• Każdy człowiek w życiu zastanawia się co jest ważne a co nie? Myśli mieć -czy być?

Wolontariuszki Kasia i Amelka już znają odpowiedź na te pytania!
      • To już tradycja, że w naszej szkole świętujemy Tydzień Ekonomisty. Jak każdego roku zapraszamy do udziału w zabawie wszystkie klasy technikum ekonomicznego z naszej szkoły oraz przedstawicieli klas ósmych szkół podstawowych. Zgodnie z harmonogramem, od poniedziałku 8 kwietnia do środy 10 kwietnia przewidziane są konkursy dla uczniów ZSR, a w czwartek (11 kweitnia) specjalne warsztaty i konkurs dla naszych gości.
      • W internetowym wydaniu gazety "Echo Dnia" możemy znaleźć artykuł o uczniach naszej szkoły, którzy kolejny już raz biorą udział w Olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii" . Tym razem Zespół Projektowy występujący pod nazwą "Dream School" postanowił zebrać pieniądze na zakup szafek dla uczniów naszej szkoły.
      • Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Wielkanocnych życzy dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.
      • W miniony czwartek w hali Kazimierskiego Ośrodka Sportowego odbyła się w ramach Świętokrzyskiej Giełdy Szkół Ponadpodstawowych - II Kazimierska Giełda Szkół Ponadpodstawowych, której celem była promocja szkół średnich z terenu powiatu kazimierskiego. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali stoisko reklamowe oraz prezentacje dla poszczególnych zawodów nauczanych w naszej szkole.
      • Uczniowie klasy III na kierunku technik ekonomista odbywają praktykę zawodową. Nie jest to jednak zwyczajna praktyka, nasi ekonomiści odbywają ją w pięknej Grecji, gdzie naukę zawodu łączą z odkrywaniem tego pięknego kraju. Praktyki potrwają do 29 marca bieżącego roku. Opiekunem młodzieży jest pani Beata Szmigiel.
      • Podobnie jak w roku ubiegłym, obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Kultury Języka. Z tej okazji uczniowie klas I- IV wzięli udział w Konkursie czytelniczo- językowym zorganizowanym przez polonistkę - p. Annę Adamczyk. Młodzież zaprezentowała się w dwóch konkurencjach: piękne czytanie poezji Miłosza- Patrona Roku 2024 oraz opowiadanie historii wybranego bohatera literackiego.
      • ZSR Cudzynowice dzięki Waszemu zaangażowaniu zdobywa pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich.

Nasi uczniowie łącznie przepłynęli

137 km 300 m.
      • W piątek 8 marca w Starostwie Powiatowym w Busku Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Mój zawód –moja przyszłość. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III technikum ekonomicznego Dawid Chumikowski, który zajął w rywalizacji I miejsce. Konkurs jest szczególnie ważny, gdyż dotyczy tematyki rynku pracy jakże istotnej dla młodych ludzi, rozpoczynających swoją karierę zawodową. Praca konkursowa w formie prezentacji przedstawia
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
          • Kolędowanie w Kazimierskim Ośrodku Kultury

Atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy naszej gminy mogli poczuć już w niedzielę 17 grudnia. W dniu tym w sali Kazimierskiego Ośrodka Kultury odbyła się Wielka Kazimierska Wigilia. Wzięła w niej udział grupa uczniów naszej szkoły. Jak się spisali? Zobaczcie.

• dzis
          • Ruszamy z projektem „ Dziś uczeń - jutro student"!

Dnia 15 grudnia 2023 r. uczniowie klas czwartych i piątych Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach wraz z uczniami klas trzecich Liceum Ogólnokształcącym w Kazimierzy Wielkiej uczestniczyli w wykładzie na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w ramach zadania I – Akademia Absolwenta – wykład z Pracodawcą. Działanie to zostało zrealizowane zgodnie z założeniami projektu „Dziś uczeń- jutro student”, współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

• Cyberbezpieczni

Uczniowie klasy 2 technikum ekonomicznego wzięli udział w warsztatach „Cyberbezpieczni” przeprowadzonych przez Centralny Dom Technologii w Warszawie. Zajęcia, podczas których uczniowie aktywnie uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach z użyciem specjalnego programu, odbywały się on-line. Zdobyta podczas dwóch półtoragodzinnych spotkań wiedza, pozwoli uczestnikom zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci i łatwiej odróżnić fałszywe informacje oraz wiadomości mailowe.

• Zawody pływackie w KOS Kazimierza Wielka

Po raz kolejny nasi pływacy rywalizowali podczas zawodów organizowanych przez BASEN - Kazimierski Ośrodek Sportowy. Gratulujemy udanych występów i sukcesów. Wracamy z kompletem złotych medali 🙂
            Reprezentowali nas:
            Aleksandra Żarnowiecka