• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Dziś świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF.

Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka przypada 20 listopada. Jako, ze ten dzień wypadł w tym roku w niedziele, nasza szkoła przyłączyła się do obchodów w poniedziałek.

Uczniowie z klasy I technikum ekonomicznego nagrali film przybliżający tematykę Konwencji i zachęcili wszystkich do włączenia się w akcję poprzez użycie niebieskiego koloru.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
        • Festiwal Hair&Beauty

W niedzielę, 20 listopada, uczennice klasy I i IV Technikum Usług Fryzjerskich wraz z opiekunem - p. Anną Zawrzykraj, uczestniczyły w wyjeździe do Katowic na Festiwal Hair&Beauty. Impreza zaskoczyła wszystkich innowacyjną formułą skupiającą branżę, dla której ważne jest podążanie za najnowszymi trudami. Można było zobaczyć najlepsze pokazy wielkich postaci nowoczesnego fryzjerstwa, uczestniczyć w wykładach i warsztatach dla fryzjerów, korzystać z porad edukatorów oraz zrobić zakupy w wystawowym pasażu z profesjonalnymi markami. Dziewczęta wróciły pełne wiedzy i pomysłów, co zaprocentuje przy wchodzeniu ich na rynek pracy.

• Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich

17 listopada 2022 roku w całej Polsce odbyły się eliminacje okręgowe VIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich. Tematem głównym tegorocznej edycji było „Funkcjonowanie gospodarki w dobie kryzysu energetycznego”. Zespół Szkół Rolniczych na zawodach okręgowych w Krakowie reprezentował uczeń klasy IV Technikum Ekonomicznego Patryk Banasik. Gratulujemy kwalifikacji do drugiego etapu i życzymy dalszych sukcesów!

• Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich
        • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 17 listopada, w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych uczniów z województwa świętokrzyskiego znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły: Kamila Nawrot z klasy III TE oraz Patrycja Gaweł z klasy IV AGR/TB. Gratulujemy naszym stypendystkom.

• „Mitologia” bez tajemnic

W czwartkowe przedpołudnie, 17 listopada, odbył się w naszej szkole konkurs dla uczniów klas pierwszych – Od Ateny do Zeusa …, czyli „Mitologia” bez tajemnic.

Choć greckie klimaty nie są obce uczniom naszej szkoły, bo od wielu lat wyjeżdżają oni na praktyki zawodowe do tego pięknego kraju, to teraz mieli okazję przenieść się do czasów starożytnych. Pomysłodawczynie tego przedsięwzięcia – polonistki - p. Anna Adamczyk i p. Sylwia Psica uznały, że forma rywalizacji i zabawy będzie właściwą, aby utrwalić wiedzę dotyczącą znajomości literatury i kultury antycznej.

• „Mitologia” bez tajemnic

Wtorek 06.12.2022