• Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • W czwartek, 13 października 2022 roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji młodzież przygotowała krótki program artystyczny pt.: „Edukacja to relacja”. Obfitował on nie tylko w treści poetyckie, ale także w niezwykle wymowny sposób ukazał rolę nauczycieli w procesie wychowania, ich wspólne chwile spędzane z uczniami w szkole, która dla wszystkich jest drugim domem. To właśnie miła atmosfera i pozytywne relacje między nauczycielami a uczniami stają się motywacją do wspólnego działania, co podkreślono w programie. Młodzież, wykorzystując symbolikę bieli i czerni, nastrojową muzykę oraz układy taneczne, wyraziła swoją wdzięczność pedagogom za przekazywaną wiedzę, poświęcenie i cierpliwość. Przedstawienie przygotowały polonistki: p. Anna Adamczyk i Sylwia Psica wspólnie z uczniami klas III i IV: Karoliną Cichy, Patrycją Łudzik, Wiktorią Siwiec, Aleksandrą Żarnowiecką, Kesją Konopką, Joanną Doumbią- Nowak, Aleksandrą Rzepą, Konradem Jaskułą i Mateuszem Jachem. Dekorację wykonały uczennice z klasy IV Technikum Usług Fryzjerskich, zaś piernikowe serca, którymi zostali obdarowani nauczyciele, upiekła Kamila Wicher z klasy IV Technikum Ekonomicznego. Nad oprawą muzyczną czuwali: Bartosz Paś i Adrian Janicki z klasy III Technikum Informatycznego.

    • Targi pracy „Talent Days”
     • Targi pracy „Talent Days”

     • 13 października młodzież z klas IV uczestniczyła w targach pracy i praktyk „Talent Days” w Krakowie. To największe wydarzenie karierowe w Polsce.  Organizatorzy tegorocznej edycji targów przygotowali szeroką ofertę warsztatów. Uczniowie klas IV wzieli udział w warsztatach: „Wstęp do międzynarodowej kariery z wykorzystaniem narzędzi Europass”.  Europasss oferuje kompleksową usługę do skutecznej prezentacji swojego profilu zawodowego na europejskim rynku edukacji i pracy. W trakcie warsztatu zostały scharakteryzowane poszczególne dokumenty oraz sposób ich otrzymania i wykorzystania. Przedstawiona została platforma europass.eu, która jest narzędziem do zarządzania i planowania karierą zawodową. Młodzież mogła skorzystać również z profesjonalnych konsultacji w zakresie sporządzenia idealnego CV.  Bezcenne okazały się bezpośrednie rozmowy z wystawcami. Spotkania te pozwoliły poznać wymagania i oczekiwania pracodawców stawiane przyszłym pracownikom. Przeprowadzone rozmowy umożliwiły także nawiązanie kontaktów z pracodawcami, które z pewnością zaowocują w niedalekiej przyszłości.

    • Europejski Dzień Języków Obcych
     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • Europejski Dzień Języków, obchodzony 26 września, ma za zadanie zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. W wielu szkołach planowane są większe i mniejsze aktywności promujące to święto. Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach z klas IIITE, IIIAGR i IIITI pod kierunkiem nauczycieli języków obcych przygotowali wyjątkowe przedstawienie w czasie którego młodzież i nauczyciele wzięli udział w quizach przybliżających znajomość i kulturę krajów obcojęzycznych.

    • Wybory Samorządu Uczniowskiego
     • Wybory Samorządu Uczniowskiego

     • Uczniowie naszej szkoły wybrali dziś swoich przedstawicieli. Kandydaci tym razem zaprezentowali wspólne hasło kampanii wyborczej, które brzmiało: „RAZEM dla fajnej szkoły”. 

      Po kilku godzinach pracy komisji, ogłoszono wyniki. Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Nikodem Wojnarowicz, zastępcą - Karolina Cichy, a Szymon Śmiech i Aleksandra Żarnowiecka - członkami Rady SU. Gratulujemy i życzymy owocnych działań!

    • Konferencja Samorządów Uczniowskich
     • Konferencja Samorządów Uczniowskich

     • W dniu 3 października odbyło się we Włoszczowej ciekawe spotkanie  dla przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Tematyka spotkania dotyczyła zaplanowania dalszej ścieżki nauki i kariery z wykorzystaniem możliwości, jakie oferuje region świętokrzyski. Jednocześnie organizatorzy liczyli na informację zwrotną z debaty dotyczącej oczekiwań młodych ludzi wchodzących na współczesny rynek pracy. Naszą szkołę reprezentowali  Karolina Cichy klasa IIITE i Szymon Śmiech klasa II TI.

    • Mamy Super Chłopaków!
     • Mamy Super Chłopaków!

     • Z okazji Dnia Chłopaka przedstawiciele każdej klasy zgłosili się dziś po konkursowe zadania, które musieli znaleźć podążając za wskazówkami umieszczonymi w wylosowanych kopertach.

      Najszybszy okazał się Paweł Niedźwiedź z klasy I TE. W nagrodę trzymał bon na pyszną pizzę. Gratulujemy !

    • Przedstawienie teatralne
     • Przedstawienie teatralne

     • W czwartek, 29 września 2022 roku, grupa 112 uczniów z klas; IV TE/TI, IVTO/TUF, IV TI, IV TE/TUF, IV TAgr/TB udała się do Kazimierskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. „Kolumbowie”. Współpracę z Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia, wzorem lat ubiegłych, kontynuują nauczyciele języka polskiego – pani Anna Adamczyk i pani Sylwia Psica, zaś nad bezpieczeństwem młodzieży czuwały także: pani Beata Stępień, pani Anna Zawrzykraj, pani Iwona Widłak, pani Ewelina Zębala-Zając i pani Marzena Kusak.

      Przedstawienie opowiadało historię czworga młodych przyjaciół, których beztroskie życie zostało nagle przerwane przez wybuch II wojny światowej.  Radość i miłość odeszły w zapomnienie, ustępując miejsca tragicznej rzeczywistości, przepełnionej śmiercią i dramatycznymi decyzjami. Kolumbowie, zamiast korzystać z uroków życia, zostają członkami organizacji podziemnej i walczą w Powstaniu Warszawskim.

      Spektakl był dla uczniów wymowną lekcją historii, z której wypłynęło przesłanie, aby docenić życie w wolnej Ojczyźnie, szanować poświęcenie wcześniejszych pokoleń i pamiętać, że „wolność nie jest dana raz na zawsze”.