• Konferencja Samorządów Uczniowskich

W dniu 3 października odbyło się we Włoszczowej ciekawe spotkanie dla przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Tematyka spotkania dotyczyła zaplanowania dalszej ścieżki nauki i kariery z wykorzystaniem możliwości, jakie oferuje region świętokrzyski. Jednocześnie organizatorzy liczyli na informację zwrotną z debaty dotyczącej oczekiwań młodych ludzi wchodzących na współczesny rynek pracy. Naszą szkołę reprezentowali Karolina Cichy klasa IIITE i Szymon Śmiech klasa II TI.

• Konferencja Samorządów Uczniowskich
        • Mamy Super Chłopaków!

Z okazji Dnia Chłopaka przedstawiciele każdej klasy zgłosili się dziś po konkursowe zadania, które musieli znaleźć podążając za wskazówkami umieszczonymi w wylosowanych kopertach.

Najszybszy okazał się Paweł Niedźwiedź z klasy I TE. W nagrodę trzymał bon na pyszną pizzę. Gratulujemy !

• Przedstawienie teatralne

W czwartek, 29 września 2022 roku, grupa 112 uczniów z klas; IV TE/TI, IVTO/TUF, IV TI, IV TE/TUF, IV TAgr/TB udała się do Kazimierskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. „Kolumbowie”. Współpracę z Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia, wzorem lat ubiegłych, kontynuują nauczyciele języka polskiego – pani Anna Adamczyk i pani Sylwia Psica, zaś nad bezpieczeństwem młodzieży czuwały także: pani Beata Stępień, pani Anna Zawrzykraj, pani Iwona Widłak, pani Ewelina Zębala-Zając i pani Marzena Kusak.

• Przedstawienie teatralne
        • Światowy Dzień Jabłka - Jedzmy jabłka na zdrowie!

Powszechnie wiadomo, że jabłka są bogatym źródłem witamin: C, z grupy B, beta karotenu, E, K, błonnika pokarmowego, zwłaszcza pektyny, kwercetyny, antyoksydantów i minerałów.Zawierają wiele związków fenolowych, posiadających udokumentowane właściwości przeciwutleniające, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne, przeciwalergiczne, a nawet przeciwnowotworowe.

• Z wizytą w hospicjum

Wolontariuszki klasy IV Technikum Usług Fryzjerskich z Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach rozpoczęły działalność w nowym roku szkolnym, udając się do podopiecznych buskiego hospicjum, których regularnie odwiedzają od 4 lat. Pod okiem pani Sylwii oraz opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu uczą się wykonywania zawodu i rozwijają swoje umiejętności fryzjerskie, a tym samym pomagają innym.

• Z wizytą w hospicjum

Wtorek 06.12.2022