• Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 17 listopada, w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych uczniów z województwa świętokrzyskiego znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły: Kamila Nawrot z klasy III TE oraz Patrycja Gaweł z klasy IV AGR/TB. Gratulujemy naszym stypendystkom.

• Stypendium Prezesa Rady Ministrów
        • „Mitologia” bez tajemnic

W czwartkowe przedpołudnie, 17 listopada, odbył się w naszej szkole konkurs dla uczniów klas pierwszych – Od Ateny do Zeusa …, czyli „Mitologia” bez tajemnic.

Choć greckie klimaty nie są obce uczniom naszej szkoły, bo od wielu lat wyjeżdżają oni na praktyki zawodowe do tego pięknego kraju, to teraz mieli okazję przenieść się do czasów starożytnych. Pomysłodawczynie tego przedsięwzięcia – polonistki - p. Anna Adamczyk i p. Sylwia Psica uznały, że forma rywalizacji i zabawy będzie właściwą, aby utrwalić wiedzę dotyczącą znajomości literatury i kultury antycznej.

• XV Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości trwającego w dniach 14 – 20 listopada 2022 uczniowie klasy II Technikum Ekonomicznego wzięli udział w webinarium „Franczyza Żabki jako pomysł na biznes”. Celem głównym było zapoznanie uczestników wydarzenia z jedną z form biznesu – franczyzą Żabki.

• XV  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
        • Zbiórka elektrośmieci

Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

• Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

"O całość, wolność i niepodległość ojczyzny naszej" - pod takim hasłem z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas pierwszej i drugiej przygotowali program artystyczny.

Opowiadając o trudnych losach Polaków i recytując okolicznościowe wiersze przybliżyli słuchaczom historię narodu polskiego.

• Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

Wtorek 06.12.2022