• Dzień Kobiet

• Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich mężczyzn naszej szkoły, już od rana witał kobiety "słodkim kwiatuszkiem", pięknymi życzeniami i gorącym uśmiechem.

Przedstawiciele SU z pomocą swoich kolegów i koleżanek, przygotowali krótki program artystyczny który przypomniał znane polskie utwory o kobietach wplatając ich fragmenty w dialog damsko - męski.

Przedstawiono także wnikliwą analizę pierwiastka o symbolu Ko czyli kobiety, aby żaden z panów nie miał już wątpliwości co do właściwości tegoż „izotopu”.

Na zakończenie pan dyrektor Jacek Nowak życzył wszystkim paniom spełnienia marzeń oraz samych sukcesów.

• Mój przyjaciel zwierzak - 1

• Uczniowie I klasy technikum ekonomicznego rozpoczęli drugi projekt społeczny „Mój przyjaciel zwierzak’’ w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z teorii. Partnerem projektu jest Pan Starosta Jan Nowak.  Projekt ma uwrażliwić uczniów szkół podstawowych naszego powiatu na los bezdomnych zwierząt. Podczas spotkania uczniowie I klasy technikum ekonomicznego przedstawią problem bezdomności zwierząt w Polsce, a także prezentują jak należy opiekować się domowymi zwierzętami.

Uczniom towarzyszy cocker spaniel Szika która jest główną bohaterką spotkania, dzisiaj skradła serca uczniów ze szkoły podstawowej Szkoła Twórcza w Cudzynowicach i Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Topoli.

• Krakowski Salon Ekonomiczny

• Tam tez każdy z uczestników mógł sprawdzić własnymi rekami wagę sztabki złota. Korzystając z gościnności KSE uczniowie, którzy reprezentują szkołę w dwóch projektach - Złote Szkoły NBP oraz Uczelnie Szkołom, przeprowadzili w tym miejscu warsztaty dla swoich kolegów.Po przyjęciu dawki wiedzy i odwiedzeniu krakowskiego rynku, wszyscy w sportowym duchu wyruszyli na lodowisko, gdzie zakończyli sezon zimowych sportów.Na koniec zasłużony relaks podczas kinowego seansu.

W miniony wtorek grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w wyjeździe do Krakowa.Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie Krakowskiego Salonu Ekonomicznego w oddziale Narodowego Banku Polskiego i zapoznanie się z historią pieniądza.

• Piękno jest w nas

• W piątkowe popołudnie wolontariuszki Szkolnego Klubu Wolontariatu w ZSR w Cudzynowicach wybrały się z wizytą do Buskiego Hospicjum, aby uczcić zbliżający się Dzień Kobiet. Członkowie Klubu oraz uczennice klasy 8 Szkoły Twórczej w Cudzynowicach przygotowali drobne upominki, które wraz z życzeniami przekazali podopiecznym hospicjum.

Pod okiem pani Sylwii z salonu fryzjerskiego "SISI" zadbały o piękne fryzury.W hospicjum byliśmy przyjęci serdecznie, z uśmiechem, z radością a nawet ze łzami.Każdy wolontariusz został obdarowany specjalnym upominkiem własnoręcznie zrobionym przez podopiecznych buskiego hospicjum, co sprawiło im wielką radość.Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie swoich szkół.

• Solidarni z Ukrainą

• Wobec tragicznych wydarzeń jakie dzieją się u naszych sąsiadów, cała nasza szkolna społeczność solidaryzuje się z Ukrainą i jej obywatelami. We współpracy z Fundacja Dajemy Wybór w naszej szkole zorganizowaliśmy magazyn czynny w godzinach pracy szkoły, w którym będziemy gromadzić koce i śpiwory, środki opatrunkowe i medyczne, środki higieniczno-chemiczne oraz dary rzeczowe pierwszej potrzeby. Szczegółową listę artykułów zamieszczamy poniżej.

Szczegółową listę artykułów zamieszczamy poniżej.Zwracamy się również z prośbą do wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników ZSR i ich rodzin, a także społeczności lokalnej o wsparcie naszych działań. Wszystkie artykuły trafią bezpośrednio do osób potrzebujących zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez Fundacje.

Z góry serdecznie dziękujemy Szkoła Twórcza w Cudzynowicach za współpracę oraz tym, którzy zadeklarowali już swoją pomoc w ramach wolontariatu.

Potrzebne rzeczy: nowe koce i śpiwory, środki opatrunkowe i medyczne:Szczególnie potrzebne: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, bandaże elastyczne, sól fizjologiczna, środki odkażające, rękawiczki.

• Światowy Dzień Chorego

• W dniu 11 lutego 2022 roku w Buskim Hospicjum z okazji 30 Światowego Dnia Chorego odbyła się Msza Święta za chorych. Po mszy Świętej Świętokrzyski Kurator Oświaty wręczył podziękowania oraz słowa uznania za dar serca, promocję idei wolontariatu, za pomoc pensjonariuszom buskiego hospicjum. Wśród trzech wyróżnionych Szkół znalazła się nasza szkoła - ZSR w Cudzynowicach, w której działa Szkolny Klub Wolontariatu "Pomocna Dłoń". Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu Pani Małgorzata Milka z rąk Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty otrzymała podziękowania za szereg akcji związanych z pomocą podopiecznym buskiego hospicjum, za otwartość na drugiego człowieka. Te podziękowania i słowa uznania dedykuje wolontariuszom ZSR w Cudzynowicach.

• ZSR wśród Innowatorów Branży Przedsiębiorczości

• Nasza szkoła dołączyła do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości. Uczniowie mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – REVAS - Branżowe Symulacje Biznesowe Dzięki platformie edukacyjnej zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości staną się jeszcze bardziej praktyczne

• Szlachetna paczka

• Uczniowie i wolontariusze ZSR w Cudzynowicach oraz współpracujący z nami uczniowie klasy 8 Szkoły Twórczej w Cudzynowicach przygotowali po raz kolejny paczki dla wybranej rodziny.