• Każdy człowiek w życiu zastanawia się co jest ważne a co nie? Myśli mieć -czy być?

Wolontariuszki Kasia i Amelka już znają odpowiedź na te pytania!
      • To już tradycja, że w naszej szkole świętujemy Tydzień Ekonomisty. Jak każdego roku zapraszamy do udziału w zabawie wszystkie klasy technikum ekonomicznego z naszej szkoły oraz przedstawicieli klas ósmych szkół podstawowych. Zgodnie z harmonogramem, od poniedziałku 8 kwietnia do środy 10 kwietnia przewidziane są konkursy dla uczniów ZSR, a w czwartek (11 kweitnia) specjalne warsztaty i konkurs dla naszych gości.
      • W internetowym wydaniu gazety "Echo Dnia" możemy znaleźć artykuł o uczniach naszej szkoły, którzy kolejny już raz biorą udział w Olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii" . Tym razem Zespół Projektowy występujący pod nazwą "Dream School" postanowił zebrać pieniądze na zakup szafek dla uczniów naszej szkoły.
      • Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Wielkanocnych życzy dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.
      • W miniony czwartek w hali Kazimierskiego Ośrodka Sportowego odbyła się w ramach Świętokrzyskiej Giełdy Szkół Ponadpodstawowych - II Kazimierska Giełda Szkół Ponadpodstawowych, której celem była promocja szkół średnich z terenu powiatu kazimierskiego. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali stoisko reklamowe oraz prezentacje dla poszczególnych zawodów nauczanych w naszej szkole.
      • Uczniowie klasy III na kierunku technik ekonomista odbywają praktykę zawodową. Nie jest to jednak zwyczajna praktyka, nasi ekonomiści odbywają ją w pięknej Grecji, gdzie naukę zawodu łączą z odkrywaniem tego pięknego kraju. Praktyki potrwają do 29 marca bieżącego roku. Opiekunem młodzieży jest pani Beata Szmigiel.
      • Podobnie jak w roku ubiegłym, obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Kultury Języka. Z tej okazji uczniowie klas I- IV wzięli udział w Konkursie czytelniczo- językowym zorganizowanym przez polonistkę - p. Annę Adamczyk. Młodzież zaprezentowała się w dwóch konkurencjach: piękne czytanie poezji Miłosza- Patrona Roku 2024 oraz opowiadanie historii wybranego bohatera literackiego.
      • ZSR Cudzynowice dzięki Waszemu zaangażowaniu zdobywa pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich.

Nasi uczniowie łącznie przepłynęli

137 km 300 m.
      • W piątek 8 marca w Starostwie Powiatowym w Busku Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Mój zawód –moja przyszłość. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III technikum ekonomicznego Dawid Chumikowski, który zajął w rywalizacji I miejsce. Konkurs jest szczególnie ważny, gdyż dotyczy tematyki rynku pracy jakże istotnej dla młodych ludzi, rozpoczynających swoją karierę zawodową. Praca konkursowa w formie prezentacji przedstawia
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
          • Radość daje siłę!

Trudno wyobrazić sobie świat bez idei wolontariatu i wolontariuszy. Wolontariuszki Szkolnego Klubu Wolontariatu – Amelia i Kasia Nowy Rok rozpoczęły tanecznym krokiem. Kochają taniec i to co robią sprawia im ogromną przyjemność i radość.
            Dziewczyny od września 2023 roku spotykają się z dziećmi z SOSW w Cudzynowicach na zajęciach tanecznych, fitness. Wolontariat to dla Nich czas bezcenny – a uśmiech podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego daje im siłę do dalszego działania.
            Jako wolontariuszki mają szansę zobaczyć radość osób, którym pomagają, a także zmienić na lepsze świat swój i innych!

• wolen
        • wlochy24
          • Rekrutacja na zagraniczne praktyki zawodowe we Włoszech – Projekt Erasmus+

Rusza rekrutacja na zagraniczne praktyki zawodowe we Włoszech – Projekt Erasmus+ nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000148072

Mamy przyjemność ogłosić, że rozpoczyna się rekrutacja do projektu 2023-1-PL01-KA121-VET-000148072 finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Akredytacji Erasmusa. Całość procesu zostanie przeprowadzona przez Komisję Rekrutacyjną powołaną na mocy Zarządzenia Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.

Środa 17.04.2024

• NASZE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE