Strona główna
Akcja "Dzień Pustej Klasy"
19.06.2026 r.
Uczniowie klasy pierwszej w ramach akcji Dzień Pustej Klasy uczestniczyli w nietypowej lekcji poza murami szkoły. Celem wyjścia było spotkanie z pracownikami oraz dyrektor Banku Spółdzielczego w Kazimierzy Wielkiej panią Beatą Kopeć.
Podczas wizyty uczniowie poznali zadania Banku, jego rolę w systemie finansowym oraz ofertę usług skierowaną do młodych klientów. W drodze do banku pierwszoklascisci realizowali dodatkowe zadanie -mieli odnaleźć w otoczeniu termin ekonomiczny, przedstawić go na fotografii i uzasadnić swój wybór. Autor najlepiej dopasowanego zdjęcia otrzyma nagrodę w dniu zakończenia roku szkolnego. To był dzień pełen nowych doświadczeń, praktycznej wiedzy i dobrej zabawy, jak jednogłośnie podkreślali uczniowie.
„Przedsiębiorcze Nastolatki” – Budowlanka
18.06.2026 r.
W ramach konkursu filmowego „Przedsiębiorcze Nastolatki” uczniowie klasy IITB/TI przygotowali dwa filmy ukazujące korzyści z zawodu, który zdobywają w naszej szkole. Prace młodzieży koordynowała pani Sylwia Psica – opiekun Szkolnego Klubu Filmowego.
Uczniowie Technikum Budowlanego w swoim filmie pt. „Przedsiębiorczość wokół nas” przedstawili, jak nauka na kierunku budowlanym umożliwia zarabianie pieniędzy już na etapie kształcenia. Młodzież pokazała przykładowe prace, które mogą być wykonywane na zlecenie. Wskazują, jak w prosty sposób można wykorzystać wiedzę zdobytą w szkole by osiągnąć zysk.
Czuwaj !
17.06.2026 r.
Wolontariuszki Amelia i Kasia spędziły aktywnie wtorkowe popołudnie z podopiecznymi SOSW w Cudzynowicach. Dziewczyny uczestniczyły w uroczystym zakończeniu drużyny harcerskiej pod hasłem "Harcerze gotowi na wszystko".
Hasło to doskonale wpisuje się w harcerską tradycję i nawiązuje bezpośrednio do zawołania "Czuwaj !", które oznacza stałą gotowość niesienia pomocy i pracy nad sobą.
Konkurs „Jaki to zawód?”
15.06.2026 r.
Konkurs „Jaki to zawód?” za nami!Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie z doradztwa zawodowego zorganizowanym przez panią Beatę Szmigiel oraz panią Bogusławę Lech.
1Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i świetnie poradzili sobie z rozpoznawaniem różnych zawodów.
I miejsce – Kinga Cichy
Dzień Otwarty w ZSR Cudzynowice
10.06.2026 r.
We wtorek, dnia 9 czerwca 2026 roku odbył się Dzień Otwarty Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Jak co roku prezentowaliśmy uczniom szkół podstawowych kierunki kształcenia: technikum agrobiznesu, technikum budowlane, technikum ekonomiczne, technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technikum informatyczne i technikum usług fryzjerskich, oraz nowe kierunki kształcenia: technik logistyk i technik hotelarstwa.
Spotkanie w ramach doradztwa zawodowego
08.06.2026 r.
W ramach doradztwa zawodowego uczniów klas drugich odwiedził absolwent technikum ekonomicznego Marcin Bober który pracuje jako policjant.
Na kajakowym szlaku!
04.06.2026 r.
Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach uczcili Dzień Dziecka w wyjątkowy sposób, biorąc udział w spływie kajakowym rzeką Nidą na trasie Krzyżanowice Średnie – Nieprowice. Cztery godziny aktywnego wypoczynku, piękne krajobrazy, doskonała pogoda i świetne humory sprawiły, że był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.
Dzień Dziecka w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach!
02.06.2026 r.
Z okazji Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich uczniów miłą niespodziankę. Były serdeczne życzenia, dużo uśmiechu oraz słodkie upominki, które umiliły ten wyjątkowy dzień.
Życzymy wszystkim uczniom wielu powodów do radości, spełnienia marzeń i samych pięknych chwil – nie tylko od święta!
Tydzień Ekonomisty wystartował!
26.05.2026 r.
Uczniowie klasy II Te podczas lekcji historii zostali zaproszeni w sentymentalną ponadczasową podróż przedstawiającą historię Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kazimierzy Wielkiej.
Autorską prezentację poprowadził nasz nauczyciel przedmiotów ekonomicznych będący jednocześnie Skarbnikiem Cechu - pan Marek Swat.
Spotkanie z dietetykiem w ramach edukacji zdrowotnej!
26.05.2026 r.
W minionym tygodniu odbyło się spotkanie z dietetykiem dla uczniów klas II TE oraz III TUF w ramach edukacji zdrowotnej.
Tematem spotkania był zdrowy styl życia. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest prawidłowe odżywianie, regularna aktywność fizyczna oraz odpowiednia ilość snu i odpoczynku. Dietetyk zwrócił również uwagę na wpływ zdrowych nawyków na samopoczucie, koncentrację oraz ogólny stan zdrowia. Spotkanie miało charakter edukacyjny i profilaktyczny.