• Spotkanie Wojewody Świętokrzyskiego z naszą młodzieżą

W środę, 26 października, gościliśmy w naszej szkole Wojewodę Świętokrzyskiego - pana Zbigniewa Koniusza. Spotkał się on z przedstawicielami młodzieży w ramach cyklu „O takiej Polsce marzę”. Podczas spotkania wojewoda rozmawiał z uczniami na temat ich wizji przyszłości Polski, marzeń oraz celów, jakie chcą osiągnąć w życiu. Wymiana poglądów i wspólne rozmowy o Polsce pozwoliły na ukazanie różnych „niepokojów” współczesnej młodzieży. Dyskutowano o sprawach ekonomicznych, pojmowaniu wolności i tolerancji oraz trwającej wojnie w Ukrainie. Był to czas, kiedy uczniowie mogli przedstawić swoje argumenty i wyrazić głos w kwestiach przyszłości swojego kraju.

• Święty z Wadowic

W naszej szkole w dniu 21 października odbył się konkurs pt. "Święty z Wadowic", zorganizowany przez ks. Krzysztofa Gibasa przy współpracy nauczyciela języka polskiego - Pani Anny Adamczyk. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas I i II.Jury wyłoniło trzy najlepsze prace.

1 miejsce - Tomasz Ptasznik klasa I TB

• Święty z Wadowic
        • Pomagamy zwierzętom

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu ,,Pomocna Dłoń” odwiedzili ponownie schronisko ,,Psie Pole” w Racławicach.

Uczniowie, którzy pojawili się w tym miejscu po raz pierwszy, poznali panujące tam zasady oraz wytyczne dotyczące oddawania zwierząt pod opiekę schroniska.

Podczas wizyty wolontariusze wyprowadzili psy na spacer oraz przekazali wcześniej zakupioną karmę. Środki na jej zakup zostały zebrane w ramach szkolnej akcji ,,Światowy Dzień Jabłka”. W dniu dzisiejszym wolontariusze przekazali również dobrowolne datki na rzecz podopiecznych schroniska, wrzucając do puszki symboliczne kwoty.

• Lekcja o Funduszach Europejskich w naszej szkole!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieją czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznają się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzą się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

• Lekcja o Funduszach Europejskich  w naszej szkole!

Wtorek 06.12.2022

• NASZE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE