• Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

W tym roku szkolnym ambitnie do zagadnień filmowych podeszli pierwszoklasiści z klas technikum informatycznego i technikum ekonomicznego. W poniedziałek 21 listopada wzięli oni udział w etapie szkolnym VII edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.

Nasz szkoła już po raz siódmy organizuje etap pierwszy olimpiady, zachęcając młodzież do zmagań z pytaniami testowymi, które udostępniane są przez organizatora na platformie internetowej. Nad całością przedsięwzięcia czuwali: pani Sylwia Psica, opiekun Szkolnego Klubu Filmowego, oraz pozostali członkowie komisji: pan Robert Kokosza, pani Anna Adamczyk i pani wicedyrektor Wioleta Fryt.

• Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej
        • Forum Doradztwa Zawodowego

Dnia 21 listopada 2022r w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej odbyło się Forum Doradztwa Zawodowego pod patronatem Starosty Kazimierskiego.

Forum zorganizowane zostało z inicjatywy Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kazimierzy Wielkiej – Pana Rafała Gabrysia oraz Koordynatora Punktu Doradztwa Edukacyjno – Zawodowego w Powiecie Kazimierskim – Pani Beaty Buła. Wydarzenie zaszczycił swoją obecnością Świętokrzyski Kurator Oświaty – Pan Kazimierz Mądzik, który przedstawił jak ważne jest doradztwo zawodowe i jaką rolę pełni w województwie świętokrzyskim. Ponadto przekazane zostały informacje na temat form wsparcia oraz sytuacji na rynku pracy osób do 30 roku życia a także zaprezentowane zmiany w szkolnictwie zawodowym w powiecie kazimierskim.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Dziś świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF.

Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka przypada 20 listopada. Jako, ze ten dzień wypadł w tym roku w niedziele, nasza szkoła przyłączyła się do obchodów w poniedziałek.

Uczniowie z klasy I technikum ekonomicznego nagrali film przybliżający tematykę Konwencji i zachęcili wszystkich do włączenia się w akcję poprzez użycie niebieskiego koloru.

• Festiwal Hair&Beauty

W niedzielę, 20 listopada, uczennice klasy I i IV Technikum Usług Fryzjerskich wraz z opiekunem - p. Anną Zawrzykraj, uczestniczyły w wyjeździe do Katowic na Festiwal Hair&Beauty. Impreza zaskoczyła wszystkich innowacyjną formułą skupiającą branżę, dla której ważne jest podążanie za najnowszymi trudami. Można było zobaczyć najlepsze pokazy wielkich postaci nowoczesnego fryzjerstwa, uczestniczyć w wykładach i warsztatach dla fryzjerów, korzystać z porad edukatorów oraz zrobić zakupy w wystawowym pasażu z profesjonalnymi markami. Dziewczęta wróciły pełne wiedzy i pomysłów, co zaprocentuje przy wchodzeniu ich na rynek pracy.

• Festiwal Hair&Beauty

Wtorek 06.12.2022