• Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Wielkanocnych życzy dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.
      • W miniony czwartek w hali Kazimierskiego Ośrodka Sportowego odbyła się w ramach Świętokrzyskiej Giełdy Szkół Ponadpodstawowych - II Kazimierska Giełda Szkół Ponadpodstawowych, której celem była promocja szkół średnich z terenu powiatu kazimierskiego. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali stoisko reklamowe oraz prezentacje dla poszczególnych zawodów nauczanych w naszej szkole.
      • Uczniowie klasy III na kierunku technik ekonomista odbywają praktykę zawodową. Nie jest to jednak zwyczajna praktyka, nasi ekonomiści odbywają ją w pięknej Grecji, gdzie naukę zawodu łączą z odkrywaniem tego pięknego kraju. Praktyki potrwają do 29 marca bieżącego roku. Opiekunem młodzieży jest pani Beata Szmigiel.
      • Podobnie jak w roku ubiegłym, obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Kultury Języka. Z tej okazji uczniowie klas I- IV wzięli udział w Konkursie czytelniczo- językowym zorganizowanym przez polonistkę - p. Annę Adamczyk. Młodzież zaprezentowała się w dwóch konkurencjach: piękne czytanie poezji Miłosza- Patrona Roku 2024 oraz opowiadanie historii wybranego bohatera literackiego.
      • ZSR Cudzynowice dzięki Waszemu zaangażowaniu zdobywa pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich.

Nasi uczniowie łącznie przepłynęli

137 km 300 m.
      • W piątek 8 marca w Starostwie Powiatowym w Busku Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Mój zawód –moja przyszłość. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III technikum ekonomicznego Dawid Chumikowski, który zajął w rywalizacji I miejsce. Konkurs jest szczególnie ważny, gdyż dotyczy tematyki rynku pracy jakże istotnej dla młodych ludzi, rozpoczynających swoją karierę zawodową. Praca konkursowa w formie prezentacji przedstawia
      • Dzień 8 marca jak co roku był obchodzony wyjątkowo w murach naszej szkoły. Uczniowie przygotowali pokaz artystyczny na sali gimnastycznej, a każda uczennica obdarowana została przepięknym tulipanem. Kwiaty wręczone zostały również piękniejszej części naszego Grona Pedagogicznego.
      • Uczennica klasy II TI Natalia Psica wzięła udział w ogólnopolskim konkursie matematyczno-plastycznym "Matematyczne (O)pole", promowanym w naszej szkole przez panią Magdalenę Pęską. Wykonany przez Natalię plakat został wyróżniony przez komisję konkursową, która zakwalifikowała pracę do finału.
      • W dniach 2-3 marca 2024 roku wolontariusze ZSR w Cudzynowicach uczestniczyli w maratonie pływackim. Pełnili funkcję sędziów oraz zawodników.

Głównym celem tego wydarzenia jest popularyzacja tej dyscypliny sportowej oraz rozwijanie postaw i działań, które mają na celu aktywne spędzenie wolnego czasu.
      • Etap regionalny ogólnopolskiego konkursu wiedzy: „Poznaj swoje prawa w pracy” – realizowany przez Okręgowy Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach, pod patronatem Ministra Edukacji.
      • Wolontariusze ZSR w Cudzynowicach przekazali dla podopiecznych Buskiego Hospicjum pieniądze zebrane podczas walentynkowego kiermaszu wypieków. Kwota jaka została zebrana, to około 800 zlotych!
          • Narodowe czytanie

W sobotnie popołudnie, 9 września 2023 roku, nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, którą zorganizowała Biblioteka Publiczna w Kazimierzy Wielkiej. Podczas spotkania zagłębiliśmy się w lekturę „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, a wspólne czytanie przeniosło nas do świata Korczyńskich i Bohatyrowiczów. Mogliśmy usłyszeć fragmenty o miłości Justyny i Jana, micie powstania styczniowego i pięknie nadniemeńskich krajobrazów. Wśród miłośników literatury, którzy odczytali pozytywistyczną powieść byli: Kamila Kałuża z kl. I Tuf, Natalia Psica i Oliwer Szarawara z kl. II Ti, Julia Kozik i Martyna Skalska z kl. III Te, Norbert Krawczyk i Paweł Bodzioch z kl. III Ti, w towarzystwie kolegów: Aleksandra Dębowskiego oraz Bartosza Bladego. Opiekę nad uczniami pełniły polonistki: p. Anna Adamczyk i p. Sylwia Psica.

• Narodowe czytanie
        • Bieg Fair Play

W dniu dzisiejszym w naszej szkole - Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach przeprowadziliśmy akcję #BiegFairPlayPKOL W akcji udział wzięło w niej 374 uczniów. Nad akcją czuwali i ją poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Uczniowie mieli możliwość zmierzyć się z własnymi słabościami w trzech kategoriach. Grupa Sportowa, Rekreacyjna i Turystyczna miała do pokonania odpowiednio 800m 800m i 400m. W promocji zdrowego i aktywnego trybu życia wzięli również udział nauczyciele i pracownicy szkoły :) Razem pokonaliśmy dystans niemal 260km !

• Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024

W poniedziałek dnia 4 września rozpoczęliśmy kolejny rok nauki – 2023/2024. Inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się w sali gimnastycznej naszej szkoły, gdzie licznie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Po wysłuchaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu pocztu sztandarowego, głos zabrał pan dyrektor Jacek Nowak. Powitał on wszystkich zebranych, a w sposób szczególny pierwszoklasistów. Pan dyrektor podkreślił, że Zespół Szkół Rolniczych to placówka, która może poszczycić się liczbą ponad 400 uczniów – stając się tym samym największą w powiecie. Jest to oznaka zaufania do szkoły, ale jednocześnie i wyzwanie, by nadal utrzymać wysoki poziom kształcenia i wypełnić czas uczniów owocną pracą. Następnie dyrektor Nowak poinformował o zmianach kadrowych, jakie dokonały się w szkole. Nowym wicedyrektorem został pan Paweł Krawczyk. Po zakończeniu części oficjalnej młodzież wraz z

• Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024
          • Gramy dla Anulki

Wolontariusze ZSR w Cudzynowicach wzięli udział w akcji charytatywnej "Gramy dla Anulki". Akcja zorganizowana została dla siostry jednej z wolontariuszek.

Czwartek 28.03.2024

• NASZE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE