• W piątek 26 kwietnia 2024 roku uczniowie dwóch klas piątych technikum ukończyli naukę po pięciu latach spędzonych w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Podczas uroczystości wręczono świadectwa i wyróżnienia dla uczniów za wybitne osiągnięcia w nauce, pracę na rzecz szkoły i osiągnięcia sportowe. Drodzy absolwenci, życzymy Wam, by każdy nowy wybór był trafny i pozwolił spełnić oczekiwania i marzenia. Idźcie przez całe życie z takim samym zap
      • W dniu 24.04.2024 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbył się finał Świętokrzyskiego Konkursu Poezji w Języku Angielskim dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IV TE - Kesja Konopka, która została wyróżniona w konkursie za przedstawienie dwóch wierszy -The Poison Tree by William Blake oraz To Death by Caroline Anne Bowles Southey. Opiekunem merytorycznym uczennicy była pani Joanna Porębsk
      • W dniu 22.04.2024 uczniowie ZSR w Cudzynowicach w ramach projektu „Dziś uczeń - Jutro student” uczestniczyli w wyjeździe studyjnym i branżowym u pracodawców związanych z popularyzacją innowacyjnych technologii i rozwiązań. Celem zadania jest przygotowanie uczestników projektu do świadomego podejmowania decyzji edukacyjnych, a w przyszłości podjęcia ścieżki kariery zawodowej. Wizyta w firmie EkoEnergia Polska w Kielcach pokazala uczestnikom projek
      • Tradycyjnie wiosną Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach „świętował” Tydzień Ekonomisty. To
        wydarzenie, które każdego roku organizują nauczyciele przedmiotów ekonomicznych dla uczniów
        tego kierunku oraz uczniów klas ósmych szkół podstawowych.
        W minionym tygodniu, w ramach przedsięwzięcia, uczniowie technikum ekonomicznego przygotowali prezentacje multimedialne o tematyce związanej z lokalnym biznesem. Najlepiej oceniona i nagrodzona zosta

• To już tradycja, że w naszej szkole świętujemy Tydzień Ekonomisty. Jak każdego roku zapraszamy do udziału w zabawie wszystkie klasy technikum ekonomicznego z naszej szkoły oraz przedstawicieli klas ósmych szkół podstawowych. Zgodnie z harmonogramem, od poniedziałku 8 kwietnia do środy 10 kwietnia przewidziane są konkursy dla uczniów ZSR, a w czwartek (11 kweitnia) specjalne warsztaty i konkurs dla naszych gości.
      • Uczniowie klasy III na kierunku technik ekonomista odbywają praktykę zawodową. Nie jest to jednak zwyczajna praktyka, nasi ekonomiści odbywają ją w pięknej Grecji, gdzie naukę zawodu łączą z odkrywaniem tego pięknego kraju. Praktyki potrwają do 29 marca bieżącego roku. Opiekunem młodzieży jest pani Beata Szmigiel.
          • Powiatowy Dzień Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka wolontariusze ZSR w Cudzynowicach wspierali Funkcję Dajemy Wybór na pikniku oferujący swoją pomoc w opiece nad dziećmi, przygotowaniu waty i przepysznej lemoniady. Jak zawsze na posterunku, gotowi do działania !

• Powiatowy Dzień Strażaka
        • Z wizytą w Hospicjum w Busku Zdroju

Dnia 30 maja 2023 roku absolwentki – wolontariuszki kierunku technikum usług fryzjerskich w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach wraz z uczennicami klasy I technikum fryzjerstwa pod okiem pani Sylwii oraz opiekuna wolontariatu ponownie odwiedzili podopiecznych Buskiego Hospicjum.

• Majówka w Krakowie

22 maja klasa II technikum ekonomicznego wybrała się na majówkę do Krakowa wraz z opiekunkami P. Beata Szmigiel i P. Małgorzatą Muchą. Wyjazd rozpoczął seans filmowy strażnicy Galaktyki. To zdecydowanie smutna, lecz pouczająca historia o wartościach które obecnie są mało popularne zakończona happy endem. Następnie uczniowie udali się do wrotkarni o ciekawej nazwie Przewrotki. Tam spędzili dwie godziny na świetnej zabawie pod okiem instruktora. Po południu w świetnych humorach wszyscy wrócili do Cudzynowic.

• Majówka w Krakowie
        • Cztery lata w szkole - cztery pory roku

W piątek 28 kwietnia pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. Uroczystosć przygotowali uczniowie klas przedmaturalnych IV TO/TUF i IV TE/TI pod okiem wychowawców pani Sylwii Psicy i pani wicedyrektor Wiolety Fryt.

W tym roku szkolnym mury Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach opuściły trzy klasy: IV TE/TUF (wych. Anna Adamczyk), IV AGR/TB (wych. Anna Zawrzykraj) oraz IV TI (wych. Łukasz Gądzik). Najlepsi z uczniów otrzymali dyplomy i nagrody za osiągnięcia w nauce i sporcie oraz zaangażowanie w życie szkoły. Nagrodę za najlepsze wyniki w bloku agrobiznes wręczył Przewodniczący Powiatowej Izby Rolniczej, pan Krzysztof Ziętek.

• Wycieczka klasy IV TI

Koniec kwietnia to dla uczniów klas maturalnych niemal koniec szkolnej przygody. Przed nimi już tylko (albo aż!) matura. Egzamin dojrzałości, który sprawdzi poziom ich wiedzy i umiejętności. Wychowawcą uczniów klasy 4 technikum informatycznego jest nauczyciel wychowania fizycznego. BPS to w nomenklaturze sportowej bezpośrednie przygotowanie sportowe. Nie mogło go więc zabraknąć również przed maturą. Uczniowie udali się na Podhale gdzie rozmowy toczyły się wokół Lalki, Ludzi bezdomnych, Pana Tadeusza... równań i nierówności, rachunku prawdopodobieństwa i funkcji, trójkątów wpisanych w koło i kół opisanych na trójkącie... Nauka to nie wszystko. By oczyścić umysły wszyscy udali się na relaks do chochołowskich term.Drugiego dnia wyspani wypoczęci odbyliśmy jeszcze jedną lekcję. Lekcje (prze)życia. Podstawową wiedzę z zakresu RKO powinien znać każdy. Rozszerza ona Łańcuch życia. Uczniowie IV

• Wycieczka klasy IV TI

Środa 15.05.2024