiedzy oraz  rozwijaniu swoich pasji, nauczycielom zaś wytrwałości i aktywnych działań w pracy z młodzieżą w nowym roku szkolnym 2024/2025.

            Galeria zdjęć

        • obraz
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 - komunikat

          • Droga młodzieży naszej szkoły!

            Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025, które odbędzie się dnia 2 września (poniedziałek) według następującego porządku:

            08:00 - Msza św. w Kościele PW. Wszystkich Świętych w Cudzynowicach

            09:00 - Spotkanie wszystkich klas na sali gimnastycznej ZSR Cudzynowice

            Zapraszamy!

          • Zakończenie rekrutacji podstawowej do ZSR Cudzynowice.

          • Drodzy Ósmoklasiści!

            Informujemy, że dnia 25.07.2024r. zakończyła sie rekrutacja podstawowa na następujące kierunki w naszej szkole:

            - technik ekonomista,

            - technik informatyk,

            - technik budownictwa

            - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

            Wyniki rekrutacji  znajdują sie na waszych kontach w systemie naboru elektronicznego i w budynku szkoły.

            Witamy w gronie uczniów Zespołu Szkol Rolniczych w Cudzynowicach!

        • zakonczenie
          • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 - komunikat !

          • Droga młodzieży naszej szkoły!

            Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się dnia 21 czerwca 2024 roku (piątek) według następującego porządku:

            08:00 - Msza św. w Kościele PW. Wszystkich Świętych w Cudzynowicach

            09:30 - Spotkanie wszystkich klas na sali gimnastycznej

            Zapraszamy!

          • Złota Szkoła NBP!

          • Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej naszej szkoły zdobyła tytuł "Złotej Szkoły NBP" IV edycji konkursu 2023/2024. Gratulujemy!

        • dzien
          • Dzień otwarty ZSR Cudzynowice

          • W dniu 29 maja 2024 roku odbył się Dzień Otwarty naszej szkoły. Jak co roku prezentowaliśmy uczniom szkół podstawowych kierunki kształcenia: technikum agrobiznesu, technikum budowlane, technikum ekonomiczne, technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technikum informatyczne i technikum usług fryzjerskich. Uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zwiedzić naszą szkołę, zobaczyć sale lekcyjne, czytelnię, siłownię szkolną, porozmawiać z nauczycielami lub zadać pytania swoim starszym koleżankom i kolegom. W punkcie informacyjnym uczniowie logowali się do systemu aby złożyć wniosek o przyjęcie do naszej szkoły.  Spotkanie na sali podsumował dyrektor szkoły Pan Jacek Nowak. Uczniowie szkół podstawowych na zakończenie Dnia Otwaartego mogli posilić się przygotowanym poczęstunkiem w szkolnej kawiarence. Mamy nadzieję, że już we wrześniu  spotkamy się ponownie. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia.

            Galeria zdjęć - Dzień Otwarty ZSR Cudzynowice

        • zwolnieni
          • Wielki Finał Olimpiady Zwolnieni z Teorii!

          • Dziesięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły miała zaszczyt uczestniczyć dziś w Wielkim Finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Uczniowie zostali finalistami tej Olimpiady realizując projekt “Dream School”, który polegał na zebraniu środków na zakup szafek szkolnych dla uczniów.

            Dzięki hojności darczyńców i zaangażowaniu całego zespołu udało się zebrać ponad 16 tysięcy złotych, co uplasowało nasze przedsięwzięcie na 6 miejscu w województwie. Finał Olimpiady, w której wzięło udział 458 szkół z całego kraju, odbył się w Warszawie.

            Uczniowie: Natalia Warchoł, Aleksandra Fular, Julia Psuj, Małgorzata Krupa, Karolina Żarnowiecka, Wiktoria Mazurek, Grzegorz Kania, Kacper Wojtasik, Błażej Niedźwiedź i Michał Rak serdecznie dziękują za każdą wpłaconą złotówkę - razem możemy więcej !

            Galeria zdjeć: Zobacz

            Iwona Widłak

          • Wolontariusze ZSR w Cudzynowicach w akcji - Powiatowy Dzień Strażaka

          • Z okazji Powiatowego Dnia Strażaka wolontariusze ZSR w Cudzynowicach we współpracy z Fundacją Dajemy Wybór organizowali piknik dla mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. W czasie pikniku sprawowali opiekę nad najmłodszymi bawiącymi się na trampolinach. Serwowali słodkie przysmaki :popcorn, watę cukrową oraz kiełbaski z grilla i przepyszną grochówkę przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich w Topoli.

            Dzisiejszy dzień to doskonały czas na integrację nowych wolontariuszy, czas zabawy, radości i uśmiechu oraz pomocy innym.

          • Festiwal Nauki i Techniki

          • Nasi uczniowie wzięli udział w Festiwalu Nauki i Techniki w ramach zadania V projektu Dziś Uczeń - Jutro Student. Festiwal, to wykłady popularno-naukowe, warsztaty, pokazy łazikow marsjańskich, dronów i wiele, wiele innych atrakcji!

            Festiwal odbywał się we wspólpracy z Politechniką Świętokrzyską.

        • turniej
          • Turniej Trzech Rakiet - podsumowanie

          • W budynku naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie trzeciej edycji Turnieju Trzech Rakiet organizowanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. W wydarzeniu udział wzięli: Pan Piotr Łojek – Świętokrzyski Kurator Oświaty,, Pan Jan Nowak – Starosta Powiatu Kazimierskiego, Pan Marek Olejarski – Wicestarosta Powiatu Kazimierskiego, Pan Adam Bodzioch – Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Pan Jacek Nowak – Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, Pan Jacek Sambór – Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Cudzynowicach, Pan Przemysław Wolan – Prezes Federacji Speed – Ball Polska wraz z zawodnikami reprezentacji Polski w tej dyscyplinie, Pan Przemysław Gruchała nauczyciel wychowania fizycznego wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Wiślicy – Mistrzami Polski w Speed – Ballu.

            Więcej możecie przeczytać tutaj: Podsumowanie Turnieju Trzech Rakiet

            Galeria zdjęć: Zobacz

          • Konkurs „Postaw Na Słońce" !

          •    Uczniowie z klasy 2 Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej jako grupa „WAGO" z opiekunem Jackiem Adamusikiem wystąpili w konkursie „Postaw Na Słońce". Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o odnawialnych źródłach energii (OZE). Dzięki zastosowaniu OZE możemy wytwarzać energię na własny użytek w sposób niezależny i przyjazny dla środowiska. Szczególny nacisk kładziemy na instalację PV, które wykorzystując zjawisko fotowoltaiczne pozwalają produkować energię elektryczną – tak niezbędną w funkcjonowaniu wszystkich dziedzin naszego życia.​   

            Członkowie grupy „WAGO” konkurują z 51 innymi grupami z całej Polski, aby stworzyć najbardziej innowacyjne i przyjazne dla użytkownika rozwiązania z dziedziny OZE. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się nowych umiejętności porozumiewania się w grupie i zdobyć cenne doświadczenie na temat nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych, oraz umiejętność obliczania zapotrzebowania energetycznego podczas pracy nad projektem. To nie tylko rywalizacja, ale także współpraca, nauka i wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko. Grupa ma na celu inspirowanie i edukowanie ludzi na temat znaczenia bardziej przyjaznego dla naszej planety trybu życia.

            ​   Pierwszy etap dotyczył głównie zbierania wiedzy na temat szeroko pojętej energetyki – czyli wytwarzania, przesyłania i wykorzystywania energii. Każdy uczeń z zespołu zapoznał się z zasadami konkursu, otrzymał swoją rolę i przesłał wyniki swoich działań pod ocenę organizatorów konkursu. W następnym etapie nasi uczniowie muszą się wcielić w lokalnych reporterów i napisać artykuł wskazujący źródło pochodzenia energii w naszej okolicy z uwzględnieniem oddziaływania na środowisko naturalne. Nasi uczniowie więc opisali założenia nowo powstającej farmy wiatrowej w Bejscach. Kolejnym zadaniem konkursowym są plakaty edukacyjne popularyzujące OZE i prezentacja multimedialna odnosząca się do stanu zaawansowania wykorzystywanych odnawialnych źródeł w Polsce na tle innych krajów.